W wakacje nie zwalniamy tempa z komiksami. Mój 8-latek czyta je jeden za drugim. Jakie komiksy wybrać dla 8-latka. Zobaczcie najlepsze komiksy dla dzieci 8 lat!
Komiksy dla dzieci 8 lat i nie tylko
Komiksy dla dzieci wciągają dzieci tak, że bardzo szybko trzeba szukać kolejnych komiksowych serii, bo szybko okazuje się, że dziecko przeczytało już całość. U nas komiksowa przygoda Filipa zaczęła się z Dogman’em, później pochłonął Kapitana Majtasa stworzonego przez tego samego autora. Do tych trzech serii doszedł niezawodny Kaczor Donald, który na szczęście (i nieszczęście dla portfela) nigdy się nie kończy, bo co miesiąc wychodzą nowości w serii Gigant. Ciągle szukamy jednak również nowych serii i z niecierpliwością czekamy na kolejne tomy wielu różnych serii.
Ulubione komiksy mojego 8-latka
- Dogman,
- Kapitan Majtas,
- Gigant,
- Kaczogród,
- Ariol,
- Fibi i Jednorożec,
- Smerfy.
Dziś mam dla Was właśnie taki wpis, w którym znajdziecie fajne komiksy dla 8 latka. Będą i nowości i kontynuacje serii. Mam nadzieję, że znajdziecie tu ciekawe propozycje dla Waszych dzieci.
Królik kontra małpa
Królik kontra małpa to nowa seria komiksów, która ma szanse być najzabawniejszą serią komiksów dla dzieci. Szybko stała się bestsellerem w Wielkiej Brytanii. Teraz ma szanse również podbić serca dzieci w naszym kraju. Jeśli Wasze dzieci lubią zabawne komiksy to idealna propozycja dla nich. Królik wraz z przyjaciółmi mieszka w lesie. Pewnego dnia spokojne życie w lesie przerywa spadająca kapsuła. Wychodzi z niej małpa, która przekonana jest, że odkryła nową planetę i sama mianuje się jej władcą. Jak możecie się domyślić wyniknie z tego mnóstwo zabawnych sytuacji.
Jak zrobić komiks
Każde dziecko czytające komiksy w pewnym momencie ma ochotę tworzyć swoje własne komiksy. Tak też było w przypadku mojego syna, który co jakiś czas tworzy kolejne komiksy dla młodszego brata. Jeśli Wasze dzieci nie mają pomysłu jak można zacząć tworzyć swoje własne komisy to polecam Wam tą książkę. Znajdziecie w niej wskazówki, rady i praktyczne instrukcje, które pokazują jak łatwo można tworzyć swoje własne historie. W środku znajdziecie 10 szablonów do stworzenia swoich komiksów, ale także szablony bohaterów i złoczyńców, które dziecko może wykorzystać w swoich historiach. Genialna propozycja dla każdego fana komiksów!
Smerfy i dzieci
Smerfy to jedna z ulubionych komiksowych serii mojego 8-latka. To już 40 tom przygód tych małych niebieskich sympatycznych postaci. Tych razem smerfy podczas gotowania odkrywają, że w całej wiosce smerfów nie ma ani grama soli, a ich smerfna zupa bez soli nie smakuje tak dobrze jak zwykle. Wyruszają, więc w podróż do kopalni soli, gdzie zawsze ją wydobywali. Uzupełnienie zapasów soli nie będzie takie łatwe. Podczas tej wyprawy trafią do miasta, wylądują w lochu, a nawet odkryją tajemnicę sprzed lat. Czy uda im się jednak znaleźć sól?
24 godziny w epoce kamienia
Komiksy dla dzieci to nie tylko zabawne przygody ulubionych bohaterów to również książki, które uczą i poruszają tematy popularnonaukowe. Dziś mam dla Was kilka takich komiksów. Zaczynamy od komiksu: 24 godziny w epoce kamienia. Z tym komiksem przeniesiecie się w czasie o 20 000 lat i spędzicie dzień w epoce kamienia. Auri, która mieszka ze swoją rodziną w jaskini pokaże Wam jak wygląda jej każdy dzień i jak bardzo różni się od tego co my robimy na co dzień. Auri pokaże Wam jak jej rodzina zdobywa pożywienie i przechowuje je. Poznasz jej sposoby na rozpalenie ognia, a także odkryjesz jak można tworzyć narzędzia z rzeczy, które znajdziesz wokół siebie.
24 godziny w Antarktydzie
Kolejny komiks przeniesie Was na Antarktydę. Zobaczycie jak wygląda dzień osób żyjących w stacjach badawczych tego najzimniejszego kontynentu. Na Antarktydę zaprosi Was Viv, która na stacje badawczą trafiła całkiem niedawno. Nie jest ani biologiem, ani badaczem. Pracuje jako mechanik, który dba o to, żeby wszystko sprawnie działało. Naprawa sprzętu na stacji badawczej nie zawsze jest łatwa, bo nie można wybrać się do sklepu żeby kupić części i potrzebne rzeczy. Viv wyrusza na swoją pierwszą misję ratunkową podczas której doświadczy burzy śnieżnej i odkryje jak nieprzewidywalna potrafi być pogoda na Antarktydzie.
Nauka z komiksem – Era Dinozaurów
Czas gigantów, czyli dinozaury jury
Kolejną serią komiksów dla dzieci z elementami nauki jest Nauka z komiksem. W środku znajdziecie komiksy przeplatane stronami z popularnonaukowymi tekstami z mnóstwem wiedzy i ciekawostek. Na początek mam dla Was komiks o dinozaurach. Zastanawialiście się dlaczego dinozaury wirginały? W tym komiksie znajdziecie próbę znalezienia przyczyny, dlaczego tak się stało. Dinozaur Rex nie potrafi się pogodzić z tym, że jego krewnych nie ma już na świecie. Razem z Sztućkiem (dobrze Wam z znanym z Toy Story) postara się odkryć co było tego przyczyną.
Nauka z komiksem – Galaktyki i planety
Nasz dom: układ słoneczny
Kolejna część z serii Nauka z komiksem poświęcona Galaktykom i planetom. W środku znajdziecie komiks o przygodach Wielkiej Szóstki znanej Wam z animacji Disneya, ale także mnóstwo ciekawostek i informacji o układzie słonecznym. Dowiecie się jakie planety tworzą układ słoneczny. Czym są ciała niebieskie i satelity. Odkryjecie, dlaczego każdy dzień tworzy dzień i noc. Dowiecie się jak duże znaczenie ma słońce.
Minecraft. Świat Otwarty – Na podbój Netheru
Na koniec mam dla Was pierwszy tom nowej komiksowej serii idealnej dla każdego fana gry Minecraft, czyli chyba dla każdego 8-latka. Ten komiks zabierze Was w podróż do świata podstawowego. Sarah dopiero zaczyna przygodę z Minecraftem. Podczas swojej przygody z grą poznaje Hectora. Chłopiec jest doświadczonym graczem, który o grze wie już wszystko. Z dystansem podchodzi do gry z początkującymi graczami, ale pozytywne nastawienie dziewczyny, jej poczucie humoru i zaraźliwy entuzjazm sprawiają, że szybko znajdują wspólny język i rozpoczną wspólną niezwykłą przygodę do Netheru.
Miłego czytania!
Klaudia
Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!
Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥
Wpis powstał we współpracy z wydawnictwami Egmont, Wilga, Kropka. Wpis zawiera linki afiliacyjne.
Dodaj komentarz