Książki z zadaniami dla malucha i starszaka

Książki z zadaniami to u nas w domu hit! Moje dzieci uwielbiają rozwiązywać takie zadania, w których można rozwiązywać łamigłówki, labirynty, kolorować i przyklejać naklejki.

Ja doceniam te książki podwójnie. Takie książki z zadaniami mam zawsze ukryte w szafie i wykorzystuję je, wtedy kiedy moje dzieci są znudzone, chore lub gdy muszę zrobić coś pilnego i nie mogę poświęcić im czasu na zabawę. Po drugie takie książki to doskonała forma nauki przez zabawę. Dzieci rozwiązując je uczą się logicznego myślenia, kolorów, liczenia. Ćwiczą motorykę małą i kaligrafię.

O ile wybór takich książek dla młodszych dzieci jest ogromny i można znaleźć zadania z ulubionymi bohaterami, o danej tematyce czy z konkretnymi zadaniami, które dziecko najbardziej lubi. To znalezienie czegoś dla starszego dziecka jest już dużo trudniejsze, bo większość tych zadań jest już po prostu zbyt łatwa. Mój starszy syn przerzucił się na krzyżówki (te dla dorosłych), wykreślanki i sudoku. Cieszę się, że czasami jednak udaje mi się znaleźć dla niego jakieś ciekawe zadania. Zobaczycie zaraz jedną z jego ulubionych serii.

100 naklejek – książki z zadaniami dla przedszkolaków

Na początku mam dla Was fajną serię z zadaniami dla młodszych dzieci. W środku znajdziecie zabawy z dopasowaniem kształtów, proste szlaczki, kolorowanki, labirynty i różne łamigłówki. Do niektórych zadań dziecko musi wykorzystać naklejki – co sprawia, że zabawa jest jeszcze bardziej atrakcyjna. Oprócz naklejek, które dziecko wykorzystuje w zadaniami znajdziecie tu całą stronę dodatkowych naklejek, którymi można bawić się na różne sposoby. Ja wybrałam dla Igora zadania z serii Tomek i przyjaciele oraz Cocomelon.

Język angielski MEGAzadania dla starszaka

Dla dzieci w wieku szkolnym mam zadania, które pomogą Waszym dzieciom w nauce języka angielskiego. W tych zeszytach ćwiczeń dzieci wyruszą w niezwykłą przygodę po świecie Minecrafta. Aby wypełnić misję i zdobyć nagrody muszą wykonać zadania wykorzystując swoją znajomość języka angielskiego. Cała seria została wydana w różnych wersjach. Każdy zeszyt dostosowany jest do wieku i umiejętności dziecka.

Miłej zabawy!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Wpis powstał we współpracy z Harperkids. Wpis zawiera linki afiliacyjne.

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 komentarz
  • Karolin
    22 września 2023

    Moja córka uwielbia naklejanki 😀 Mogłaby nimi bawić się non stop 😀

Poprzedni
Niesamowity spacer – Rzeka i Ogródek warzywny
Książki z zadaniami dla malucha i starszaka