Tablica LED dla dzieci do nauki pisania i rysownia

Świecąca tablica LED dla dzieci do nauki pisania i rysowania. Poznaj świecącą tablicę LED dla dzieci z fluorescencyjnymi flamastrami i stwórz własne świecące rysunki!

Tablica led dla dzieci do nauki i rysownia

Wiecie, że lubię łączyć naukę z zabawą. Tym razem mam dla Was pomysł na zabawkę, która pomoże Waszym dzieciom na nauce pisania. Pisanie i ćwiczenia kaligraficzne nie każdemu dziecku przychodzą łatwo. Przekonałam się o tym na początku tego roku szkolnego obserwując jak mój starszy syn próbuje precyzyjnie narysować szlaczki, litery i cyfry. Rzadko które dziecko pisze od razu pięknie i idealnie. Pracować nad techniką można na różne sposoby. Najważniejsze jest ćwiczenie. Pisanie, rysowanie sprawia, że ręka jest bardziej precyzyjna. Można ćwiczyć pisanie liter w zeszycie, ale to zazwyczaj kojarzy się dzieciom z naukom. Jeśli zaproponujemy im naukę pisania w formie zabawy szanse, że dziecko to polubi będą dużo większe. Pokazywałam Wam ostatnio karty pracy do nauki pisania liter, dziś mam dla Was zabawkę, która poprzez zabawę uczy dzieci pisać i rysować.

Tablica LED dla dzieci

Nigdy nie ćwiczyłam z Filipem pisania na specjalnych arkuszach. Nie pisaliśmy w zeszytach. Filip nie lubił też nigdy rysować. Jednak od zawsze w naszym domu były różne zabawy, które ćwiczyły sprawność ręki. Filip od zawsze lubił rozwiązywać łamigłówki. W kółko rozwiązywał różne książki z zadaniami. Szybko w naszym domu pojawiły się też zadania na suchościeralnych kartach i zeszytach ćwiczeń, które można wykorzystać wielokrotnie i na których bardzo dobrze było widać jak z miesiąca na miesiąc uzupełnia jest coraz dokładniej. Mój młodszy syn w przeciwieństwie do starszego brata uwielbia rysować i w wieku 3 lat robi to już bardzo precyzyjnie. Bardzo lubi malowanie na różne sposoby. Ostatnio trafiła do nas tablica LED, dzięki które jego rysunki nabrały zupełnie innego wymiaru, bo można je podświetlić. Dla malucha stworzenie własnych świecących obrazków to nie lada atrakcja, dla starszaka również, bo na dole wpisu możecie zobaczyć jakie rysunki Filip stworzył samodzielnie.

Fluorescencyjna Tablica LED

Fluorescencyjna Tablica LED pomaga dzieciom w nauce pisania i rysowania, ale przede wszystkich jest fajnym pomysłem na zabawę. Sprawdza się super zwłaszcza w krótkie jesienne i zimowe dni. Wtedy szybko robi się ciemno, a w ciemności rysunki widać dużo lepiej. W zestawie razem z tablicą LED znajdziesz różne ćwiczenia grafometryczne – pisanie po śladzie liter, rysowanie kształtów, szlaczki czy kolorowanie. Są różne zwierzęta, cały alfabet i proste zadania.

Tablicę można podświetlić na kilka różnych kolorów. Podświetlenia zmieniają się kolory rysunki . Razem z tablicą LED otrzymacie trzy fluorescencyjne flamastry (żółty, niebieski i czerwony), które po zmianie podświetlenia świecą na różne kolory. W pudełku znajdziecie 30 różnych zadań dla dzieci, ale też sami możecie stworzyć kolejne zadania dla dzieci, bo pod tablicę można podłożyć dowolną kartę papieru i odrysować z jej pomocą ulubioną kolorowankę czy inne zadanie. Flamastry można zetrzeć mokrą szmatką. Następnie warto ją wytrzeć na sucho.

Tablica pobudza wyobraźnię i ćwiczy zdolności manualne. Dziecko może się nią bawić na dwa sposoby: odwzorowywać szablony lub rysować własne rysunki.

Tablicę LED, która świeci możecie kupić tutaj.

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Wpis powstał we współpracy z Dante

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Suszarka elektryczna na pranie – czy warto?
Tablica LED dla dzieci do nauki pisania i rysownia