Popularnonaukowe książki dla dzieci – 4 nowości

Mój starszy syn czyta bardzo różne książki. Uwielbia komiksy, zabawne historie, książki detektywistyczne, ale także popularnonaukowe książki dla dzieci. Można w nich znaleźć mnóstwo ciekawostek, faktów, które rozbudzają dziecięcą wyobraźnie i choć na chwilę zaspakajają dziecięcą ciekawość.

Na początku zdecydowanie najczęściej sięgał po atlasy i książki geograficzne. Z czasem coraz częściej wybierał również książki o kosmosie i dinozaurach. Jeśli Wasze dzieci lubią książki popularnonaukowe dla dzieci to dzisiaj mam dla nich 4 bardzo ciekawe propozycje!

Dinozaury i wielki ssaki – Niesamowite dzieje Ziemi

Na początek mam dla Was książkę popularnonaukową dla dzieci o dinozaurach. Nie jest to jednak zwyczajna książka. Znajdziecie w niej mnóstwo faktów i sprawdzonych informacji. Niejednokrotnie obala ona mity jakie krążą o dinozaurach. W przystępy sposób przybliży Wam czasy ery mezozoicznej i kenozoicznej. Nie zabrakło w niej badań naukowych, najnowszych odkryć, schematów i grafik. Ta książka to nie lada gratka dla każdego fana dinozaurów.

Książkę możesz kupić tutaj.

24 godziny w dżungli

Kolejna propozycja myślę, że Was zaskoczy, bo książka ma formę komiksu – co zdecydowanie zachwyciło mojego starszego syna. Nie jest to jednak zwykły komis. Za jej merytoryczną treść odpowiada profesor ekologii uniwersytetu oksfordzkiego. Jest to komiks, w którym oprócz pełnej przygód historii dzieci poznają mnóstwo faktów i ciekawostek związanych z tropikalnymi lasami. Bohaterami tego komiksu są pracownicy ośrodka badawczego w samym sercu dżungli. Poznacie ich pracę i dżunglę od samego środka!

Książkę możesz kupić tutaj.

24 godziny w kosmosie

A jeśli bardziej od dżungli wolicie podróże w kosmos to ten komiks zdecydowanie polubicie. Razem z Becky spędzicie cały dzień na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i zobaczycie jak żyją w niej kosmonauci. Dowiecie się co to jest stan nieważkości, jak żywią się kosmonauci czy jak śpią. Również ta książka konsultowana była ze specjalistami z Brytyjskiej Agencji Kosmicznej, więc znajdziecie w niej mnóstwo ciekawostek i prawdziwych faktów.

Książkę możesz kupić tutaj.

Faktomania

Faktomania to książka, w której zdecydowanie nie brakuje faktów. To prawdziwa skarbnica zabawnych faktów która wchodzi w skład serii Britannika. Znajdziecie w niej 300 list i zestawień dla prawdziwych amatorów wiedzy. Porusza takie tematy jak kosmos, natura, czasy dinozaurów, zwierzęta, ciało czy człowiek. Jesteście ciekawi jakie skały są najtwardsze, jakie zaskakujące rzeczy zostały wysłane w kosmos i jakie zwierzęta zapisały się na kartach historii. Książka ma ponad 400 stron, twardą srebrną oprawę. To bardzo fajna pozycja dla każdego faktomana!

Książkę możesz kupić tutaj.

Miłego dnia!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem Wilga i Kropka. Wpis zawiera linki afiliacyjne.

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Kalendarz 2023 do druku
Popularnonaukowe książki dla dzieci – 4 nowości