Kwiaty malowane widelcem – wiosenne zabawy dla dzieci

Kwiaty malowane widelcem to fajny pomysł na wiosenne zabawy dla dzieci. Z pomocą widelca i farbek dzieci mogą stworzyć piękne wiosenne kwiatki!

Kwiaty malowane widelcem

Pogoda nas nie rozpieszcza. Naprawdę chciałabym Wam pisać o kwiatach, które rozkwitają w moim ogrodzie. O kolorach, które pojawiają się w nim każdego dnia, ale póki co mogę Wam pisać o śniegu, na który znowu spoglądam z okna. Lubię śnieg, ale w kwietniu chciałabym nacieszyć się słońcem i wyższą temperaturą. Marzy mi się więcej takich dni, w których dzieci przez cały czas mogą szaleć w ogrodzie.

Wiosenne zabawy dla dzieci

Jak na razie radzimy sobie jak możemy i choć w domu staram się wymyślić wiosenne zabawy dla dzieci, które choć trochę przywołają wiosnę. Dziś mam dla Was pomysł na kwiaty malowane widelcem. Ten sposób malowania pojawił się już na moim blogu. To zabawa, która sprawi, że zwykłe farbki nagle znowu spodobają się Waszym dzieciom. Z pomocą widelca możecie namalować pojedyncze wiosenne kwiatki, ale też stworzyć całą łąkę.

Co będzie potrzebne do malowania kwiatów widelcem?

  • kartka papieru,
  • widelec,
  • farbki,
  • woda,
  • pędzelek,
  • chusteczki.

Jak namalować kwiaty widelcem?

Na kartce papieru maluję zieloną farbką łodygi i listki kwiatów. Za pomocą pędzelka maluję widelec kolorową farbką i odciskam u góry łodygi. Następnie zmywam farbkę za pomocą wody i chusteczek, i używam kolejnego koloru. W ten sposób maluję widelcem tyle kwiatków ile potrzebuję. Prawda, że malowanie kwiatków widelcem jest bardzo proste? 🙂

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Obserwuj mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z moimi synami, moją miłość do roślin i roślinne wnętrza w naszym domu. Baw się z dziećmi w domu kreatywnie ❤

Sprawdź również inne pomysły na wiosenne zabawy na moim blogu:

  • Wiosenne kwiatki malowane butelką – zobacz
  • Wiosenne pszczółki wycinanki – zobacz
  • Wiosenne kwiatki z papieru – zobacz
  • 98 wiosennych kart pracy – pobierz

Miłej zabawy! ❤

Pobierz i wydrukuj letnie zadania dla dzieci!Masz ochotę na więcej kreatywnej zabawy? Wydrukuj moje letnie zadania dla przedszkolaków, które są pomysłem na długą zabawę! Na kartach znajdziesz letnie zadania do wyklejania, rysowania, liczenia, rozwiązywania i wycinania. Letnie zestawy to nie tylko fajny pomysł na kreatywną zabawę, ale również nauka kolorów, liczenia, wycinania.


Możesz je wydrukować bez wychodzenia z domu. Tyle razy ile tego potrzebujesz! W zestawach znajdziesz piękne wiosenne ilustracje i mnóstwo pomysłów na zabawę! Poznaj letnie zestawy. Mam dla Ciebie letnie zadania, letnie wyklejanki i letnią matematykę.

Lato karty pracy do druku

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Ubrania wiosenne dla dzieci, czyli jak ubrać dziecko na wiosnę!
Kwiaty malowane widelcem – wiosenne zabawy dla dzieci