Jesienne drzewo – wycinanka dla dzieci do druku

Wycinanka dla dzieci jesienne drzewo to pomysł na spędzanie kreatywnie czasu z dzieckiem. Pobierz i wydrukuj wycinankę dla dziecka i zrób jesienne drzewo!

Jesienne drzewo, czyli wycinanka dla dzieci

Wycinanka Jesienne drzewo  był to u nas sposób na pokonanie chorobowej nudy. A gdy masz w domu dwójkę chorych dzieci każdy sposób jest na wagę złota!

Po rekordowych 7 dniach przedszkola mój starszak został w domu (serio w tamtym roku nasz rekord to było 5 dni, a następnie 2 tygodnie choroby). Dopadła go pierwsza przedszkolna choroba w tym sezonie. O ile w tamtym roku, gdy nie chciał chodzić do przedszkola choroba to był dla niego pretekst żeby zostać w domu.

W tym roku sytuacja się zmieniła. Gdy okazało się, że jego podporność jest równie powalająca jak w tamtym roku i już w swej kolekcji ma swojego pierwszego wirusa zrobił smutną minę i spytał: mamo to nie pójdę do przedszkola. Niestety zaraził też swojego młodszego brata, więc mamy w domu lekką masakrę od tygodnia.

Wycinanka – nasz sposób na nudę

Gdy w domu masz dwoje chorych dzieci w tym jednego niemowlaka i nikogo do pomocy prędzej czy później starsze dziecko zaczyna się nudzić, bo chory niemowlak uwielbia wtulać się w Twoje ramiona bardziej niż zwykle. Trudno czasami coś zjeść, czy się napić, a co dopiero bawić się ze starszakiem.

Filipowi brakowało kolegów z przedszkola, wspólnych zabaw i przedszkolnych prac. O ile kolegów i zabawy z nimi nie jestem w stanie zorganizować. To przedszkolne prace jak najbardziej.

I tak właśnie zrobiłam. A przy okazji pomyślałam, żeby podzielić się naszymi sposobami na nudę z Wami. I tak spontanicznie powstał pomysł na nowy cykl: kreatywnie z dzieckiem – #kreatywniezdzieckiem, czyli nasze sposoby jak kreatywnie spędzić czas z dzieckiem. Możecie je wykorzystać nie tylko podczas chorobowej nudy, ale również sprawdzą się idealnie na rodzinne coraz dłuższe wieczory.

Wycinanka dla dzieci z jesiennym drzewem

Coraz bliżej jesień

Mimo, że za oknami pogoda bardziej letnia niż wiosenna to jesień czuć już w powietrzu. Dla mnie jesień to kasztany i szumiące między nogami liście. Kasztany powoli spadają z drzew i udało nam się już pierwsze znaleźć. A gdy się wykurujemy na pewno odwiedzimy jeden z naszych ulubionych parków, w którym co roku je zbieramy. A jak na razie skupimy się na drzewach. Tych, które można zrobić samemu z dzieckiem. Wystarczy szablon i trochę kleju! No i mama do wycinania liści!

Jesienne drzewo

Jako pierwszą kreatywną pracę mam dla Was jesienne drzewo, czyli typową przyklejankę. Mój syn uwielbia wszystko przyklejać, więc sprawiło mu to sporo radości. A dla mnie wycinanie tych listków było fajną odskocznią od tych wszystkich katarów. Przygotowałam szablon drzewa do wydruku i kolorowe liście.

Szablon drzewa można ozdobić na różne sposoby. Ja proponuję Wam poprzyklejanie kolorowych liści. Jak będą wyglądały Wasze drzewa wszystko zależy od pomysłowości Waszej i dzieci. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że wykonanie takiego drzewa jest banalnie proste, ale dla dzieciaków jest to spora frajda i sposób na nudę.

Co potrzebujesz?

Żeby przygotować jesienne drzewo potrzebujesz:

– wydrukowany szablon drzewa i listki,
– nożyczki,
– klej.

Jesienne drzewo – wycinanka do druku

Kreatywnie z dzieckiem #1 - Jesienne drzewo

Podobają Ci się moje kreatywne grafiki? Możesz je pobrać za darmo! To miłe, prawda? Mi będzie bardzo miło jeśli dołączysz do mnie na Instagramie i odkryjesz jeszcze więcej moich kreatywnych pomysłów ❤

Pobieram do użytku prywatnego

Pobieram do użytku prywatnego

Pobierz i wydrukuj jesienne zadania dla dzieci!Masz ochotę na więcej kreatywnej zabawy? Wydrukuj moje jesienne zadania dla przedszkolaków, które są pomysłem na długą zabawę! Na kartach znajdziesz jesienne zadania do wyklejania, rysowania, liczenia, rozwiązywania i wycinania. Letnie zestawy to nie tylko fajny pomysł na kreatywną zabawę, ale również nauka kolorów, liczenia, wycinania.


Możesz je wydrukować bez wychodzenia z domu. Tyle razy ile tego potrzebujesz! W zestawach znajdziesz jesienne motywy i mnóstwo pomysłów na zabawę! Poznaj jesienne zestawy. Mam dla Ciebie jesienne zadania, jesienne wyklejanki i jesienną matematykę.

Jesień karty pracy do druku

Jak drukować szablony?

– Szablony można drukować na domowej drukarce (ja w domu drukuję na takiej – ma bardzo oszczędne tusze) na różnych papierach. Nawet zwykłym typu „ksero”. Najlepiej wydrukować na sztywny papierze o większej gramaturze np. 160 g – np. taki papier ustawiając przy tym drukarkę na najlepszą jakość. Zerknij również jak można przywiesić plakaty bez wiercenia.

– Szablony dostosowane są do wydruku w rozmiarze A4. Zapisane są w formacie .jpg

– Szablony udostępniam wyłącznie do użytku prywatnego. Nie wyrażam zgody na ich komercyjne wykorzystanie. Nie możesz ich sprzedawać, używać w projektach komercyjnych lub modyfikować.

Miłego dnia!

Klaudia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Śląskie z dzieckiem #1 – Staw rzęsa Siemianowice Śląskie
Jesienne drzewo – wycinanka dla dzieci do druku