Jesienne drzewo – wycinanka dla dzieci do druku

Wycinanka dla dzieci jesienne drzewo to pomysł na spędzanie kreatywnie czasu z dzieckiem. Pobierz i wydrukuj wycinankę dla dziecka i zrób jesienne drzewo!

Jesienne drzewo, czyli wycinanka dla dzieci

Wycinanka Jesienne drzewo  był to u nas sposób na pokonanie chorobowej nudy. A gdy masz w domu dwójkę chorych dzieci każdy sposób jest na wagę złota!

Po rekordowych 7 dniach przedszkola mój starszak został w domu (serio w tamtym roku nasz rekord to było 5 dni, a następnie 2 tygodnie choroby). Dopadła go pierwsza przedszkolna choroba w tym sezonie. O ile w tamtym roku, gdy nie chciał chodzić do przedszkola choroba to był dla niego pretekst żeby zostać w domu.

W tym roku sytuacja się zmieniła. Gdy okazało się, że jego podporność jest równie powalająca jak w tamtym roku i już w swej kolekcji ma swojego pierwszego wirusa zrobił smutną minę i spytał: mamo to nie pójdę do przedszkola. Niestety zaraził też swojego młodszego brata, więc mamy w domu lekką masakrę od tygodnia.

Wycinanka – nasz sposób na nudę

Gdy w domu masz dwoje chorych dzieci w tym jednego niemowlaka i nikogo do pomocy prędzej czy później starsze dziecko zaczyna się nudzić, bo chory niemowlak uwielbia wtulać się w Twoje ramiona bardziej niż zwykle. Trudno czasami coś zjeść, czy się napić, a co dopiero bawić się ze starszakiem.

Filipowi brakowało kolegów z przedszkola, wspólnych zabaw i przedszkolnych prac. O ile kolegów i zabawy z nimi nie jestem w stanie zorganizować. To przedszkolne prace jak najbardziej.

I tak właśnie zrobiłam. A przy okazji pomyślałam, żeby podzielić się naszymi sposobami na nudę z Wami. I tak spontanicznie powstał pomysł na nowy cykl: kreatywnie z dzieckiem – #kreatywniezdzieckiem, czyli nasze sposoby jak kreatywnie spędzić czas z dzieckiem. Możecie je wykorzystać nie tylko podczas chorobowej nudy, ale również sprawdzą się idealnie na rodzinne coraz dłuższe wieczory.

Wycinanka dla dzieci z jesiennym drzewem

Coraz bliżej jesień

Mimo, że za oknami pogoda bardziej letnia niż wiosenna to jesień czuć już w powietrzu. Dla mnie jesień to kasztany i szumiące między nogami liście. Kasztany powoli spadają z drzew i udało nam się już pierwsze znaleźć. A gdy się wykurujemy na pewno odwiedzimy jeden z naszych ulubionych parków, w którym co roku je zbieramy. A jak na razie skupimy się na drzewach. Tych, które można zrobić samemu z dzieckiem. Wystarczy szablon i trochę kleju! No i mama do wycinania liści!

Jesienne drzewo

Jako pierwszą kreatywną pracę mam dla Was jesienne drzewo, czyli typową przyklejankę. Mój syn uwielbia wszystko przyklejać, więc sprawiło mu to sporo radości. A dla mnie wycinanie tych listków było fajną odskocznią od tych wszystkich katarów. Przygotowałam szablon drzewa do wydruku i kolorowe liście.

Szablon drzewa można ozdobić na różne sposoby. Ja proponuję Wam poprzyklejanie kolorowych liści. Jak będą wyglądały Wasze drzewa wszystko zależy od pomysłowości Waszej i dzieci. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że wykonanie takiego drzewa jest banalnie proste, ale dla dzieciaków jest to spora frajda i sposób na nudę.

Co potrzebujesz?

Żeby przygotować jesienne drzewo potrzebujesz:

– wydrukowany szablon drzewa i listki,
– nożyczki,
– klej.

Jesienne drzewo – wycinanka do druku

Kreatywnie z dzieckiem #1 - Jesienne drzewo

Podobają Ci się moje kreatywne grafiki? Możesz je pobrać za darmo! To miłe, prawda? Mi będzie bardzo miło jeśli dołączysz do mnie na Instagramie i odkryjesz jeszcze więcej moich kreatywnych pomysłów ❤

Pobieram do użytku prywatnego

Pobieram do użytku prywatnego

Pobierz wiosenne zadania dla dzieci!

Pobierz i wydrukuj wiosenne karty pracy z zadaniami do rozwiązywania, wycinania, wyklejania i liczenia. Ucz dziecko liter i liczenia podczas dobrej zabawy. Wybierz zadania dla swojego dziecka: wiosenne wyklejanki, wiosenne zadania do rozwiązywania, wiosna dla malucha, wiosenna matematyka


Wiosenne karty pracy do druku

Jak drukować szablony?

– Szablony można drukować na domowej drukarce (ja w domu drukuję na takiej – ma bardzo oszczędne tusze) na różnych papierach. Nawet zwykłym typu “ksero”. Najlepiej wydrukować na sztywny papierze o większej gramaturze np. 160 g – np. taki papier ustawiając przy tym drukarkę na najlepszą jakość. Zerknij również jak można przywiesić plakaty bez wiercenia.

– Szablony dostosowane są do wydruku w rozmiarze A4. Zapisane są w formacie .jpg

– Szablony udostępniam wyłącznie do użytku prywatnego. Nie wyrażam zgody na ich komercyjne wykorzystanie. Nie możesz ich sprzedawać, używać w projektach komercyjnych lub modyfikować.

Miłego dnia!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Śląskie z dzieckiem #1 – Staw rzęsa Siemianowice Śląskie
Jesienne drzewo – wycinanka dla dzieci do druku