Puzzle 3D dla dzieci – kreatywna zabawa na długie godziny

Puzzle 3D dla dzieci to fajny pomysł na kreatywną zabawę dla dzieci. Jakie puzzle 3d wybrać dla dziecka i jak długo się je układa!

Puzzle 3D dla dzieci

Puzzle to jedna z ulubionych zabawek mojego starszego syna. Gdy był młodszy godzinami mógł układać różne puzzle. Zawsze układał je bardzo szybko. Widział kolejne elementy wcześniej niż jego tata. Od zawsze był w naszej rodzinie najlepszy w puzzlach. Jego kolekcja puzzli jest bardzo duża i znajdują się w niej nawet 500-elementowe puzzle, które mój 6-latek potrafi ułożyć.

Ja sama bardzo lubię puzzle. I chyba Filip po mnie odziedziczył smykałkę do nich. Gdy byłam dzieckiem również uwielbiałam je układać. Zanim zostałam mamą każdej zimy układałam ogromne puzzle na stole. Mam nadzieję, że w przyszłości do tego wrócę.

Jakie puzzle 3d dla dzieci wybrać?

Puzzle są bardzo kreatywną zabawą dla dzieci, która uczy spostrzegawczości i logicznego myślenia. Układanie puzzli uczy dzieci koncentracji. Ciągle szukam jakiś nowych puzzli dla Filipa, które mogłyby go jeszcze zaskoczyć. I tak poznaliśmy puzzle 3D, które są puzzlami, ale układa się je zupełnie inaczej niż klasyczne puzzle.

Pierwsze takie puzzle Filip kupił sobie w sklepie z zabawkami. Był to malutki samochodzik. Trochę słabo spasowany, ale mimo tego bardzo polubił takie układanki. Kidy odkryłam serię Cubic fun wiedziałam, że musimy je poznać.

Puzzle 3d, czyli kreatywna zabawa dla dzieci!

W serii znajdziecie ponad 130 różnych modeli do składania. W większości są to znane miejsca i zabytki z różnych zakątków Świata. Ja wybrałam dla Filipa Katedrę Świętego Pawła, która znajduje się w Londynie. Te puzzle 3d zostały wydane na licencji National Geographic. W opakowaniu znajduje się 107 puzzli, wykonanych ze specjalnego materiału przypominającego piankę. Puzzle bardzo łatwo się ze sobą łączki. Wszystkie puzzle są ponumerowane, ponacinane i umieszczone na arkuszach. Żeby ułożyć budynek poklei wypychamy każdy puzzel z arkusza i dopasujemy numerami. Puzzle składa się wykładając poszczególne elementy do dziurek. Nie potrzeba do tego ani kleju ani nożyczek. W układaniu pomocna jest też instrukcja. Po ułożeniu otrzymaliśmy budynek o szerokości 40 cm z wieloma detalami i szczegółami. Samo układanie to około 3 godziny fajnej i kreatywnej zabawy. To na pewno nie ostatnie puzzle 3D jakie ułożyliśmy.

Gdzie kupić?

Nasz zestaw puzzli 3d możesz kupić najtaniej tutaj.

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Obserwuj mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z moimi synami, moją miłość do roślin i roślinne wnętrza w naszym domu. Baw się z dziećmi w domu kreatywnie ❤

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Atrakcje dla dzieci w ogrodzie – Pomysły na ogrodowe zabawy!
Puzzle 3D dla dzieci – kreatywna zabawa na długie godziny