Wielkanocne kurczaki z papieru – wycinanka do druku

Czas na wielkanocne kurczaki z papieru w formie wycinanki. Kolejny pomysł na wielkanocną ozdobę, którą możecie zrobić razem z dziećmi z pomocą darmowego szablonu do druku!

Wielkanocne kurczaki z papieru

Chyba jeszcze nigdy nasz dom przed Wielkanocą nie był tak wystrojony. A ja mam dla Was i dla siebie kolejne pomysły na wielkanocne ozdoby. Tym razem zapraszam Was do zrobienia uroczych wielkanocnych kurczaków, które są bardzo proste do wykonania. Zrobicie je z wykorzystaniem rzeczy, które macie w domu, a przy okazji jest to coś co dzieci uwielbiają robić, czyli wycinanie i klejenie.

Tym razem przygotowałam dla Was szablon za pomocą, którego możecie przygotować wielkanocne kurczaki w różnych kolorach i wielkościach. Dzięki niemu odrysujecie potrzebne kształty na dowolnych kolorowych papierach. Możecie poszaleć z kolorami i wielkością, bo kto powiedział, że kurczaczki muszą być żółte? Ja zawiesiłam je na baziach z mojego ogrodu, ale z kurczaczków można również stworzyć niezwykłą girlandę.

Co będzie potrzebne do zrobienia wielkanocnych kurczaków?

Aby przygotować wielkanocne kurczaki potrzebujesz::

  • wydrukowany szablon,
  • nożyczki,
  • kolorowe papiery,
  • klej,
  • taśmę klejącą (np. Tesa Film),
  • czarny flamaster lub cienkopis,
  • sznurek.

Pobierz wielkanocne karty pracy

Wielkanocne kurczaki DIY - wycinanka
Wielkanocne kurczaki DIY - wycinanka
Kreatywnie z dzieckiem #16 – wielkanocne kurczaki

Jak zrobić wielkanocne kurczaki z papieru?

Wydrukuj szablon, dzięki któremu przygotujesz wszystkie niezbędne elementy. Możesz go pobrać na dole tego wpisu. Wybierz rozmiar kurczaka, w którym chcesz go wykonać i powycinaj z szablonu niezbędne kształty. Następnie odrysuj je na kolorowych papierach i powycinaj. Potrzebne Ci będą: ciało w kształcie jajka, 2 skrzydełka, 2 nóżki, dziób i grzebień.

Jak zrobić wielkanocne kurczaki DIY?
Jak zrobić wielkanocne kurczaki DIY?

Sklej ze sobą wszystkie elementy za pomocą kleju. Nad dziobem narysuj oczy za pomocą czarnego flamastra lub cienkopisu.

Jak zrobić wielkanocne kurczaki DIY?

Odwróć kurczaka. Odetnij kawałek sznurka, zawiąż jego koniec i przyklej za pomocą taśmy klejącej. Ja użyłam taśmy Tesa Film, która jest moim ostatnim odkryciem. Jej kawałki można odrywać ręką, bez pomocy nożyczek.

Jak zrobić wielkanocne kurczaki DIY?

Kurczaczki są gotowe! Możesz zrobić ich dowolną ilość 🙂

Jak zrobić wielkanocne kurczaki DIY?

Wytnij i zrób wielkanocne kurczaki z papieru

Zachęcam Cię do zrobienia tych wielkanocnych kurczaków razem z dziećmi w ramach przedświątecznych przygotowań. To fajny pomysł na kreatywne i rodzinne spędzenie razem czasu, a przy okazji stworzycie razem niezwykłe ozdoby. I spójrzcie na te kurczaki, czyż nie są urocze? 🙂

Zerknijcie również na wszystkie moje wielkanocne pomysły, które znajdziecie tu. A to nie koniec moich wielkanocnych inspiracji. Mam dla Was jeszcze dwa świąteczne wpisy. Bądźcie czujni, bo na pewno Wam się spodobają!

Ps. Majowy planer czeka na Was już na blogu. Tym razem postawiłam na fiolet. Miesięczny planer możesz pobrać tu! 🙂

Wielkanocne kurczaki w formie wycinanki

Wielkanocne kurczaki – do druku

Kreatywnie z dzieckiem #16 – wielkanocne kurczaki

Podobają Ci się moje kreatywne wpisy? Dołącz do mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z dziećmi ❤

Pobieram do użytku prywatnegoPobierz i wydrukuj wielkanocne karty pracy!

Mam ochotę na więcej wielkanocnych zabaw? Wydrukuj moje wielkanocne zadania dla przedszkolaków, które są pomysłem na długie godziny kreatywnej zabawy! Na kartach znajdziesz wielkanocne zadania do wyklejania, rysowania, liczenia, rozwiązywania i wycinania. Wielkanocne zestawy to nie tylko fajny pomysł na kreatywną zabawę, ale również nauka kolorów, liczenia, wycinania.

Możesz je wydrukować bez wychodzenia z domu. Tyle razy ile tego potrzebujesz! W zestawach znajdziesz piękne wielkanocne ilustracje i mnóstwo kreatywnej zabawy! Poznaj wielkanocne zestawy. Mam dla Ciebie wielkanocne zadania i wielkanocne wyklejanki.

Wielkanocne karty pracy do druku

Jak można korzystać z szablonów?

– Szablony możesz wydrukować na domowej drukarce nawet na zwykłym papierze “ksero”. Najlepiej wydrukować na sztywnym papierze o większej gramaturze ustawiając przy tym drukarkę na najlepszą jakość.

– Szablony dostosowane są do wydruku w rozmiarze A4. Zapisane są w .jpg i spakowane w folder skompresowany .zip

– Szablony udostępniam wyłącznie do użytku prywatnego. Nie wyrażam zgody na ich komercyjne wykorzystanie. Nie możesz ich sprzedawać, używać w projektach komercyjnych lub modyfikować. Szanuj moją pracę.

Kreatywnie z dzieckiem #16 – wielkanocne kurczaki

Miłego dnia!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Planer maj 2019 – do pobrania i wydrukowania
Wielkanocne kurczaki z papieru – wycinanka do druku