Jesienne prace plastyczne dla dzieci – Jeż

Jesienne prace plastyczne dla dzieci. Mam dla Was wycinankę dla dzieci z jeżem, która jest nie tylko nauką wycinania, ale również fajną jesienną pracą plastyczną.

Jesienne prace plastyczne dla dzieci

Mój młodszy syn wraz z nadejściem jesieni poczuł w sobie kreatywną duszę. Z dnia na dzień polubił zabawy plasteliną i wyklejanie. Ma ochotę przyklejać klejem wszystko co możliwe. Ma niecałe 2,5 roku, więc kombinuję i wymyślam takie jesienne zabawy, które nie są dla niego za trudne i może je zrobić samodzielnie. W tym tygodniu miałam w domu prawdziwe domowe przedszkole, bo starszy syn się rozchorował, ale dzięki temu mogłam z dumą podglądać jak Ci moi chłopcy razem wyklejają, przyklejają i tworzą swoje małe dzieła sztuki. Każdy tak jak umie i jak potrafi. Młodszy podgląda co robi jego starszy brat i próbuje robić to samo. Jesień to niezwykle wdzięczna pora roku na kreatywne zabawy w domu. Liście to bardzo wdzięczny motyw, z którym łatwo wymyślić kolejne zabawy.

Wycinanka z jeżem

Jedną z z jesiennych zabaw, które dla nich przygotowałam była jesienna praca plastyczna z jeżem. Jeża dobrze już znacie. Jest jednym z bohaterów moich jesiennych kart pracy i jesiennych wyklejanek. Tym razem razem z moimi chłopakami przyklejaliśmy na niego kolorowe jesienne listki.

To bardzo fajny pomysł na jesienną zabawę dla malucha i starszaka. Młodsze dziecko może samodzielnie przyklejać listki. To jaką stworzy kompozycję będzie zależało do jego wyobraźni i oczywiście umiejętności, ale nawet maluch może przykleić listki tak jak potrafi. Dla starszaka ta zabaw z jeżem może być również fajną nauką wycinania.

Nauka wycinania i przyklejania

Do tej jesiennej pracy plastycznej potrzebne będą kreatywne szablony, które możesz pobrać na dole tego wpisu, a także klej i nożyczki.

Wydrukuj szablon, wytnij wszystkie jego elementy. Za pomocą kleju przyklej listki na jesiennym jeżu. Koniecznie pochwal się Instagramie jakie jeżyki stworzyliście z dziećmi. Więcej pomysłów na jesienne prace plastyczne znajdziesz tutaj, a jeśli Twoje dzieci lubią wycinanie to zerknij na mój zestaw 22 kart z zabawami do wycinania. Miłej zabawy! ❤

Jesienne prace plastyczne dla dzieci - Jeż
Jesienne prace plastyczne dla dzieci - Jeż
Jesienne prace plastyczne dla dzieci - Jeż
Jesienne prace plastyczne dla dzieci - Jeż

Jesienna praca plastyczna z jeżem

Jesienna praca plastyczna z jeżem

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Dołącz do mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z dziećmi ❤

Pobieram do użytku prywatnego

Mam dla Ciebie coś jeszcze! Jeszcze więcej kart pracy!

Masz ochotę na więcej wyklejanek i kart pracy dla dzieci? Zapraszam Cię do mojego sklepu, w którym znajdziesz jeszcze więcej pomysłów na kreatywną zabawę z dziećmi. Wszystkie możesz pobrać i wydrukować bez wychodzenia z domu. Odkryj 27 kolorowych wyklejanek z alfabetem i połącz świetną zabawę z nauką liter. Mam dla Ciebie również nowe zestawy z 22 jesiennymi wyklejankami i 26 jesiennymi kartami do zabawy w wycinanie, liczenie, rozwiązywanie, rysowanie i wyklejanie.

Jesienne karty pracy do druku

Jak można korzystać z moich kreatywnych grafik?

– Szablon możesz wydrukować na domowej drukarce nawet na zwykłym papierze „ksero”. Najlepiej wydrukować na sztywnym papierze o większej gramaturze ustawiając przy tym drukarkę na najlepszą jakość.

– Szablon dostosowany jest do wydruku w rozmiarze A4. Zapisany jest w formacie .jpg

– Szablon udostępniam do użytku prywatnego. Nie wyrażam zgody na ich komercyjne wykorzystanie. Nie możesz ich sprzedawać, używać w projektach komercyjnych lub modyfikować. Szanuj moją pracę.

Jesienne prace plastyczne dla dzieci - Jeż

Miłego dnia!

Klaudia

Leave a Reply

No Comments Yet.

Previous
Książki dla przedszkolaka- najciekawsze nowości dla kilkulatków
Jesienne prace plastyczne dla dzieci – Jeż