Wartościowe książki dla przedszkolaka – 9 hitów

Jak zachęcić przedszkola do czytania książek? Pokazując mu wartościowe i ciekawe książki dla przedszkolaka. Książki, które będą różnorodne i wciągające.

Dziś mam dla Was 9 wartościowych książek dla przedszkolaków, które są ciekawe świata, lubią przyrodę i zadają mnóstwo pytań o wszystko. Znajdziecie tu książki o roślinach, które zainspirowały naukowców, poznacie niezwykłe place zabaw dla dzieci, odkryjecie co fajnego można robić z dziećmi w ogrodzie, ale także w kuchni.

Wartościowe książki dla przedszkolaka

Wartościowe książki dla przedszkolaka, które znajdziesz w tym wpisie:

 • Wynalazki roślin
 • Jojo i Joga
 • Wiktor Lato, Ilustrator
 • Lodówka Zosi
 • Niedźwładek
 • Nie tylko place zabaw
 • Hela sama – Zasypia
 • To nadal pestka, czyli ogrodnictwo dla dzieci
 • Przepisy z balkonu i ogródka
 • Alfred Wiewiór i znikające precle

Zobacz również
Ponad 300 recenzji książek dla dzieci i zestawień książek z naszej domowej biblioteki

Wynalazki roślin

Wynalazki roślin to książka dla dzieci, w której poznasz drzewa, kwiaty i rośliny, które inspirują ludzi. To książką o roślinach, które zainspirowały naukowców i inżynierów do stworzenia różnych rzeczy i ważnych odkryć. Naukowcy nie raz wzorowali się na roślinach i wykorzystali ich cechy żeby stworzyć bezpieczne budynki, oddychające tkaniny czy nowoczesne roboty. Ta książka zachwyca nas na każdej stronie. Nie sądziłam, że tyle rzeczy zawdzięczamy roślinom. Jest pięknie wydana, a w środku znajdziecie mnóstwo ciekawostek!

Książkę Wynalazki roślin możesz kupić tutaj.

Jojo i Joga

Jojo i Joga to wyjątkowa książka dla dzieci. Nie znam drugiego podobnego tytułu. To opowieść o emocjach, uważności i medytacji. Jej bohaterką jest Jojo. To mała króliczka, której trudno jest usiedzieć w miejscu. Nawet na zajęciach jogi, które prowadzi jej dziadek trudno jej się skupić, przestać podskakiwać i radośnie chichotać. Ćwiczenia z jogi nie idą jednak na marne. Gdy pewnego dnia znajduje się sama w ciemnym lesie i zapomina drogi do domu to właśnie skupienie, wyciszenie podczas kolejnych pozycji jogi pomaga jej się skupić i znaleźć swój dom.

Książkę dla dzieci Jojo i Joga możesz kupić tutaj.

Wiktor Lato, Ilustrator

Niezwykle ważna i wartościowa historia, której bohaterem jest Wiktor, który uwielbia książki. Lubi też rysować, a jego marzeniem jest stworzenie własnej książki. Niestety w szkole okazuje się, że czytanie i nauka liter sprawia mu wiele trudności. Czy mimo wszystko uda mu się spełnić swoje marzenia? Przepiękna ciepła opowieść o pasji, wierze we własne możliwości i pokonywaniu trudności. Pokazuje dzieciom, że każdy jest inny i może spełniać swoje marzenia.

Książkę dla dzieci Wiktor Lato, Ilustrator możesz kupić tutaj.

Lodówka Zosi

Lodówka Zosi to książka o nietypowej tematyce, ale bardzo potrzebna. To mądra historia o problemie głodu wśród dzieci, który niestety nadal spotyka dzieci nawet w naszym kraju. Przyjaciółka Zosi Hania odkrywa, że lodówka Zosi jest pusta. Nie ma w niej jedzeni, a jej mama nie ma pieniędzy żeby je kupić. Obiecuje koleżance dochować tajemnicy i nie zdradzić nikomu z jakim problemem boryka się jej rodzina. Dziewczynka próbuje przemycić jedzenie swojej koleżance z własnego domu. W końcu prosi swoją mamę o pomoc. Piękna historia nie tylko o głodzie, ale również przyjaźni, uważności. Pokazuje, że każdy z nas może pomagać niezależnie od tego czy ma 5 czy 50 lat.

Książkę dla dzieci Lodówka Zosi możesz kupić tutaj.

Niedźwładek

Niedźwładek to pluszowy miś, którego Michał dostał od swojego dziadka. Uwielbiają spędzać razem czas. Jednak pewnego dnia okazuje się, że dziadek nie przychodzi na umówione spotkanie. Mam chłopca tłumaczy mu, że dziadek poszedł do nieba. Miś tak jak chłopiec nie potrafi się z tym pogodzić. Postanawia dostać się do nieba i sprowadzić z niego dziadka do domu. Nie jest to takie proste, a nawet nie możliwe. Piękna i wzruszająca historia o tęsknocie i próbie poradzenia sobie ze śmiercią bliskiej osoby.

Książkę dla dzieci Niedźwładek możesz kupić tutaj.

Nie tylko place zabaw

Rewelacyjna książka o placach zabaw. Dzieci dowiedzą się z niej skąd wzięły się place zabaw i jak różnorodne potrafią być. W tej książce poznacie place zabaw, które nie składają się z huśtawki i karuzeli. Poznacie tu naturalne place zabawa z mnóstwem miejsca na kreatywną zabawę dla dzieci, albo jeszcze bardziej naturalne place zabaw NER, które są dosłownie miejscami doświadczania przyrody. Słyszeliście kiedyś o jadanych placach zabaw, w których dzieci mogą zobaczyć jak wygląda szklarnia czy kompostownik. W tej książce zobaczycie jeszcze wiele wyjątkowych placów zabaw, a także odkryjecie, że czasami niewiele potrzeba żeby stworzyć dzieciom fajne miejsce do zabawy.

Książkę dla dzieci Nie tylko place zabaw możesz kupić tutaj.

Hela sama – Zasypia

Kolejna część przygód małej dziewczynki o imieniu Hela, która codziennie odkrywa nowe rzeczy i sytuacje. Tym razem Hela będzie zasypiać. Dziewczynka sprząta zabawki, bierze kąpiel, je kolacje i kładzie się spać. Przed snem mama czyta jej książeczki i całuje do snu. Hela nie umie jednak zasnąć prosi mamę o picie i kołysankę. Wieczorne rytuały pomagają dziewczynce zasnąć. W książce znajdziecie również poradnik dla rodziców stworzony przez psychologa.

Książkę dla dzieci Hela sama – Zasypia możesz kupić tutaj.

To nadal pestka, czyli ogrodnictwo dla dzieci

Druga część rewelacyjnej książki dla dzieci, w której znajdziecie mnóstwo pomysłów i prostych zadań ogrodniczych. Do prostych upraw nie potrzeba nawet ogrodu. Wiele z tych pomysłów możesz zrobić w domu, na balkonie czy na parapecie. Ta książka pokazuje dzieciom jak można obcować z przyrodą. Ogrodnictwo dla dzieci uczy, rozwija kreatywność, ale to też świetna zabawa. W tej książce odkryjecie jak zrobić dzwonki wietrzne, trawiaste głowy, czy kamienną osadę.

Książkę dla dzieci To nadal pestka, czyli ogrodnictwo dla dzieci możesz kupić tutaj.

Przepisy z balkonu i ogródka

Chyba wszyscy cieszymy się, że za oknami zrobiło się coraz cieplej. Nasze ogrody się zazieleniają, a w warzywniaku rosną pierwsze warzywa. Książka przepisy z balkonu i ogródka to książka, która pokaże Waszym dzieciom jak wykorzystać warzywa i owoce, które uprawiamy w ogrodzie. Znajdziecie w niej proste obrazkowe przepisy, ale także porady i wskazówki o hodowli warzyw w ogrodzie czy na balkonie.

Książkę dla dzieci Przepisy z balkonu i ogródka możesz kupić tutaj.

Alfred Wiewiór i znikające precle

Trzecia część przygód Alfreda Wiewióra nieustraszonego detektywa. Alfred razem razem ze swoimi przyjaciółmi wyrusza nad morze. Planuje odpocząć słuchając szumu fal. Niestety już pierwszego dnia na plaży dochodzi do przykrego incydentu. Z koszyka Pani Steni znikają precle, a to oznacza tylko jedno na plaży grasuje złodziej. Detektywistyczna natura Alfreda natychmiast każe mu poszukać tego złodziejaszka. Szybko okaże się, że ta sprawa jest jednak dużo bardziej skomplikowana.

Książkę Alfred Wiewiór i znikające precle możesz kupić tutaj.

Miłego czytania!

Klaudia

Masz ochotę na więcej fajnych i wartościowych książek dla dzieci? Wejdź do naszej naszej biblioteczki z książkami i zobacz jakie książki czytam z moimi dziećmi. Dołącz do mnie na Instagramie – zobacz jeszcze więcej książkowych inspiracji i odkryj moje roślinne wnętrza ❤

Wpis powstał we współpracy z Harperkids, Wilga, Kropka. Wpis zawiera linki afiliacyjne.

Bądź na bieżąco!

 • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
 • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Koraliki do prasowania – ponad 100 wzorów
Wartościowe książki dla przedszkolaka – 9 hitów