Książki przyrodnicze dla dzieci – Nowości o roślinach na wiosnę

Książki przyrodnicze dla dzieci, czyli książkowe nowości o roślinach i zwierzętach na wiosnę. 6 wyjątkowych książek przyrodniczych dla dzieci!

Książki przyrodnicze dla dzieci

Chciałabym Wam napisać, że za oknem panuje piękna wiosenna aura, ale dziś od rana zamiast pękających pąków i rozkwitających kwiatów w moim ogrodzie pada śnieg. Mam nadzieję, że w końcu nadejdzie coraz więcej ciepłych i słonecznych dni, które będziemy mogli spędzać na dworze. To czas w którym dzieci zaczynają obserwować budzącą się do życia przyrodę.

Pod kamykami można znaleźć mrówki, w kompostowniku dżdżownice. Obok rozkwitających kwiatów latają już pierwsze motyle, a to sprawia, że moje dzieci zwłaszcza te młodsze zadają mnóstwo pytań związanych z przyrodą. Na wiele z nich znam odpowiedź, bo sama uwielbiam rośliny i przyrodę, ale dzieci potrafią pytać o takie szczegóły, że sama muszę się zastanowić zanim odpowiem.

Z pomocą przychodzą nam książki przyrodnicze dla dzieci, które pokazują jak z ziarna wyrasta wielkie drzewo, skąd się bierze miód czy jak żyją zwierzęta. Dziś mam dla Was kilka przyrodniczych nowości dla dzieci idealnych na wiosnę, bo znajdziecie w nich dużo informacji o roślinach, ich pielęgnacji, ale także sposobach zarażenia dzieci miłością do roślin i pokazaniem im, ze różne rośliny mają różne potrzeby i nadmiar wody wcale nie jest dla nich taki dobry.

Książki przyrodnicze dla dzieci 5 nowości na wiosnę!

To pestka, czyli ogrodnictwo dla dzieci!

Książka, która udowadnia, że ogrodnictwo może być dla dzieci świetną zabawą, ale także jest proste! Ta przyrodnicza książka przepełniona jest mnóstwem pomysłów na ogrodnicze zabawy dla dzieci. Piękne ilustracje, proste instrukcje sprawiają, że to nie tylko świetny pomysł na poznanie świata roślin, ale również świetną kreatywną zabawę.

Do zabawy w małego ogrodnika nie potrzebny jest ogród, wystarczy balkon czy nawet w parapet w pokoju. Dobry pomysł, odrobina cierpliwości i można obserwować jak dzień po dniu z małego nasiona wyrasta roślina. Pomysłów ogrodniczych w tej książce jest całe mnóstwo. Dowiecie się jak zrobić las w słoiku, hotelik dla pszczół, własnoręczną doniczkę, czy karmnik dla ptaków. Piękne ilustracje zachęcają dzieci do odkrywania przyrody. W książce znajdziecie nie tylko pomysły na ogrodnicze zabawy dla dzieci, ale także kilka botanicznych ciekawostek.

Książkę przyrodniczą dla dzieci To pestka, czyli ogrodnictwo dla dzieci! możesz kupić tutaj.

Wielka księga kwiatów

Jestem bardzo szczęśliwa, że ta książka się pojawiła! To wyjątkowa seria książek, które w Polsce wydawane są przez wydawnictwo Wilga. Znajdziecie w niej kilka bestsellerowych tytułów: Wielka Księga Robali, Wielka Księga Ssaków, Wielka Księga Ptaków, Wielka Księga Morskich Zwierząt. Cieszę się, że kolejna z nich dotyczy właśnie kwiatów.

W tej książce jak zwykle wielkie wrażenie robi wielki format i przepiękne ilustracje. To przyrodnicza książka dla dzieci, którą nie tylko się czyta, ale również przegląda z dużym zachwytem. Kolorowe ilustracje, niewielka ilość tekstu w formie ciekawych pytań i odpowiedzi sprawiają, że te książki są niezwykle przystępne dla dzieci. W Wielkiej Księdze Kwiatów znajdziecie informacje jak dzielą się kwiaty i jaka jest ich budowa, jak rosną, jak rozmnażają się i dlaczego mają różne kolory czy zapachy. Książka pokazuje jak różnorodne są kwiaty. Znajdziecie tu cały przekrój kwiatów od pięknych kwitnących strelicji, po kaktusy, tulipany, bromelie czy rośliny owadożerne, a także te trujące. Piękna książka, która pokaże dzieciom różnorodność świata roślin, ale też pomoże zrozumieć im jak dbać o kwiaty.

Książkę przyrodniczą dla dzieci o kwiatach Wielka księga kwiatów możesz kupić tutaj.

Seria Młodzi Przyrodnicy

Seria książek przyrodniczych Młodzi Przyrodnicy nie pierwszy raz pojawia się na moim blogu. To nie tylko fajne książki, w których znajdziecie piękne i realistyczne ilustracje, ale także mnóstwo informacji i ciekawostek z życia zwierząt. W każdej książce znajdziecie duże litery i proste zdania – to bardzo fajne książki dla dzieci, które uczą się czytać. W serii właśnie ukazały się 2 nowości: Ślady zwierząt i Pod wodą.

Ślady zwierząt to opowieść w wiewiórce Skwirce, która jesienią szuka zapasów na zimę. Gromadzi je wszystkie w opuszczonej dziupli. Przygotowuje się nie tylko na zimę, ale też na pojawienie się swojego potomstwa. Razem z wiewiórką poznacie również inne zwierzęta mieszkające w lesie, a także ślady, które zostawiają zimą na śniegu i dzięki, którym można je rozpocząć.

Pod wodą to opowieść o rodzinie bobrów, a dokładniej o dwóch małych bobrach – Berce i Berku, którzy pokażą nam jak wygląda życie pod wodą. Razem z sympatycznymi bobrami poznamy zwyczaje ryb, pająków, ropuchy, traszki, wydry i wielu innych zwierząt, które żyją pod wodą.

Książki przyrodnicze dla dzieci o zwierzętach: Ślady zwierzątkupisz tutaj, Pod wodąkupisz tutaj.

Dlaczego rośliny rosną?

Do książek Dlaczego słońce świeci? i Dlaczego deszcz pada? dołączyła właśnie nowość: Dlaczego rośliny rosną? To doskonała propozycja na wiosnę dla dzieci, bo pokazuje jak przyroda rodzi się do życia, ale również odpowiada na pytania, dlaczego tak się dzieje!

Moje dzieci uwielbiają siać razem ze mną nasiona w ogrodzie. Zawsze zadają mnóstwo pytań jak to możliwe, że z takiego małego nasionka wyrośnie później duża roślina. Ta książka jest odpowiedzią na takie pytania dzieci. Znajdziecie w niej dużo informacji związanych z botaniką, czyli nauką o roślinach. Dzieci dowiedzą się wielu rzeczy o roślinach, a ciekawostki i informacje przedstawione są w przystępny, prosty i zrozumiały sposób. Ta książka pomoże dzieciom zrozumieć po co roślinom słońce i woda. Odpowie na pytanie czy kwiaty służą roślinom jedynie do ozdoby i zdradzi czy wszystkie rośliny powstają z nasion.

Książkę przyrodniczą dla dzieci Dlaczego rośliny rosną możesz kupić tutaj.

To tyle z przyrodniczych nowości dla dzieci. Mam dla Was jeszcze dużo wiosennych nowości wydawniczych, które pokaże Wam w kolejnych książkowych wpisach 🙂

Masz ochotę na więcej fajnych i wartościowych książek dla dzieci? Wejdź do naszej naszej biblioteczki z książkami i zobacz jakie książki czytam z moimi dziećmi. Dołącz do mnie na Instagramie – zobacz jeszcze więcej książkowych inspiracji i odkryj moje roślinne wnętrza ❤

Miłego czytania!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 komentarz
Poprzedni
Najlepsze seriale na Netflixie – 20 wciągających seriali
Książki przyrodnicze dla dzieci – Nowości o roślinach na wiosnę