Książki do nauki czytania dla dzieci – Nowości w serii Książkożercy

Książki do nauki czytania dla dzieci z serii książkożercy to książki, które pomogą dzieciom nauczyć się czytać. Książkożercy to 3 poziomy trudności. Poznaj 2 nowości z serii!

Książki do nauki czytania dla dzieci

Książkożercy to trzypoziomowa seria książek dla dzieci stworzona z myślą o dzieciach, które rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem. To książki do nauki czytania, które można dostosować do umiejętności dziecka.

Seria podzielona jest na 3 poziomy żeby dziecko stało się prawdziwym książkożercą wcześniej może rozpocząć naukę czytania od najłatwiejszego poziomu A (ksiażkogryzaki), w którym znajdzie proste słowa z małą ilością dwuznaków i znaków diakrytycznych. W tym najłatwiejszym poziomie dominują głównie zdania pojedyncze i ze względu na dużą czcionkę i małą ilość tekstu świetnie sprawdzają się do nauki czytania.

Nieco trudniej jest w poziomie dla książkołasuchów (poziom B), w której na każdej stronie znajduje się do kilku zdań (pojedynczych i złożonych), a także wieloznaki. Poziom C dla prawdziwych książkożerców to już większa ilość tekstu i trudne wyrazy.

Książkożercy – 3 poziomy trudności do nauki czytania

W serii ukazały się właśnie dwie nowości: Inka ze Srebrnej Groty (poziom A) i Koko uczy się migać (poziom C). Mój Filip mimo, że czyta już samodzielnie bardzo polubił oba te tytuły, więc śmiało mogę polecić je zarówno dzieciom, które rozpoczynają przygodę z czytaniem jak i tym, które już czytają. W książkach znajdziecie czytelną czcionkę, ładne ilustracje, a także ciekawe historie, które zachęcają dziecko do czytania. W każdej książce dzieci znajdą również naklejki i pytania umożliwiające sprawdzające umiejętności czytania ze zrozumieniem.

Książkożercy - książki do nauki czytania
Książkożercy – książki do nauki czytania
3 poziomy trudności w serii Książkożercy!
3 poziomy trudności w serii Książkożercy!

Inka ze Srebrnej Groty

W tej części przeniesiemy się do czasów prehistorycznych, w których żyje mała bohaterka Inka. Dziewczynka razem z rodzicami mieszka w jaskini. Pewnego dnia spotyka w lesie mamuta. Długo go obserwuje, bo jest wielki i wspaniały. Po powrocie do jaskini opowiada bratu o wielkim mamucie. Młodszy brat niestety jej nie rozumie, bo jest jeszcze mały. Inka postanawia namalować mamuta. Mama radzi jej jak może to zrobić. Jej obrazek nie jest jednak podobny do mamuta. Inka nieco się złości, ale mama podpowiada jej, że jeśli będzie ćwiczyć to każdy jej kolejny obrazek będzie ładniejszy. Jeśli jesteście ciekawi czy Ince udało się namalować mamuta koniecznie zerknijcie do tej książki. To świetna historia, która pokazuje, że wszystkiego możemy się nauczyć.

Inkę ze Srebrnej Groty możecie kupić tutaj.

Inkę ze Srebrnej Groty - recenzja, zdjęcia książki
Inkę ze Srebrnej Groty – recenzja, zdjęcia książki
Inkę ze Srebrnej Groty - recenzja, zdjęcia książki
Inkę ze Srebrnej Groty - recenzja, zdjęcia książki
Inkę ze Srebrnej Groty - recenzja, zdjęcia książki

Koko uczy się migać

Wzruszająca historia o najsłynniejszej gorylicy na świecie – Koko. Mieszka w Zoo i ma niezwykłą opiekunkę lekarkę, która postanowiła nauczyć ją języka migowego. Za pomocą gestów Koko potrafiła porozumieć się z ludźmi, dzięki temu stała się sławna na całym świecie. Była bohaterką filmów i wielu reportaży. Miała niezwykłego przyjaciela – małego kotka i jeszcze bardziej niezwykłego przyjaciela znanego aktora Robina Williamsa. Dzięki tej książce dzieci zobaczą jak ciekawe miała życie. I pewnie nie raz będziecie zaskoczeni tym co ją spotkało.

Koko uczy się migać możecie kupić tutaj.

Koko uczy się migać - recenzja, zdjęcia książki
Koko uczy się migać – recenzja, zdjęcia książki
Koko uczy się migać - recenzja, zdjęcia książki
Koko uczy się migać - recenzja, zdjęcia książki
Koko uczy się migać - recenzja, zdjęcia książki

Masz ochotę na więcej fajnych i wartościowych książek dla dzieci? Wejdź do naszej naszej biblioteczki z książkami i zobacz jakie książki czytam z moimi dziećmi. Dołącz do mnie na Instagramie i zobacz jeszcze więcej książkowych inspiracji ❤

Miłego dnia!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Planer wrzesień 2020 – do druku za darmo
Książki do nauki czytania dla dzieci – Nowości w serii Książkożercy