Książki dla dzieci o zwierzętach – 6 naszych ulubionych

Książki dla dzieci o zwierzętach powinny pojawić się w biblioteczce każdego dziecka. Dzieci uwielbiają zwierzęta. Dziś mam dla Was 6 naszych ulubionych książek o zwierzętach!

Książki dla dzieci o zwierzętach

Kiedy ostatnio liczyłam moją kolekcję domowych roślin naliczyłam ponad 70 doniczek, ale jeśli spytacie mnie ile mamy w domu książek dla dzieci to nie mam pojęcia. Wiem tylko, że jest ich naprawdę sporo. Chyba od zawsze wychodziłam z założenia, że książek dla dzieci nigdy nie może być za wiele. Moi chłopcy uwielbiają je tak samo jak ja. Filip zaczął już samodzielnie czytać, a to dla mnie doskonały pretekst do tego żeby tych książek dla dzieci było u nas jeszcze więcej.

Jakie książki o zwierzętach wybrać?

Tak samo jak dużo mamy książek, tak rozbieżna jest ich tematyka. Zawsze starałam się wybierać takie książki, które w danym momencie Filip najbardziej lubił. Nie martwcie się! Też przechodziliśmy długotrwałą fascynację Kicią Kocią. Też znałam każdą na pamięć, ale to przeszło i z czasem wybór książek był dużo bardziej różnorodny. Akurat dziś Filip przeczytał sam 5 książek o Kici Koci (są bardzo fajne na naukę czytania dla dzieci), ale też wynajdywał ciekawostki w swoich ulubionych książkach o zwierzętach. Jeśli miałabym wybrać jakie książki lubi teraz najbardziej to właśnie te poświęcone zwierzętom i geografii. W tym wpisie pokaże Wam 6 jego ulubionych książek o zwierzętach. Niektóre to nasze hity od lat, inne wydane niedawno nowości z Inverso.pl. Każda z nich jest świetną pozycją dla miłośnika zwierząt i przyrody, ale nie tylko, bo książki o zwierzętach lubi chyba każde dziecko!

Nasze ulubione książki o zwierzętach

Rok w lesie

Rok w lesie to jedna z pierwszych książek, którą kupiłam dla Filipa. Moim zdaniem to książka, która powinna być w każdym domu. To picturebook, w którym znajdziecie 12 plansz. Każda plansza przedstawia kolejne miesiące upływającego roku i pokazuje las, który się zmienia, a wraz z nim zmieniają się jego mieszkańcy i dostosowują swoje nawyki i przyzwyczajenia do pór roku. Mimo, ze mamy ją ponad 4 lata to ciągle odkrywamy ją na nowo i znajdujemy w niej coś fajnego. Ta książka to również świetna zabawa, bo możemy bawić się w odnajdywanie zwierząt w każdym miesiącu, a nie zawsze jest to takie proste. Rok w lesie znajdziecie tu.

Rok w lesie - zdjęcia książki
Rok w lesie - zdjęcia książki
Rok w lesie - zdjęcia książki
Rok w lesie - zdjęcia książki

Wielka Księga Robali

Ta książka to nie lada gratka dla każdego dużego i małego fana robali. Dzięki niej poznacie świat owadów takich jak pszczoły i chrząszcze oraz innych małych zwierzątek, które żyją sobie pośród traw i w ziemi – ślimaki, dżdżownice, czy wije. Tych robali wokół nas jest całkiem sporo. U jednych budzą strach, u innych zaciekawienie. Dzieci zazwyczaj są nimi zafascynowane. Książka ma przepiękne ilustracje i wielki format. Znajdziecie w niej mnóstwo ciekawostek o wielu bezkręgowcach. Dowiecie się ile kropek ma biedronka, jak pszczoły robią miód i dlaczego mucha lata koło talerza. Wielką Księgę Robali znajdziecie tutaj.

Wielka Księga Robali - zdjęcia książki
Wielka Księga Robali - zdjęcia książki
Wielka Księga Robali - zdjęcia książki
Wielka Księga Robali - zdjęcia książki

Księga Zwierząt

Ta stara książka z mojego dzieciństwa jest jedną z ulubionych książek o zwierzętach mojego starszego syna. Duże, piękne ilustracje pokazują rzeczywisty wygląd zwierząt tak ja naprawdę wyglądają. Przy każdej ilustracji znajduje się kilka krótkich ciekawostek o danym zwierzaku. Prosta książka, którą bardzo lubimy. Nie znajdziecie jej w regularnej sprzedaży, ale jeśli trafi się gdzieś z drugiej ręki to warto po nią sięgnąć.

Księga Zwierząt - zdjęcia książki
Księga Zwierząt - zdjęcia książki
Księga Zwierząt - zdjęcia książki
Księga Zwierząt - zdjęcia książki

W stawie

W stawie to książka wydana w ramach serii Młodzi przyrodnicy. W środku znajdziecie mnóstwo pięknych ilustracji i ciekawostek o zwierzętach, które żyją w stawach. Książka w sposób opisowy przedstawia florę i faunę, która znajduje się wokół stawu. Znajdziecie tu ważki, żaby, czaple i jaskółki, ale także chrząszcze, kijanki i traszki. Tekstu jest niewiele, ale duża i czytelna czcionka sprawia, że jest to świetna pozycja do samodzielnego czytania. Zwłaszcza dla takiego fana przyrody jak mój Filip. Bardzo lubimy całą tą serię. Książkę W stawie znajdziesz tutaj.

W stawie - zdjęcia książki
W stawie - zdjęcia książki
W stawie - zdjęcia książki

Zwierzęta podróżnicy

To świetna książka, która pokazuje dzieciom jak niezwykłe zdolności posiadają zwierzęta. W tej książce odkryjecie jak zwierzęta potrafią podróżować. Śledząc szlaki podróży 14 gatunków zwierząt poznacie jakich niezwykłych i długich podróży doświadczają. Niektóre gatunki zwierząt potrafią posługiwać się systemem nawigacji, inne w swych podróżach wykorzystują położenie słońca, jeszcze inne już po narodzinach wiedzą jaką trasę będą musiały pokonać w swoim życiu. Żółw Karetta w ciągu 7 lat pokonuje trasę 12 000 km okrążając tym samym cały ocean. Gdy wraca na ląd żeby się rozmnożyć wraca dokładnie w miejsce swojego wyklucia. Do odnajdywania drogi wykorzystują pole magnetyczne Ziemi, które podobnie jak mapy wskazują im odpowiednią drogę. Książkę Zwierzęta Podróżnicy znajdziesz tutaj.

Zwierzęta podróżnicy - zdjęcia książki
Zwierzęta podróżnicy - zdjęcia książki
Zwierzęta podróżnicy - zdjęcia książki
Zwierzęta podróżnicy - zdjęcia książki

Atlas Przygód Zwierząt

Ogromny wielkoformatowy atlas zwierząt, który pokazuje zwierzęta zamieszkujące nawet najodleglejsze regiony świata. To nie tylko atlas zwierząt to książka z której dowiecie się w jakim środowisku naturalnym żyją zwierzęta, jakie są ich zwyczaje i jak migrują. W książce możesz prześledzić mapy siedmiu kontynentów i odkryć jak zachowują się zwierzęta w poszczególnych porach roku. Znajdziesz w niej 30 scen prosto z życia zwierząt. Możesz zanurkować z fokami w głębinach, dołączyć do podniebnych akrobacji kolibrów, czy wspinać się po górach z pandami. Każda strona to wiele informacji i ciekawostkach o zwierzętach i ich zwyczajach. Nie urzekły mnie w niej niej jedynie ilustracje, które są ładne, ale nie zachwycające. Atlas Przygód Zwierząt możesz kupić tutaj.

Atlas Przygód Zwierząt - zdjęcia książki
Atlas Przygód Zwierząt - zdjęcia książki
Atlas Przygód Zwierząt - zdjęcia książki
Atlas Przygód Zwierząt - zdjęcia książki

Jestem ciekawa czy Wasze dzieci też lubią książki o zwierzętach. Jeśli tak to dajcie znać jakie są Wasze ulubione pozycje. Może czego brakuje w naszej domowej biblioteczce!

Miłego dnia!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

 • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
 • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Kreatywne malowanie farbami butelką – Wiosenne kwiaty
Książki dla dzieci o zwierzętach – 6 naszych ulubionych