Kremy z cynkiem kojarzą nam się głównie z pielęgnacją skóry niemowlaków i małych dzieci. Kojarzą nam się głównie z pielęgnacją podrażnionej skóry pod pieluszką. Jeśli Wasze dziecko nie nosi już pieluszek to zdecydowanie zostawcie taki krem w domu, bo może Wam się przydać w różnych sytuacjach. O ile pieluszki można oddać w dobre ręce to krem, który stosowaliście pod pieluszkę polecam Wam zostawić, bo może Wam się jeszcze przydać i to nie tylko do pielęgnacji skóry Waszego dziecka, ale również całej rodziny.
U nas takim kremem na pieluszkowe awarie był Cynkokrem® (pisałam Wam już o nim tutaj). Szybko odkryłam jednak, że to nie tylko krem na podrażnioną skórę maluszka, ale również krem dla całej rodziny, który radzi sobie z różnymi skórnymi problemami.
Cynkokrem® to nie tylko krem z cynkiem. Ma w sobie również inne składniki, które pomagają zadbać o skórę i ułatwiają gojenie się małych ran i podrażnień. Ma w sobie lanolinę, która nawilża skórę. Pantenol i olej migdałowy, które koją podrażnioną skórę, zmniejszają również zaczerwienienie i pieczenie. Wosk pszczeli, który nawilża skórę i chroni ją przed utratą wilgoci. Sam tlenek cynku tworzy na skórze warstwę ochronną, która zabezpiecza przed drażniącymi czynnikami i rozwojem bakterii. Cynkokrem®, bo ma prosty skład, jest produkowany w Polsce, ale też jest bardzo uniwersalny i można go wykorzystać na różne sposoby. Ja bardzo lubię, gdy jeden kosmetyk może zastąpić mi kilka różnych. Sprawdza się to zwłaszcza przy dzieciach. Jak wykorzystać te właściwości w codziennej pielęgnacji skóry?
Niedoskonałości skórne i trądzik
Nie miałam nigdy nasilonych problemów z trądzikiem, ale jak każdemu zdarzają mi się pojedyncze niedoskonałości na twarzy wywołane hormonami, które pojawiają się zwykle w tych dniach. Krem z cynkiem nie rozwiąże poważnych problemów z trądzikiem, ale jeśli krostki i pryszcze pojawiają się na twarzy czy dekolcie okazjonalnie to zdecydowanie się przydaje. Chyba każda z nas zna te sytuacje, gdy raz w miesiącu na naszej twarzy pojawia się niechciana krostka zazwyczaj w najmniej dogodnym momencie. W takich momentach sięgam po Cynkokrem®. Stosuję go wtedy punktowo na zmianę. Nakładam grubszą warstwę kremu. Tworzy on ochronną warstwę, wysusza ją i pomaga zregenerować się skórze.
Podrażniona skóra po depilacji
Zdarza się, że skóra po depilacji nie jest lśniąca i gładka, a w niektórych miejscach jest podrażniona. W podrażnienia mieszków włosowych po goleniu może pojawia się nawet wysypka. W takich sytuacjach krem z cynkiem ratuje mi skórę. Dosłownie! Wystarczy cienka warstwa na podrażnionej skórze. Krem stworzy na skórze warstwę ochronną, ułatwiając gojenie. Skóra nie piecze i nie szczypie.
Niechciana opryszczka
Pierwsza opryszczka na ustach pojawia się u mnie, kiedy byłam dzieckiem. Nie zliczę ile razy miałam ją od tego czasu. Pojawia się podczas choroby, czy osłabienia organizmu. Zwykle w najgorszym i najmniej spodziewanym momencie. Zazwyczaj stosuję na nią maści antywirusowe, ale gdy nie miałam ich pod ręką nie raz pomógł mi Cynkokrem®. Jego ochronna warstwa zabezpiecza przed rozprzestrzenianiem się wirusa. Krem ogranicza również uciążliwy świąd, który pojawia się wraz z pęcherzami.
Oparzenia, podrażnienia, skaleczenia, ukąszenia owadów
Krem z cynkiem sprawdza się również na podrażnienia, skaleczenia, ukąszenia owadów czy drobne oparzenia, czyli to co może przydarzyć nam się na co dzień. Małe opakowanie Cynkokremu® mam zawsze ze sobą podczas wyjazdu i nawet jeśli w przypadku jakiegoś skaleczenia, podrażnienia skóry nie mam dedykowanego kremu mogę go zawsze zastosować.
Cynkokrem® możecie kupić w aptekach zarówno tych stacjonarnych i internetowych. Na ceneo możesz sprawdzić, gdzie kupisz go najtaniej. Znacie Cynkokrem®? W jakich sytuacjach stosujecie kremy z cynkiem?
Miłego dnia!
Klaudia
Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!
Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥
Wpis powstał we współpracy z Cynkokrem®
Dodaj komentarz