Kreatywne malowanie farbami butelką – Wiosenne kwiaty

Kreatywne malowanie farbami to fajna zabawa. Jeśli chcesz zaskoczyć swoje dzieci to zamiast pędzli daj mi butelkę i stwórzcie wiosenną gałązkę z kwiatami malowanymi butelką!

Kreatywne malowanie farbami

Nie oszukujmy się dziecko, które uwielbia malować farbami, gdy po raz setny dostanie do ręki pędzelek nie będzie już tak zachwycone tym malowaniem jak na początku. Kiedy zmienimy technikę malowania to nagle staje się ono ciekawsze i bardziej atrakcyjne.

Ostatnio pokazałam Wam jeden z moich sposób jak zrobić fajną zabawę z wykorzystaniem zakurzonych farbek. Pokazałam Wam, że zamiast pędzla do malowania można użyć widelca i z jego pomocą stworzyć wyjątkową grzywę lwa malowaną widelcem. Dziś zachęcam Was do poszukania w domu butelki, którą wykorzystacie również do malowania. To świetny pomysł na kreatywną zabawę z dzieckiem!

Malowanie farbami butelką!

Tą butelką zaskoczyłam nawet mojego syna. Ale jako to mamo będziemy malować butelką? Tak! I całkiem fajnie to wyszło. Z pomocą z butelki razem z Filipem stworzyliśmy wiosenną gałązkę z kwitnącymi kwiatami.

Do malowania najlepiej jest wykorzystać małą plastikową butelkę po soczku. W zależności od tego jaki ma kształt na dole uzyskacie różny efekt. Pamiętajcie przede wszystkim, że ma być to fajna wspólna zabawa razem z dziećmi i nie muszą wam wyjść idealne kwiatki. Liczy się dobra zabawa. Na gałązce możecie również domalować pędzelkiem zielone listki, albo domalować żółte środki kwiatków. Bawcie się fajnie i kreatywnie! To pomysł na prostą pracę plastyczną, którą dzieci mogą zrobić samodzielnie.

Do tej zabawy potrzebne Wam będą: farbki plakatowe, karta papieru, mała butelka. Na kartce narysujcie gałązkę. Możecie to zrobić farbkami albo flamastrem. Jeśli zdecydujecie się namalować gałązkę farbkami przygotujcie ją wcześniej, bo musi ona wyschnąć przed zabawą. Zanurzacie dno butelki w farbie (można również malować dno pędzelkiem) i odbijcie butelkę na gałązce. Butelkę odbijajcie w różnych miejscach tak, aby cała gałązka pięknie zakwitła. Prawda, że fajne i proste? Kto to będzie malował z nami butelką? ❤

Kreatywne malowanie farbamiKreatywne malowanie farbami
Kreatywne malowanie farbami butelką
Kreatywne malowanie farbami butelką
Kreatywne malowanie farbami butelką

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Obserwuj mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z moimi synami. Zostań w domu i baw się z dziećmi kreatywnie ❤

Mam dla Ciebie coś jeszcze! Jeszcze więcej kart pracy!

Masz ochotę na więcej wyklejanek i kart pracy dla dzieci? Zapraszam Cię do mojego sklepu, w którym znajdziesz jeszcze więcej pomysłów na kreatywną zabawę z dziećmi. Wszystkie możesz pobrać i wydrukować bez wychodzenia z domu. Odkryj 27 kolorowych wyklejanek z alfabetem i połącz świetną zabawę z nauką liter, a tutaj znajdziesz wszystkie karty pracy do druku. Tylko teraz możesz je kupić do 50% taniej!

Wyklejanki Alfabet do druku

Miłego dnia!

Klaudia

Leave a Reply

No Comments Yet.

Previous
Wielkanocne karty pracy do druku – 5 zabaw dla dzieci
Kreatywne malowanie farbami butelką – Wiosenne kwiaty