Książki dla przedszkolaka- najciekawsze nowości dla kilkulatków

Książki dla przedszkolaka, czy najciekawsze nowości wydawnicze dla kilkulatków. Co warto czytać z przedszkolakiem? Poznaj ulubione nowości mojego starszaka!

Książki dla przedszkolaka

Ostatnio w biblioteczce mojego przedszkolaka pojawiło się tyle książkowych nowości, że trudno mi było wybrać te najciekawsze pozycje. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona jak wiele świetnych książek pojawiło się tej jesieni. Nasza biblioteczka rozrasta się z dnia na dzień i powiększa się też grono naszych ulubieńców.

Cieszę się mocno, że wydawnictwa wydają tak ciekawe i różnorodne książki, w których coraz częściej poruszane są trudne tematy, ale nie brakuje też zabawnych historii. Wydawane książki zachwycają nie tylko dopracowaną treścią, ale często powalają na kolana ilustracjami, które są dopracowane do ostatniego piksela. Czasy, w których musimy skupiać się na tekście, bo obrazki nie zachęcają już dawno minęły. Teraz książki zachwycają treścią i wyglądem. Może właśnie, dlatego tak mocno moi chłopcy pokochali książki, bo wśród tylu różnych tytułów każdy może znaleźć coś fajnego dla siebie. Maluch znajdzie otwierane okienka, starszak książkę o ukochanych dinozaurach czy samochodach.

Najciekawsze nowości dla kilkulatków

A dzisiaj mam dla Was same perełki. Przeczytane od deski do deski przez mojego pięciolatka, któremu trudno było wybrać wśród nich faworyta, bo wszystkie były fajne. Większość z tych książek to świetne tytuły na początek przygody z czytaniem, bo nie przytłaczają dziecka byt dużą ilością tekstu, a sam tekst jest ciekawie ułożony na stronach i napisany dużą czcionką. Mam nadzieję, że i Wy znajdziecie wśród tych książek coś ciekawego dla Waszych dzieci!

Natka i zbuntowany królik

Jeśli szukacie zabawnej historii to musicie poznać małą Natkę. Niektórzy nazywają ją skarbem. Ona sama twierdzi, że życie jest niesprawiedliwe. Marzy o tym, żeby mieć jakiegoś zwierzaka, bo uwielbia je bardziej niż większość ludzi. Zna sto ras psów i cykl życiowy świnki morskiej. W jej domu pojawiło się zwierzę: Królik Henio. Całe nieszczęście polega jednak na tym, że niestety trafił w ręce jej siostry Niny. To nie koniec problemów Natki: grozi jej utrata zęba, a rodzice nie chcą kupić zraszacza ogrodowego, który według Natki jest bardzo potrzebny w ich ogrodzie. Natka jednak zawsze znajdzie sposób, aby problemy zniknęły i robi to w niezwykle zabawny sposób. To przesympatyczna dziewczynka, której nie da się nie lubić. Książka idealna jest dla początkujących czytelników. Na każdej stronie jest niewiele tekstu, a sam tekst napisany jest dużą i czytelną czcionką. Powiem Wam, że tak zabawnej książki dla dzieci dawno nie czytałam. Mój Filip też bardzo ją polubił. Ciekawa jestem czy i Wam tak mocno się spodoba.

Książka dostępna jest tutaj.

Staś Pętelka – Wielka wyprawa

Staś Pętelka sto starszy brat Jadzi Pętelki, o której pisałam Wam tutaj. To pierwsza książka z tej serii w naszej biblioteczce i bardzo byłam ciekawa czy będzie tak samo fajna. Ta seria skierowana jest dla starszych dzieci w wieku przedszkolnym. Opowiada o kilkuletnim chłopcu Stasiu, który doświadcza nowych sytuacji. W tej części czeka na niego pierwszy samodzielny wyjazd na wakacje z dziadkami. Staś martw się tym wyjazdem. Boi się, że jego młodsza siostra będzie mocno tęsknić za rodzicami, a z jej łez zrobi się wielka kałuża. Górska wyprawa okazuje się jednak niezwykłą przygodą, a dziadkowie motywują wnuczków do zdobycia pierwszego w ich życiu górskiego szczytu. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie ta książka. Zabawna i wciągająca treść zachęcają dziecko do czytania, a przy okazji historia uczy, że to co nowe i nieznane wcale nie musi być takie straszne.

Książka dostępna jest tutaj.

Kózka zwana Wierzbą

Jasmine dostaje od mamy pieniądze na szaleństwa w wesołym miasteczku. Jednak zamiast na zabawę pieniądze przeznacza na kozę, której nikt nie chce kupić. Wydaje na nią całe swoje oszczędności i ratuje jej życie. Niestety nie jest łatwo ukryć małą rozbrykaną kózkę przed rodzicami. Czy jej rodzice zaakceptują przygarniętego zwierzaka? Tego dowiecie się z tej niezwykłej historii z wzruszającymi i zaskakującymi momentami. To kolejna z książek, którą polecam początkującym czytelnikom. Również tutaj znajdziecie duże litery, prosty tekst i krótkie rozdziały – idealne do nauki czytania.

Książka dostępna jest tutaj.

Tuli tuli cmok cmok

Bohaterką tej książki jest pięcioletnia Emma. Emma uwielbia się przytulać, ale tylko ze swoimi rodzicami. Nie lubi, gdy goście ściskają ją, całują i przytulają. Nie jest to dla niej miłe, ani przyjemne. Emma po prostu tego nie lubi. Przytulasy z rodziną nie kojarzą jej się dobrze, bo kojarzą jej się z mało przyjemnymi zapachami. Jej babci podczas przytulania skrzypią łokcie i pachnie jak kulki na mole. Ciocia pachnie piwnicą, a wujek wodorostami. Emma powtarza każdemu, że całować może ją tylko mama. Świetna i zabawna historia, która pokazuje, że dziecko również ma swoją przestrzeń i granice, których inni nie powinni przekraczać. Uczy dziecko, że ma prawo powiedzieć nie jeśli ktoś robi coś czego nie lubi.

Książka dostępna jest tutaj.

Tola na biwaku

Nie wiem czy znacie tą wyjątkową serię książek, ale mi kojarzą się one z takim prawdziwym beztroskim dzieciństwem. I drobiazgami, które pozostają w pamięci na całe życie. W najnowszej części Tola razem z rodzicami wybrała się na biwak. W książce znajdziecie 5 opowiadań, które pokazują jak wyglądają wakacje spędzone na polu namiotowym. Dziewczynka zasypia słuchając kropel deszczu, które uderzają w namiot, spędzać czas przy ognisku czy kąpie się w rzece. Podczas rodzinnych wakacji hamak zmienia się w rakietę kosmiczną, a niebo błyszczy od blasku gwiazd. Jeśli lubicie ciepłe rodzinne opowieści to zdecydowanie sięgnijcie po Tolę. Wbrew pozorom nie jest to książka skierowana tylko dla dziewczynek. To rodzinna i ciepła historia, która w ciągnie również chłopców. Mój Filip bardzo ją polubił.

Książka dostępna jest tutaj.

Zapaszki – o wszystkich smrodach świata

Kolejna książka porusza niezbyt popularny temat w książkach, ale jaki prawdziwy. Po jej lekturze dowiecie się wszystkiego o smrodkach, zapaszkach i fetorze. Ludzie rozpoznają nawet 10 000 różnych zapachów. W naszych nosach jest ponad 400 receptorów zapachowych. Nie wiem czy wiecie, ale w ciągu miesiąca można wypuścić tyle bąków żeby napełnić 20 balonów! Ja nie wiedziałam, ale to nie jedna taka ciekawostka, która zaskoczyła mnie w tej książce. Znajdziecie niej całe mnóstwo zaskakujących faktów z teraźniejszości i przeszłości. Pewnie nie jednego czytelnika zaskoczy fakt, że średniowieczni władcy bali się kąpieli. Dobrze, że obecni takich lęków nie mają, bo spotkania z nimi nie byłyby zbyt przyjemnym doznaniem zapachowym. Książka została przepięknie wydana i zilustrowana. W bardzo zabawny sposób pokazuje dzieciom, że zapachy te mniej i bardziej przyjemne są czymś naturalnym i towarzyszyły nam od zawsze.

Książka dostępna jest tutaj.

Wihajster, czyli przewodnik po słowach pożyczonych

Na koniec mam dla Was perełkę, która zachwyca nie tylko treścią, ale też pięknymi ilustracjami. Nic dziwnego, bo napisałam ją Michał Rusinek, a zilustrowała jego siostra. To kolejna książka tego autora, która zabiera dzieci w świat słów i odkrywa tajemnice języka polskiego. Tym razem autor pod lupę wziął słowa pożyczone, czyli elementy językowe zaczerpnięte z innych języków, które zadomowiły się naszym codziennym języku. Autor nie skupia się jednak na nowych słowach, które pojawiły się w nas niedawno, ale na słowach, które brzmią bardzo polsko, choć wcale takie polskie nie są. Czy wiecie, że słowo czajnik pochodzi od rosyjskiego słowa herbata (czaj), a tapczan z języka mongolskiego. Treść książki została pogrupowana tematycznie. Znajdziecie w niej słowa związane z kuchnią, łazienką, czy pokojem, ale także medycyną, sportem, garderobą czy szkołą. To książka obok, której trudno przejść obojętnie, bo każda strona przepełniona jest ciekawymi i zyskującymi informacjami. To fajna lektura nie tylko dla dzieci. Myślę, że zaskoczy i niejednego dorosłego.

Książka dostępna jest tutaj.

Masz ochotę na więcej fajnych i wartościowych książek dla dzieci? Wejdź do naszej naszej biblioteczki z książkami i zobacz jakie książki czytam z moimi dziećmi. Dołącz do mnie na Instagramie – zobacz jeszcze więcej książkowych inspiracji i odkryj moje roślinne wnętrza ❤

Miłego dnia!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Tor kulkowy Migoga, czyli kreatywna zabawa na różne sposoby!
Książki dla przedszkolaka- najciekawsze nowości dla kilkulatków