Książkożercy – nowości w serii książek do nauki czytania dla dzieci

Książkożercy to seria do nauki czytania dla dzieci. To książki do nauki czytania z różnymi poziomami. Poznaj serię książkożercy dla początkujących czytelników.

Książkożercy – nowości w serii do nauki czytania

Książkożercy to seria do nauki czytania, z której mamy chyba najwięcej książek. Pisałam Wam już o niej kilka razy na blogu. To książki o różnych stopniach trudności, które pomagają dzieciom w nauce czytania. W najprostszym poziomie – poziomie A – dzieci znajdą krótkie pojedyncze zdania i niewiele tekstu. Kolejne poziomy (B i C) wprowadzają trudniejsze słownictwo i zdania złożone. Z każdym kolejnym poziomem wzrasta również ilość tekstu. Książki mają różną tematykę. Znajdziecie w nich krótkie i zaskakujące historie. Często pouczające i wartościowe. Kilka razy w roku pojawiają się nowe tytuły i seria cały czas się rozrasta.

Książkożercy to nie tylko seria książek do nauki czytania, bo znajdziecie w nich ciekawe i zaskakujące historie, które zainteresują każde dziecko. Takie właśnie powinny być książki do nauki czytania, które zaskoczą i zainteresuje dziecko zachęcając do odkrycia co wydarzyło się na kolejnych stronach. Na końcu każdej książki znajdują się pytania sprawdzające czy dziecko zrozumiało przeczytaną historię, a także naklejki, czyli dodatkową atrakcję dla dziecka.

Książki do nauki czytania

Jeśli szukacie książek do nauki czytania dla dzieci to zwróćcie uwagę na:

  • język, czyli proste i zrozumiałe dla dziecka zdania,
  • dużą i czytelną czcionkę,
  • ciekawą dla dziecka treść,
  • ładne i zachęcające ilustracje, które pokazują to co dziecko czyta na danej stronie,
  • czytelne rozmieszczenie tekstu, odpowiednie interlinie i tekst nie nachodzący na obrazki.

Nowe książki do nauki czytania

Właśnie w serii ukazały się dwa nowe tytuł. Jeden z nich zaskoczył mnie szczególnie, bo takiej historii się nie spodziewałam. W jednej poznacie historię Martyny Wojciechowskiej, a w drugiej wyjątkową świnkę, która uratowała życie swojej właścicielce.

Książkożercy – Lulu świnka na medal

Poziom A – dla początkujących czytelników

Bohaterką pierwszej książki do nauki czytania jest Lulu – mała świnka. Lulu to świnka wietnamska, która mieszkała ze swoją Panią. Pewnego dnia jej właściciela źle się poczuła. Sprytna świnka wezwała pomoc i uratowała życie swojej właścicielce. Piękna i wzruszająca historia.

Książkę Lulu świnka na medal najtaniej kupisz tutaj. Znajdziesz ją też na Allegro.

Książkożercy - Lulu świnka na medal

Książkożercy – Bądź jak Martyna

Poziom C – dla bardziej zaawansowanych czytelników

Bohaterką drugiej książki jej znana polska podróżniczka Martyna Wojciechowska. Jest ona wielką inspiracją i wzorem do naśladowania dla małej dziewczynki, która w przyszłości chciałaby podróżować i odkrywać świat tak jak Martyna. Na razie jest jednak mała, ale nawet w codziennym życiu stara się zdobywać takie umiejętności, które jej w tym pomogą. W książce poznacie wiele ciekawostek z życia Martyny, ale przede wszystkim książka ta pokaże Waszym dzieciom, że warto mieć marzenia.

Książkę Bądź jak Martyna najtaniej kupisz tutaj. Znajdziesz ją też na Allegro.

Książkożercy - Bądź jak Martyna
Książkożercy - Bądź jak Martyna
Książkożercy - Bądź jak Martyna
Książkożercy - Bądź jak Martyna

Masz ochotę na więcej fajnych i wartościowych książek dla dzieci? Wejdź do naszej naszej biblioteczki z książkami i zobacz jakie książki czytam z moimi dziećmi. Dołącz do mnie na Instagramie – zobacz jeszcze więcej książkowych inspiracji i odkryj moje roślinne wnętrza ❤

Miłego czytania!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Prezent dla chłopca – 11 fajnych zabawek dla chłopca
Książkożercy – nowości w serii książek do nauki czytania dla dzieci