Wakacyjny Lapbook na lato

Wakacyjny lapbook na lato, czyli zestaw kreatywnych grafik, z pomocą, których stworzysz własny wakacyjny lapbook. Zamieść w nim plany na wakacje i wspomnienia.

Wakacyjny Lapbook na lato

Lubię tworzyć dla Was kreatywne pomysły na zabawę z dziećmi. Sprawia mi to ogromną frajdę, dobrą zabawę i ogromną satysfakcję. Dziś mam dla Was pomysł na zabawę jakiej jeszcze na moim blogu nie było: lapbook, który jest fajnym pomysłem na stworzenie wakacyjnej pamiątki czy pamiętnika, ale też świetną wakacyjną zabawą na lato.

Co to jest lapbook?

Lapbook to kreatywna teczka, w której możemy umieścić informacje na konkretny temat. Możemy umieszczać w nim różne stworzone przez siebie elementy: zdjęcia, rysunki, opowiadania, wyliczanki, zagadki, rebusy czy pamiątki. Umieszczamy je w kopertach i kieszonkach, które mogą mieć różne kształty. Lapbook to pomysł na przechowywanie pamiątek i wspomnień, ale też wiadomości na dany temat. Laptoop może mieć dowolną formę. To my decydujemy jak będzie wyglądać i co wykorzystamy do jego przygotowania.

Powiem Wam szczerze, że gdy zobaczyłam tą kreatywną formę wiedziałam, że muszę stworzyć swojego lapbooka. Postanowiłam stworzyć zestaw grafik, który ułatwi Wam i Waszym dzieciom stworzenie swojego lapbooka. Stworzyłam dla Was dwa kreatywne zestawy: lapbook dla taty i lapbook na wakacje. Mam nadzieję, że spodobają Wam się tak samo jak mi!

W pakiecie do druku znajduje się 12 kart w formacie A4. Znajdziesz w nich:

W wakacyjnym lapbooku znajdziesz 12 kart z których możesz stworzyć własny wakacyjny lapbook w kształcie wakacyjnej walizki. Przygotowałam dla Was różne elementy graficzne i kieszonki, w których dzieci mogą umieścić swoje wakacyjne plany i wspomnienia. Lapbook możesz stworzyć w różnych kolorach i wybrać swoje elementy. W zestawie znajdziesz:

 • kolorowe walizki w 4 kolorach i uchwyty,
 • kieszonka z wakacyjnymi planami i fiszkami z wakacyjnymi aktywnościami, które można umieścić w kieszonce,
 • odchylane zakładki: w wakacje przeczytam, zobaczę, odwiedzę, nauczę się, poznam pod, którymi można wpisać lub namalować letnie aktywności,
 • kieszonka z prognozą pogody i fiszkami pokazującymi różne prognozy (słońce, deszcz, burza itp.)
 • książeczka z numerami alarmowymi – z obrazkami do kolorowania i numerami alarmowymi policji, straży pożarnej, pogotowia,
 • mapa Polski i Europy, na której można zaznaczać wakacyjne podróże,
 • boxy do stworzenia wakacyjnych rysunków (moja rodzina, pocztówka z wakacji, ja na wakacjach),
 • kieszonka z wakacyjnymi owocami i fiszkami z nazwami owoców,
 • książeczka z wakacyjnym kalendarzem na czerwiec, lipiec i sierpień,
 • wakacyjne odznaki, medale i inne graficzne elementy związane z wakacjami i wakacyjnymi planami.

Do przygotowania wakacyjnego lapbooka będą potrzebne: drukarka, papier (najlepiej sztywniejszy o większej gramaturze), nożyczki, klej, flamastry lub kredki.

Wakacyjny lapbook możesz pobrać tutaj.

Bądź na bieżąco!

 • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
 • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Rysowanie krok po kroku dla dzieci – Zadania i zabawy
Wakacyjny Lapbook na lato