Książki kartonowe dla dzieci – przegląd 16 nowości

Dzisiaj mam dla Was książki kartonowe dla dzieci. Książki kartonowe dla dzieci z okienkami i przesuwanymi elementami, grające, picturebooki. Kilkanaście świetnych książek kartonowych dla maluchów. Jestem pewna, że znajdziesz wśród nich świetne propozycje dla Twojego dziecka w wieku 0+, 1+, 2+ i 3+!

Książki kartonowe dla dzieci w każdym wieku!

Książki kartonowe to książki, które rosną razem z dzieckiem. Twarde strony sprawiają, że są one bezpieczne i wytrzymałe dla najmłodszych, ale równie dobrze sprawdzają się u starszych dzieci, które odkrywają je na nową. Uczą się je czytać i znajdują w nich coś nowego! Mam dla Was aż 16 rewelacyjnych książek kartonowych dla dzieci. Każda zaskakuje czymś innym. Zdecydowanie warto je mieć w domowych biblioteczkach. To książki, które poprzez czytanie uczą logicznego myślenia, kolorów, uwrażliwiają na przyrodę! Zaczynamy przegląd 16 kartonowych książek dla dzieci!

Pucio – Na wsi

Pucia chyba nikomu nie muszę przedstawiać. To jedna z bardziej popularnych serii książek kartonowych dla dzieci. Ukochany bohater dzieci wraca z nowymi przygodami. Tym razem wybiera się na wieś i odkrywa tam wiele ciekawych rzeczy. Piecze ciasta, robi konfitury, zbiera owoce i warzywa. Przygląda się żniwom, odwiedza stadninę i pracownie ceramiczną. Jak zwykle jest to również książka, która ćwiczy mowę. W siódmej części przygód Pucia zawarte zostały ćwiczenia rozumienia mowy. Na każdej stronie znajdziecie zadania zarówno dla dzieci młodszych (2-3 lata) i dla starszych (3-6 lat). Bardzo mi się podoba to, że ćwiczenia zostały podzielona na łatwiejsze i trudniejsze, dzięki temu może wybrać polecenia dostosowane do umiejętności dziecka.

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Dla dzieci w wieku: +2

Dostępne tutaj: Pucio – Na wsi

Między nami ząbkami

Wiem, że każda fajna książka o myciu zębów jest dla Was na wagę złota! Tą na pewno polubicie, bo jest świetnie wydana i zaskakuje na każdej stronie. Mam dla Was świetną propozycję z okienkami i pop-up! Znajdziecie w niej mnóstwo ciekawostek, porad i wskazówek, które pokażą dzieciom jak ważne jest mycie zębów. Dzięki tej książce nauczysz dziecko jak dbać o zęby, aby zawsze były zdrowe. Odkryjecie czym różnią się zęby mleczne od stałych. Poznacie dentystę, jego gabinet i zobaczycie, że nie jest on taki straszny jak go malują. Cała akcja odbywa się w Ząbkowicach, niezwykłym miasteczku, które zamieszkują zęby małe i duże. Państwo Żabińscy wyprawiają przyjęcie, bo ich najmłodszy syn – pierwszy ząb mleczny – opuszcza rodzinny dom.

Wydawnictwo: HarperKids
Dla dzieci w wieku: +2

Dostępne tutaj: Między nami ząbkami

Lisek Julek

Lisek Julek to nowa seria interaktywnych książeczek, których bohaterem jest uroczy lisek o imieniu Julek. Znajdziecie w nich codzienne czynności i sytuacje, które są bliskie maluchom. W środku czekają na Was nie tylko piękne ilustracje, ale również ciekawe opowieści, ćwiczenia mowy, koordynacji wzrokowo-ruchowej i motoryki. To książki do aktywnego czytania. Na każdej stronie dziecko znajdzie różne polecenia, dzięki którym pomaga Julkowi i uczy się różnych rzeczy. Igorek pokochał je od pierwszego czytania. Są fajne, zabawne i wciągające! W serii ukazały się 4 części:

Lisek Julek – Przygoda w lesie

Julek znalazł jajo, które wypadło z dziupli. To mały dzięciołek. Pomożesz Julkowi się nim zaopiekować? Naśladuj dźwięki i gesty, potrząsaj i obracaj książeczką żeby dzięciołek mógł wrócić do rodziców!

Wydawnictwo: Wilga
Dla dzieci w wieku: +1

Dostępne tutaj: Lisek Julek – Przygoda w lesie

Lisek Julek – Urodziny

Dziś ważny dzień. Julek ma urodziny! Wstał bardzo wcześnie żeby wszystko przygotować, ale potrzebuje Twojej pomocy! Stukaj, klaszcz, potrząsaj, dmuchaj i śpiewaj żeby mu pomóc w przygotowaniach i przywitać jego gości!

Wydawnictwo: Wilga
Dla dzieci w wieku: +1

Dostępne tutaj: Lisek Julek – Urodziny

Lisek Julek – Poznajmy się

Julek chce Cię lepiej poznać i zaprosić do wspólnej zabawy. Odkryj co lubi najbardziej robić i co sprawia, że jest szczęśliwy! Naciskaj, rysuj paluszkiem, naśladuj dźwięki i przybijaj piątki świetnie się przy tym bawiąc.

Wydawnictwo: Wilga
Dla dzieci w wieku: +1

Dostępne tutaj: Lisek Julek – Poznajmy się

Lisek Julek – Przyjaciele

Julek chce przedstawić Ci swoich przyjaciół. To sowa, mysz i zając. Chcesz ile lepiej poznać? Naśladuj głosy i ruchy, potrząsaj książeczką, klaszcz, wskazuj paluszkiem i przybijaj piątki!

Wydawnictwo: Wilga
Dla dzieci w wieku: +1

Dostępne tutaj: Lisek Julek – Przyjaciele

Mikuś

Poznajcie Mikusia! Małego niedźwiadka, którego przygody są idealne do czytania przed snem, ale nie tylko czytania. W każdej książeczce kartonowej dla dzieci znajdziecie pięć dźwiękowych guziczków, które po naciśnięciu grają. Usłyszycie z nich różne melodie i dźwięki. Mnie w tej serii zachwyciły nie tylko grające strony, ale również przepiękne ilustracje.

Mikuś i pluszowy króliczek

Mikuś przygotowuje się do snu. Wykąpał się, umył żabki i kładzie się do łóżka. Nie umie jednak znaleźć swojego ukochanego pluszowego króliczka bez którego nie potrafi zasnąć. Udało się! Króliczek się znalazł, Mikuś może poprzytulać się z mamą przed snem i sam zasypia w swoim ukochanym łóżeczku. Bardzo fajna historia, która w prosty sposób pokazuje dzieciom rutynę zasypiania.

Wydawnictwo: Wilga
Dla dzieci w wieku: +1

Dostępne tutaj: Mikuś i pluszowy króliczek

Mikuś i dzień w przedszkolu

Mikuś spędza dzień w przedszkolu. Dzieję się tak dużo fajnych rzeczy. Razem z przyjaciółmi grają na instrumentach, malują farbkami i spędzają czas na podwórku. Nie brakuje też nieco trudniejszych momentów, gdy Mania i Pinio nie chcą się z nim bawić. Na szczęście inne przedszkolaki go pocieszają i dzień w przedszkolu jest bardzo fajny!

Wydawnictwo: Wilga
Dla dzieci w wieku: +1

Dostępne tutaj: Mikuś i dzień w przedszkolu

Jak to działa?

Rewelacyjna seria kartonowych książeczek stworzona z myślą o najbardziej dociekliwych maluchach. Na grubych kartonowych stronach znajdziecie mnóstwo ciekawostek i informacji, a także okienka, które na każdej stronie zmieniają się tworząc inny obrazek.

Jak to działa? Traktor

Traktor to duży pojazd wykorzystywany na wsi. Ma wielkie opony i duży silnik. Z tej książki dowiesz się jak działają i odkryjesz co mają w środku. Na kolejnych stronach odkryjesz części, z których się składa. Wyjątkowa pozycja dla każdego małego fana traktorów!

Wydawnictwo: Wilga
Dla dzieci w wieku: +1

Dostępne tutaj: Jak to działa? Traktor

Jak to działa? Dinozaur

Prehistoryczne dinozaury to stworzenia, które fascynują nie tylko dzieci. Z tej książki dowiecie się o nich nieco więcej. Jej bohaterem jest tyranozaur. Na kolejnych stronach odkryjesz jego tajemnice. Czy wiesz, że w jego paszczy było 60 zębów, niektóre z nich były większe od banana? Tyranozaur nie był szybki, ale zaciskał paszczę 12 razy mocniej niż lew!

Wydawnictwo: Wilga
Dla dzieci w wieku: +1

Dostępne tutaj: Jak to działa? Dinozaur

Miasto psów

Pełen humoru, zabawnych historii i fantastycznych pomysłów książka kartonowa dla dzieci o dużym formacie. Znajdziecie w niej przepiękne ilustracje i plansze do wyszukiwania. Na wycieczkę po Mieście Psów zabierze Was przewodnik – pies Naleśnik. Pokaże jak żyją psy, odwiedzicie rynek, psi teatr i muzeum psów, w których poznacie słynnych obywateli psiego miasta. Roztargnieni turyści w Psim Mieście na każdym kroku gubią różne rzeczy. Zadaniem dzieci będzie odnalezienie tych przedmiotów zgodnie ze wskazówkami.

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Dla dzieci w wieku: +2

Dostępne tutaj: Miasto psów

Księga drzew

Rewelacyjna książka, w której poprzez przeźroczyste okienka na każdej stronie dziecko odkrywa zadziwiający świat drzew. Znajdziecie w niej mnóstwo ciekawostek, a dzięki przeźroczystym stronom odkryjecie jak zbudowane są drzewa. Ta książka pokaże dzieciom jak z małego ziarenka rośnie wielkie drzewo. Pojawiają się na nim nowe liści, później kwiaty i owoce. Drzewa są domem dla wielu zwierząt, ale również miejscem żerowania szkodników. Zmieniają się wraz porami roku. Odkryj jak dbać o drzewa!

Wydawnictwo: Wilga
Dla dzieci w wieku: +2

Dostępne tutaj: Księga drzew

Księga ciała

Księga ciała tak jak Księga drzew zawiera w sobie przeźroczyste okienka. Tym razem dziecko może przez nie zobaczyć co kryje ludzie ciało. Ta książka pokazuje ludzkie ciało od czubka głowy po palce stóp. Dzieci dowiedzą się z niej jakie niezwykłe procesy zachodzą w naszym ciele. Jak działa układ mięśniowy, kostny, czy oddechowy. Nasz wygląd zewnątrz różni się, ale w środku nasze ciała działają tak samo. Znajdziecie tu nie tylko wiele ciekawostek i informacji o układach, narządach, ale również cenne wskazówki jak dbać o nasze zdrowie.

Wydawnictwo: Wilga
Dla dzieci w wieku: +2

Dostępne tutaj: Księga ciała

Doktor Bing

Króliczek Bing wybiera się na szczepienie. Spotyka tam swoich przyjaciół. Jest przekonany, że szczepionka nie boli i jest to tylko małe ukłucie. Niestety Pani Doktor zabrakło już naklejek z jego ulubionym Królisiem Tulisiem. Króliczek jest smutny z tego powodu. Na szczęście szybko dostaje coś jeszcze lepszego!

Wydawnictwo: HarperKids
Dla dzieci w wieku: +1

Dostępne tutaj: Doktor Bing

Bing – Coś dla mamy

Bing razem z Flopem przygotowują niespodziankę dla mamy. Razem wymyślili, że mama będzie zachwycona: kubkiem soku, pyszną grzanką z dżemem i kwiatkami. Nie wszystko idzie jednak zgodnie z planem i grzanka za bardzo się przypieka. Samodzielnie zrobione śniadanie mimo niedoskonałości ucieszy jednak na pewno mamę. To pierwsza przygoda Binga, w której pojawia się postać mamy. Może nie postać, bo mamy nie poznajemy, ale zawsze zastanawiałam się czy Bing ma rodziców.

Wydawnictwo: HarperKids
Dla dzieci w wieku: +1

Dostępne tutaj: Bing – Coś dla mamy

Nie chcę jeść!

Kolejne przygody Leny i Ignasia. Tym razem w książeczce znajdziecie historie o jedzeniu, a raczej braku chęci do jedzenia i odkrywaniu nowych smaków. Znajdziecie tu pomysły na to jak przekonać dzieci do próbowania czegoś nowego. Czasami wystarczy zaangażować dziecko w przygotowanie posiłku, podać go w innej formie, albo traktować odkrywanie nowych smaków jako zabawę. Bardzo fajna pozycja zwłaszcza dla niejadków. Pokazuje, że również inne dzieci nie zawsze mają ochotę na jedzenie.

Wydawnictwo: Wilga
Dla dzieci w wieku: +2

Dostępne tutaj: Nie chcę jeść!

Nie chce spać!

Lena i Ignaś mieli problemy z jedzeniem. Hania i Staś zmierzą się z problemami z zasypianiem. Znajdziecie tu krótkie opowieści, które pokażą dzieciom jak ważny jest sen, a rodzicom podsuną pomysły jak przekonać najmłodszych do spania. Nowe łóżko, samodzielnie wybrana pościel czy rutyna to takie rzeczy, które mogą dziecku pomóc w samodzielnym zasypianiu. Na końcu książki znajdziecie poradnik dla rodziców.

Wydawnictwo: Wilga
Dla dzieci w wieku: +2

Dostępne tutaj: Nie chce spać!

Miłego dnia!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem Wilga, HarperKids i Nasza Księgarnia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Lapbook dla mamy – do druku
Książki kartonowe dla dzieci – przegląd 16 nowości