Ciało człowieka – najlepsze książki i zabawki dla dzieci

Najlepsze zabawki, książki i gry dla dzieci związane z ciałem człowieka. Zebrałam dla Was nasze ulubione książki, które przybliżają dzieciom jak działa ludzkie ciało. Ciało człowieka to również fajne gry i układanki. Jeśli Wasze dzieci interesują się ludzkim ciałem to na pewno znajdziecie w tym wpisie coś fajnego dla Was!

Układanka ciało człowieka

Kupiłam kiedyś bez większego entuzjazmu, a szybko stała się hitem zarówno u mojego młodszego jak i starszego syna. Ta warstwowa układanka w bardzo prosty sposób pokazuje dzieciom co kryje nasze ciało. Dziecko układając kolejne warstwy odkrywa mięśnie, układy i szkielet człowieka. Nasza układanka jest z Lidla. Pojawiają się tam w wersji dziewczynki i chłopaka.

Laboratorium Zwariowanej Anatomii

To chyba najbardziej zwariowany zestaw do zabawy od włoskiej marki Lisciani, którym mieliśmy okazję przetestować. W zabawny sposób wprowadza dzieci w świat eksperymentów, ale także razem z nim stworzycie oko czy mózg. Całość oparta jest o zabawę z glutami i różnymi lepkimi substancjami. Dzieci mogą obserwować jak zmienia się ich konsystencja. W zestawie znajdziecie plastikowe elementy niezbędne do przygotowania ludzkiego oka wraz z nerwem i mózgu, a także różne płyny, barwniki, żelatynę, która umożliwi Wam eksperymentowanie. Polecam ten zestaw nieco starszym dzieciom (ok. 8 roku życia), bo tworzenie żelatyny wymaga gorącej wody i nie obędzie się bez pomocy rodziców.

Labolatorium Zwariowanej Anatomii możesz kupić tutaj.

Miesiączka chcę wiedzieć więcej

To zdecydowanie najlepsza książka o miesiączce jaką można znaleźć. Pisałam już Wam o niej tu. W niezwykle prosty i przystępny sposób pokazuje jak zmienia się ciało kobiety i jak te zmiany mają wpływa na nasze samopoczucie. Miesiączka jest tu objaśniona wyjątkowo przystępnie i rzeczowo, ale też z dużym poczuciem humoru i ilustracjami, które sprawiają, ze ten trudny temat dużo łatwiej zrozumieć młodym kobietom.

Książkę Miesiączka chcę wiedzieć więcej możesz kupić tutaj.

Jak to działa? Ludzkie ciało

Ta książka to zbiór pytań i odpowiedzi o ludzkim ciele. Znajdziecie tu takie pytania, które często zadają nam dzieci, a na które nie zawsze znamy odpowiedź. Jesteście ciekawi dlaczego wypadają nam zęby? Jak zrastają się kości? Dlaczego siku jest żółte? Tego wszystkiego dowiecie się z tej książki!

Książkę Jak to działa? Ludzkie ciało możesz kupić tutaj.

Jak działa ciało człowieka?

Kolejna część jednej z naszych serii edukacyjnych książek dla dzieci. Tym razem znajdziesz w niej mnóstwo ważnych informacji i ciekawostek, dzięki którym dowiesz się jak funkcjonuje ciało człowieka. Jesteś ciekawa dlaczego musimy jeść? Ile kości ma człowiek? Dlaczego krew jest czerwona? Książka pokazuje najważniejsze narządy, zmysły, funkcje i procesy, które zachodzą w ludzkim ciele.

Książkę Jak działa ciało człowieka? możesz kupić tutaj.

To ciekawe ciało!

Mam dla Was również książkę o ciele człowieka stworzoną z myślą o najmłodszych czytelnikach. Znajdziesz w niej mnóstwo pytań, które często zadają nam maluchy. Dowiecie się z niej do czego służy pępek i dlaczego babcia ma siwe włosy? Książeczka stworzona została z myślą o dzieciach 2+ ma kartonowe strony i obrazkowe menu, które zachęca do poszukiwania odpowiedzi na kolejne pytania.

Książkę To ciekawe ciało możesz kupić tutaj.

9 miesięcy

9 miesięcy to książka, która pokazuje co dzieje się w ciele kobiety podczas ciąży. Zobaczysz w niej jak zmienia się ciało podczas ciąży, ale także jak powstaje i rozwija się dziecko od maleńkiego zarodka aż do momentu narodzin. Z książki dowiecie się jak czuje się mama w każdym miesiącu ciąży, jak zmienia się dziecko w brzuchu mamy. Znajdziesz tu również zaskakujące ciekawostki i interesujące fakty o dorastaniu dziecka. Na każdej stronie znajduje się ciekawostka, ale też różne przedmioty, które pokazują jakiej wielkości jest dziecko w danym miesiącu ciąży.

Książkę 9 miesięcy możesz kupić tutaj.

Ciało człowieka – Co się dzieje w środku i na zewnątrz

Dwa ilustrowane przewodniki po ludzkim ciele. Dzięki nim poznasz wiele ciekawostek i faktów o funkcjonowaniu ludzkiego ciała na zewnątrz i w środku. Bardzo lubimy te książki, bo jest w nich mnóstwo klapek pod którymi kryją się różne ciekawostki rozkładówki, a dzieci uwielbiają takie niuanse. Dzięki tym książkom odkryjecie, że ludzki organizm to jedna całość, która potrzebuje wiele sprawnie działających elementów (układów) żeby sprawnie działać. Jestem pewna, że wiele Was w tych książkach zaskoczy. Ja sama odnalazłam w nich sporo nowych i ciekawych informacji.

Książki kupisz tutaj: Ciało człowiekaCo się dzieje w środku, Co się dzieje na zewnątrz

Ludzkie ciało – podświetl i odkryj

Rewelacyjna książka o ludzkim ciele. Tajemnice ludzkiego ciała pomoże Ci tutaj odkryć latarka, z którą zobaczysz niewidzialne elementy kryjące się na poszczególnych stronach. Wszystko jest tutaj objaśnione bardzo prostym i zrozumiałym językiem, co zachęca dziecko do okrywania kolejnych tajemnic ludzkiego ciała. Dowiecie się tu sporo o anatomii naszego ciała, ale także o tym co ma wpływ na nasze zdrowie.

Książkę Ludzkie ciało możesz kupić tutaj.

Gra ciało człowieka

Edukacyjna gra dla dzieci w wieku 6-12 lat, która pomoże Wam odkryć tajemnice ludzkiego ciała. Zadaniem graczy jest odpowiedź na putania znajdujące się na kartach i wyszukanie wybranych części ciała na planszy.

Grę Ciało człowieka możesz kupić tutaj.

Ciało człowieka - najlepsze książki i zabawki dla dzieci
Ciało człowieka – najlepsze książki i zabawki dla dzieci

Miłego dnia!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Jak ułatwić dziecku naukę dzięki aranżacji jego pokoju?
Ciało człowieka – najlepsze książki i zabawki dla dzieci