Ptasie trele – Poznaj ptasie dźwięki i polskie ptaki

Ptasie trele to książki, dzięki którym poznasz ptasie dźwięki i polskie ptaki. Książka jest przepełniona onomatopejami ptaków mieszkających w Polsce!

Ptasie trele – kartonowe książki dla dzieci

Ptasie trele to nowa seria książek dla dzieci, którą wydało wydawnictwo Sto stron. To wyjątkowo dźwięczne książki, bo przepełnione są onomatopejami. Onomatopeja to wyrazy naśladujący dźwięki i odgłosy naturalne, w tym dźwięki wydawane przez zwierzęta. W przypadku tej książki to dźwięki ptaków, które słyszymy podczas spaceru w parku, czy w lesie. Dźwięki które towarzyszą nam pomiędzy drzewami czy podczas wycieczek.

Ptasie trele to seria kartonowych książeczek z grubymi stronami i zaokrąglonymi rogami, których bohaterami są ptaki, które możecie usłyszeć w Polsce. Patronat nad tą serią objęło Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, a każdy sprzedany egzemplarz to 1 zł na działalność stowarzyszenia.

Poznaj polskie ptaki i ich dźwięki!

W środku książek znajdziecie realistyczne piękne ilustracje polskich ptaków wraz ze dźwiękami charakterystycznymi dla danego gatunku. Jestem pod wrażeniem jak autorom udało się zapisać ptasie dźwięki, które nie zawsze są takie proste i powtarzalne. W książkach znajdziecie najpopularniejsze gatunki ptaków. Nie zabrakło tu bociana, dzięcioła czy kukułki. W każdej książeczce znajdziecie 12 ptasich przedstawicieli. W pierwszej części są to ptaki, których nazwy zaczynają się od A do K, a w drugiej od K do Z. Samo czytanie książek i odtwarzanie ptasich dźwięków to miło spędzony czas dla rodziców i dziecka, które powtarzając ptasie odgłosy może uczyć się nowych dźwięków. Dzięki tej serii dziecko odkryje jak nazywają się ptaki, które słyszymy i spotykamy podczas rodzinnych spacerów.

Gdzie kupić książki Ptasie Trele?

Książki Ptasie Trele możesz kupić tutaj, a przepięknego pluszowego szczygła, który po naciśnięciu na brzuszek wydaje realistyczne dźwięki znajdziesz w sklepie Pikinini.

Masz ochotę na więcej fajnych i wartościowych książek dla dzieci? Wejdź do naszej naszej biblioteczki z książkami i zobacz jakie książki czytam z moimi dziećmi. Dołącz do mnie na Instagramie – zobacz jeszcze więcej książkowych inspiracji i odkryj moje roślinne wnętrza ❤

Miłego czytania!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Puzzle 3D dla dzieci – kreatywna zabawa na długie godziny
Ptasie trele – Poznaj ptasie dźwięki i polskie ptaki