Jeżyk Franek – nowa seria dla przedszkolaków

Jeżyk Franek to bohater nowej serii książek dla przedszkolaków stworzonych przez Kasię Keller. W środku znajdziecie przepiękne ilustracje i opowiadania, które pokazują codzienne sytuacje i problemy. W tych książkach nie znajdziecie gotowych rozwiązań i moralizowania. Pomogą one jednak odkryć dzieciom, że nie tylko one mierzą się z trudnymi sytuacjami.

Jeżyk Franek – nowa seria dla przedszkolaków

Historie są pogodne i zabawne, a bohaterem jest jeżyk, który jest ich rówieśnikiem. Idealna seria dla przedszkolaków!

Na początek ukazały się dwa tytuły:

  • Franek sprząta zabawki
  • Franek mówi “Dzień dobry”

Mam nadzieję, że z czasem seria rozrośnie się o kolejne tytuły. Pisałam Wam niedawno, że brakuje mi fajnych serii książek dla dzieci, w których bohaterem jest chłopiec.

Zobacz również
Ponad 300 recenzji książek dla dzieci i zestawień książek z naszej domowej biblioteki

Jeżyk Franek - nowa seria dla przedszkolaków
Jeżyk Franek – nowa seria dla przedszkolaków

Franek mówi “Dzień dobry”

Franek wstał lewą nogą. Gdy przywitał się z mamą od razu ma lepszy humor. Nie potrafi zrozumieć co pomogło mu odzyskać radość. Obserwując swoją mamę odkrywa, że w jej towarzystwie każdy staje się radosny i zaczyna się uśmiechać. Postanawia odkryć co takiego robi mama, że tak działa na innych. Rozwiązanie zagadki będzie bardzo proste i związane z magicznym słowem “Dzień dobry”. Świetna historia, która pokazuje dzieciom, że małe gesty potrafią dużo zdziałać.

Książkę dla dzieci Franek mówi “Dzień dobry” możesz kupić tutaj.

Franek sprząta zabawki

Franek jest w przedszkolu i bawi się ze swoimi przyjaciółmi. Gdy zjawiają się po nich rodzice dzieci szybko wychodzą do szatni i przytulają się do rodziców. Zapominają jednak posprzątać zabawek, które zostają na podłodze. Następnego dnia, gdy przychodzą do przedszkola czeka ich niespodzianka. Zabawki, których nie posprzątali znikają. Przedszkolaki zaczynają zastawiać się, dlaczego zabawki zniknęły. Na początku obstawiają zabawkowego złodzieja. Szybko jednak dochodzą do wniosku, że zabawki zniknęły, bo o nie nie dbali. Czy uda im się sprawić, że je odzyskają? Dużo czytałam już książek o sprzątaniu. Ta jest bardzo nieszablonowa i zdecydowanie najlepsza! Pokazuje dzieciom, że sprzątanie jest ważne i potrzebne.

Książkę Franek sprząta zabawki możesz kupić tutaj.

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem Wilga. Wpis zawiera linki afiliacyjne.

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Kurczak z rolki papieru
Jeżyk Franek – nowa seria dla przedszkolaków