Tuwim dla najmłodszych – klasyka dla dzieci w pięknym wydaniu

Są takie opowiadania, baśnie i wiersze, które pamiętamy jeszcze z dzieciństwa. Po klasyczne baśnie nie sięgamy zbyt często, ale są takie wiersze, które moi chłopcy znają praktycznie na pamięć, bo tak bardzo je polubili wśród nich jest Lokomotywa, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać.

Właśnie ukazała się nowa seria popularnych wierszy Juliana Tuwima, w wyjątkowo pięknym wydaniu. Te małe kartonowe książeczki zostały przepięknie zilustrowane przez Anne Simeone. W środku znajdziecie 4 popularne wiersze Tuwima:

 • Lokomotywa
 • Pan Maluśkiewicz i wieloryb
 • W aeroplanie
 • O panu Tralalińskimie

Julian Tuwim – Lokomotywa

Chyba najbardziej znany wierszy Juliana Tuwima. Wyjątkowo dźwięczny i pełen onomatopei. Wiersz opowiada o lokomotywie, która stoi na stacji, a następnie rusza w podróż! Napisany jest tak, że czytając go narasta w nim tempo i sami mamy wrażenie, że jedziemy tą lokomotywa. Chyba, dlatego dzieci go tak lubią!

Kupisz ją tutaj.

Julian Tuwim – Pan Maluśkiewicz i wieloryb

Bohaterem tego wiersza jest wyjątkowo malutki człowiek. Pan Maluśkiewicz. Mieści się w łupince orzecha. Zrobił i widział w swoim życiu już wiele rzeczy, ale jego marzeniem jest spotkać wieloryba? Czy mu się to uda? No chyba!

Kupisz ją tutaj.

Julian Tuwim – W aeroplanie

Babcia i kurka wyruszają w szaloną podróż. Podziwiały z góry piękne okolice. Mijały domy, jeziora, pociągi i wielkie góry.

Kupisz ją tutaj.

Julian Tuwim – O panu Tralalińskim

Serię zamyka wyjątkowo rozśpiewana historia o słynnym śpiewaku panu Tralalińskim i jego rozśpiewanej rodzinie. Przy Panu Tralalińskim wszystko staje się wdzięczne i rozśpiewane. Nawet mała myszka – Myszka tralaliszka!

Kupisz ją tutaj.

Miłego dnia!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem Wilga

Bądź na bieżąco!

 • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
 • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 komentarze
 • atlest
  24 lutego 2022

  Jeśli chodzi o ksiażki , polecam: “Czar wielkiej sowy” Kędziorzyny – duch lasu zamienia dziewczynkę m. in. w wiewiórkę. Czytałem, jak miałem ok. 9-10 lat, bardzo mi się podobała. Dla młodszych dzieci (3+), fajnie narysowane są “Wiewiórki, które nie chciały się dzielić” Bright i Fielda. Albo “Witaj, wiewiórko” Climy i Baruzzi. Starsze dzieci na pewno będą zainteresowane komiksami Marvela, sama również czasami po nie sięgam ( bawia mnie tak samo jak filmy z tego uniwersum). Komiksy obecnie są wydawane przez wydawnictwo Egmont https://egmont.pl/seria/MARVEL-NOW,s,625684

  • Klaudia
   28 lutego 2022

   Znamy doskonale większość z tych pozycji. O wiewiórkach nie raz już wspominałam na blogu – świetna książka. Mój starszy syn jest fanem komiksów, dlatego nie brakuje ich tutaj na blogu.

Poprzedni
Komiksy dla dzieci młodszych i starszych – nowości
Tuwim dla najmłodszych – klasyka dla dzieci w pięknym wydaniu