Wasteworld – eko gra dla dzieci o segregacji śmieci

Czy gry dla dzieci mogą edukować? Oczywiście! Dziś mam dla Was eko grę dla dzieci, która w prosty i przyjemny sposób uczy dzieci jak segregować śmieci!

Eko gra dla dzieci!

Jestem z pokolenia osób, które w swoim dzieciństwie bawiły się na podwórku kamieniami, a cudem techniki w tamtych czasach była kamera i wideo. Pierwszy telefon komórkowy dostałam w liceum. Sms kosztował ponad 2 zł, a największą rozrywką było puszczanie sygnałów. W telefonie nie było ani internetu, ani kolorowego wyświetlacza. Jedyną grą w jaką można było zagrać był wąż, który mimo tego, że był jedyny to wciągał niesamowicie. Ciebie to nie zdziwi, ale Twoje dziecko nie pamięta takich czasów.

Teraz większość z nas nie wyobraża sobie życia bez smartfona czy tableta. Nowe technologie mocno zmieniły nasze życie, ale też wiele rzeczy nam ułatwiły. Nasze dzieci urodziły się już w zupełnie innej bardziej mobilnej rzeczywistości. Komórki są z nimi od małego. To jedne z pierwszych przedmiotów, które ogląda dziecko tuż po narodzinach, gdy robimy mu jego pierwsze zdjęcia. Później puszczamy kołysanki i usypiające szumy. Szybko okazuje się, że nasze dziecko obsługuje nasz telefon lepiej od nas.

Zdecydowanie nie jestem zwolenniczką wykorzystywania telefonu czy smartfona jako zapychacza czasu dla dziecka, ale uznawanie komórki czy tableta w rękach dziecka za zło konieczne też nie jest drogą idealną. Jak do tego podejść? Wykorzystujmy to co dają nam czasy, w których żyjemy z rozsądkiem. Jeśli zrobimy to z głową i na z góry ustalonych zasadach to uda nam się wykorzystać szanse i możliwości, które mają w sobie. To my rodzice decydujemy o tym jak dziecko spędza czas na komórce czy tablecie i jak długo to robi. Najważniejsze, żeby korzystać z nich świadomie i odpowiedzialnie. Dzięki temu uda nam się odkryć wiele wartościowych treści, które nie tylko rozwijają, ale również poszerzają wiedzę czy rozwijają zainteresowania naszych dzieci.

Eko gra dla dzieci
Eko gra dla dzieci
Eko gra dla dzieci

Gra, która uczy segregacji śmieci!

Gra godzinami w grę, w której nawet dziecko nie odnajduje jakiegoś większego celu, oglądanie po raz setny tego samego filmiku albo gry niedostosowane do wieku i umiejętności dziecka nie niosą ze sobą korzyści dla dziecka, ale jeśli wybierzemy takie apki, które przy okazji uczą i poszerzają wiedzę to korzyści z takiej zabawy odczują nie tylko dzieci, ale również my rodzice. A co jeśli by poprzez grę nauczyć dzieci eko nawyków i pokazać im jak można zadbać o środowisko segregując śmieci?

Eko gra dla dzieci
Eko gra dla dzieci

Wasteworld – gra, która uczy!

Bardzo lubię, gdy książki i gry przemycają w sobie coś jeszcze poza dobrą zabawą. Taka właśnie jest gra mobilna Wasteworld. To gra, w która w zabawny i atrakcyjny sposób uczy dzieci segregacji odpadów. Cel gry jest bardzo prosty. Z pomocą wybranego bohatera – zabawnego robota – zbieramy porozrzucane odpady. W zależności od rodzaju (szkło, plastik, papier) należy je umieścić w odpowiednim koszu na śmieci. Za każdy odpowiednio posegregowany odpad gracz otrzymuje punkty i monety, które pomagają mu rozwijać swoją postać. Dużym plusem gry jest to, że posiada w sobie elementy rozszerzonej rzeczywistości, a cała rozgrywka toczy się w pokoju dziecka, salonie czy w naszym ogrodzie. Taka gra na własnej kanapie, czy dywanie sprawia, że zabawa jest różnorodna, bo zmienia się w zależności od miejsca, w którym gramy.

Rozszerzona rzeczywistość zachęca do gry. Mój starszy syn biegał z telefonem po całym domu i sprawdzał, w którym pomieszczeniu znajduje się najwięcej śmieci. Sama gra jest prosta i przyjemna. Ma zrozumiałe dla dziecka zasady. To spokojna edukacyjna gra, którą łączy w sobie zabawę z nauką zasad recyklingu, w bardzo atrakcyjny dla dzieci sposób. Uczy również sprzątania, a jeśli coś jest w stanie nauczyć moje dziecko trzymania większego porządku w pokoju to ja to biorę w ciemno! Dla mnie dużym plusem tej gry jest to, że nie ma w niej negatywnych emocji. Nie jest to przebodźcowana gra tylko spokojna rozrywka, w której zadaniem dziecka jest łączenie ze sobą odpowiednich elementów, czyli wrzucenie odpadów do kosza. Oprócz segregacji śmieci uczy również logicznego myślenia.

Grę możecie pobrać zarówno na urządzenia na urządzenia z Androidem jak i IOS. Jest dostępna za darmo w sklepie Google Play i App Store.

Autorem gry jest firma technologiczna Apptension, która wykorzystując nowoczesne technologie wymyśla rozwiązania, które pomogą nam zadbać o nasze środowisko.

Eko gra dla dzieci

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Obserwuj mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z moimi synami. Zostań w domu i baw się z dziećmi kreatywnie ❤

Jestem bardzo ciekawa co sądzicie o grze. Dajcie znać jakie są Wasze wrażenia i czy udało Wam się odpowiednio dopasować wszystkie śmieci.

Miłej zabawy!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Książki do aktywnego czytania, w których nie ma nudy!
Wasteworld – eko gra dla dzieci o segregacji śmieci