Matematyczne drzewa z rolek po papierze

Matematyczne drzewa z rolek po papierze toaletowym, które uczą liczenia. Połącz zabawę z nauką i stwórz matematyczne drzewa z jabłkami.

Matematyczne drzewa z rolek po papierze

Z rolek po papierze toaletowym można zrobić nie tylko fajne dekoracje i ozdoby. Rolki są nie tylko fajną bazą do kreatywnych zabaw, można je również wykorzystać do nauki!

Tym razem pokażę Wam jak prosto możecie stworzyć matematyczne drzewa, które poprzez zabawę uczą dzieci liczyć. Żeby je zrobić potrzebujecie rolek po papierze toaletowym i kartki papieru (najlepiej zielonej). Zadaniem dziecka jest dopasowanie pnia drzewa (rolki po papierze z daną cyfrą) z koroną drzewa, na której znajduje się określona liczba owoców. Ja namalowałam jabłka, ale możecie namalować na nich ulubione owoce Waszych dzieci!

Co potrzebuję?

  • rolki po papierze toaletowym,
  • zielony papier – najlepiej sztywna karta z bloku technicznego,
  • flamastry,
  • nożyczki.

Jak zrobić matematyczne drzewka z rolek?

  1. Z zielonej kartki papieru technicznego wycięłam korony drzew. Na każdej namalowałam jabłka od 1 do 5.
  2. Rolki po papierze nacięłam u góry w dwóch miejscach tak, aby można było umieścić w nich korony drzew. Na rolkach po papierze napisałam cyfry od 1 do 5, a pod nimi narysowałam odpowiednią liczbę kropek.
  3. Gotowe!

Pobierz wiosenne zadania dla dzieci!

Pobierz i wydrukuj wiosenne karty pracy z zadaniami do rozwiązywania, wycinania, wyklejania i liczenia. Ucz dziecko liter i liczenia podczas dobrej zabawy. Wybierz zadania dla swojego dziecka: wiosenne wyklejanki, wiosenne zadania do rozwiązywania, wiosna dla malucha, wiosenna matematyka


Wiosenne karty pracy do druku

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Jesienne wzory z koralików do prasowania
Matematyczne drzewa z rolek po papierze