Nauka, eksperymenty i emocje! Nowości w biblioteczce mojego starszaka

Biblioteczka mojego starszaka ciągle się powiększa. Tym razem trafiły do niej książki z eksperymentami, naukowe, ale także poruszające temat emocji. Czas na nasze książkowe nowości!

Nowości w biblioteczce mojego starszaka

Biblioteka mojego starszaka pokazuje jak moje dziecko mocno się zmienia. Pamiętam te czasy, kiedy królowała u nas Kicia Kocia, a teraz mój syn w sklepie sięga po książki popularnonaukowe, które sam w domu czyta od deski do deski. Jego wybory często mnie zaskakują, ale daję mu możliwość czytania tego co lubi.

Biblioteczka starszaka

Dzisiaj mam dla Was miks książkowych nowości wydawniczych, książkowych zakupów Filipa i książek, które ja wybrałam. Jest dużo pozycji, które poruszają zagadnienia naukowe, ale w przystępny dla dzieci sposób. Jest świetna książka o emocjach, którą musicie mieć, a także taka która w zabawny sposób pokaże dzieciom czym są dobre maniery. Ciekawą pozycją jest również książka wypełniona eksperymentami, która świetnie się sprawdzi zwłaszcza podczas wakacji. Zerknijcie co trafiło do biblioteczki mojego Filipa w ostatnich tygodniach.

Wszystko o emocjach

Książek o emocjach mamy sporo, ale ta odkąd pojawiła się u nas w domu jest moją ulubioną. W prosty i zrozumiały dla dzieci sposób pokazuje dzieciom czym są emocje, jak je rozpoznać i jak sobie z nimi radzić. Ma komiksową formę, która jest bardzo atrakcyjna i przystępna dla dzieci. Dzieci znajdą w niej wiele podpowiedzi jak można radzić sobie z emocjami, jak możemy zachowywać się w trudnych emocjonalnie sytuacjach. Jest złość, radość czy smutek. Świetna pozycja nie tylko dla dzieci.

Wszystko o emocjach możesz kupić tutaj.

Wszystko o emocjach recenzja
Wszystko o emocjach recenzja
Wszystko o emocjach recenzja
Wszystko o emocjach recenzja

Jak to działa? Ludzkie ciało

Świetna pozycja dla każdego ciekawskiego przedszkolaka. Znajdziecie w niej odpowiedzi na te mniej i bardziej oczywiste pytania. Zastanawiacie się dlaczego wypadają zęby, czemu siku jest żółte albo dlaczego obcinanie włosów nie boli? W książkę znajdziecie odpowiedzi na te i jeszcze kilkadziesiąt innych pytań dotyczących ludzkiego organizmu, a wszystko w zrozumiałej formie z zabawnymi ilustracjami.

Jak to działa? Ludzkie ciało możesz kupić tutaj.

Jak to działa? Ludzkie ciało recenzja
Jak to działa? Ludzkie ciało recenzja
Jak to działa? Ludzkie ciało recenzja
Jak to działa? Ludzkie ciało recenzja

Nauka to lubię. Od ziarnka piasku do gwiazd.

Do biblioteczki mojego przedszkolaka trafiła też książka naukowa. Stworzona przez Tomasza Rożka, który od lat w bardzo przystępny sposób przybliża dzieciom nawet najbardziej skompilowane zagadnienia naukowe. To świetna pozycja dla wszystkich, który są ciekawi świata. Znajdziecie w niej wiele fascynujących zjawisk, które dzieją się wokół nas. Mimo, że to często zagadnienia trudne i nieznane dzieciom to autor przedstawia je w sposób bardzo prosty i zrozumiały. W książce nie zabrakło również zabawnych tekstów, ciekawych ilustracji i propozycji doświadczeń, które dodatkowo zachęcają dzieci do podróży w świat nauki.

Nauka to lubię – Od ziarnka piasku do gwiazd możesz kupić tutaj.

Nauka to lubię. Od ziarnka piasku do gwiazd. recenzja
Nauka to lubię. Od ziarnka piasku do gwiazd. recenzja
Nauka to lubię. Od ziarnka piasku do gwiazd. recenzja
Nauka to lubię. Od ziarnka piasku do gwiazd. recenzja

Elementarz dobrych manier pana Szopa

Elementarz dobrych manier to książka, którą każdy przedszkolak z pewnością polubi. Pan Szop w zabawnie rymując przybliża dzieciom zasady dobrego wychowania. Na kolejnych kartach książki dzieci znajdą rymowanki, które pokażą im jak należy zachowywać się w danych sytuacjach. Znajdziemy tu podpowiedzi kiedy używać magicznych słów: proszę, dziękuję, przepraszam, ale nie tylko. Pan Szop podpowie najmłodszym, że nie należy przeszkadzać innym podczas rozmowy, należy oddawać i dbać o pożyczone rzeczy, a także podpowie jak zachowywać się podczas jedzenia. Bardzo ciekawa pozycja już dla najmłodszych czytelników. Mały format, piękne kolorowe ilustracje i zabawne teksty, a przy okazji spora dawka dobrych manier.

Elementarz dobrych manier pana Szopa możesz kupić tutaj.

Elementarz dobrych manier pana Szopa recenzja

Eksperymenty krok po kroku

Które dziecko nie lubi eksperymentów? Ta nowość od wydawnictwa Wilga jest nimi wprost przepełniona. Znajdziecie tu pomysły na eksperymenty, które możecie wykonać w domu. Nie potrzeba do nich specjalnych przyrządów i składników tylko rzeczy, które ma każdy z nas w domu, albo można kupić w każdym sklepie. Każdy eksperyment opisany jest w sposób prosty i czytelny. Ilustracje i opis podpowiedzą Wam jak wykonać go krok po kroku. W książce nie brakuje naukowych ciekawostek, reakcji chemicznych, które wprowadzą małego czytelnika w świat nauki.

Eksperymenty krok po kroku możesz kupić tutaj.

Eksperymenty krok po kroku recenzja
Eksperymenty krok po kroku recenzja
Eksperymenty krok po kroku recenzja
Eksperymenty krok po kroku recenzja

Ocieplenie klimatu

Czym różni się klimat od pogody? Ile wynosi odległość ziemi od słońca? Czy klimat wszędzie na ziemi jest taki sam i czy my mamy wpływ na to jak się zmienia? Wyjątkowa książka dla dzieci, bo poruszająca wyjątkowy temat jakim jest ocieplenie klimatu. To ważny temat, który warto poruszyć z dziećmi, a który jest czasami trudny do wytłumaczenia. Ta książka przychodzi nam z pomocą i w prosty zrozumiały dla dzieci sposób pokazuje jak istotne jest ocieplenie klimatu i jakie niesie ze sobą konsekwencje. Skutki ocieplania klimatu odczuwamy wszyscy. Pory roku coraz bardziej się zacierają. Zamiast śnieżnej i zimowej aury mamy coraz cieplejszą zimę przypominającą jesień. Nasz klimat się zmienia. Coraz częściej zaskakują nas porywiste burze, grad, czy trąby powietrzne. Tylko my możemy powstrzymać klimatyczną katastrofę. Ważne, aby od najmłodszych lat pokazywać dzieciom jak żyć w zgodzie z nasza planetą. I ta książka pomoże Wam to zrobić. Gwarantuję Wam, że również i Wy wyniesiecie z niej coś nowego.

Ocieplenie klimatu możesz kupić tutaj.

Ocieplenie klimatu recenzja
Ocieplenie klimatu recenzja
Ocieplenie klimatu recenzja
Ocieplenie klimatu recenzja

Najwyższa na świecie wieża z książek

Mały Jerzyk ma jedno marzenie: chce latać. Próbuje je spełnić na różne sposoby, jednak każdy z nich kończy się niepowodzeniem. Skonstruował już miliony przeróżnych skrzydeł, małych, dużych, papierowych i pierzastych, ale żadne z nich nie pomogły mu spełnić jego marzenia. Pewnego dnia jego mama podarowała mu książkę. Jerzyk nie wiedział co ma wspólnego książka z jego wielkim marzeniem. Gdy przeczytał pierwszą książkę nie mógł się oderwać od kolejnych i tak stworzył najwyższą na świecie wieżę z książek, dzięki której poleciał. Niezwykła opowieść o sile wyobraźni i magi książek, które sprawiają, że jednego dnia można znaleźć się wielu różnych miejscach, przeżyć niezwykłe przygody i odkryć niezwykłe miejsca.

Najwyższa na świecie wieża z książek możesz kupić tutaj.

Najwyższa na świecie wieża z książek recenzja
Najwyższa na świecie wieża z książek recenzja
Najwyższa na świecie wieża z książek recenzja
Najwyższa na świecie wieża z książek recenzja

Masz ochotę na więcej fajnych i wartościowych książek dla dzieci? Wejdź do naszej naszej biblioteczki z książkami i zobacz jakie książki czytam z moimi dziećmi. Dołącz do mnie na Instagramie i zobacz jeszcze więcej książkowych inspiracji ❤

Miłego dnia!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Autka dla dzieci, które przetrwają każdą zabawę – Samochody Ecoline
Nauka, eksperymenty i emocje! Nowości w biblioteczce mojego starszaka