Wszyscy jesteśmy geniuszami – książka która pokazuje, że warto marzyć

Wszyscy jesteśmy geniuszami to książka dla dzieci o laureatach nagrody Nobla. Książka pokazuję, że warto podążać w życiu za swoimi marzeniami i pasjami!

Książka wszyscy jesteśmy geniuszami pokazuje, że warto marzyć!

Dziś mam dla Was książkę, która pokazuje, że warto robić to co co lubimy i podążać w życiu za swoimi marzeniami. Ta książka nie posiada jednego bohatera, nie ma jednej historii. Znajdziecie w niej ponad 30 historii różnych ludzi, których łączy jedno: wszyscy są laureatami nagrody Nobla. To historie różnych osób, które od najmłodszych lat podążali za swoimi marzeniami, byli wierni swoim pasjom, robili to co było dla nich ważne i w czym byli dobrzy. Książka pokazuje, że każde dziecko jest wyjątkowe i ma w sobie jakiś talent, a każdy z nas może sprawić, że ten świat będzie lepszy i odkryć to co jest nieznane.

Odkryj w sobie to w czym jesteś dobry!

Dla jednego będzie to czytanie książek, dla innego odkrywanie ludzkiego ciała, a inny będzie świetnym przywódcą, który chce, aby każdy z nas miał takie same prawa i był traktowany na równi z innymi. Książka przybliży Wam laureatów pokojowej nagrody Nobla, literackiej, w dziedzinie ekonomii, chemii, medycyny oraz fizyki. Bardzo lubię takie książki, które pokazują, że każdy z nas jest w czymś dobry, dlatego z przyjemnością objęłam ją patronatem lecibocian.pl

Każdy z nas jest geniuszem!

Wszyscy jesteśmy geniuszami to książka, która została stworzona z myślą o dzieciach, ale również dorośli przeczytają ją z dużym zainteresowaniem i wyniosą z niej coś dla siebie. Nie znajdziecie w niej długich biografii, które mogłyby przytłoczyć nadmiarem informacji najmłodszych czytelników. Są krótkie historie napisane w przystępny sposób dla dzieci, a same osiągnięcia i odkrycia Noblistów przedstawione są w bardzo prosty i lekki sposób – tak, że dzieci zrozumieją nawet najbardziej skomplikowane odkrycia z dziedziny fizyki i chemii.

Każdego Noblistę poznajemy od najmłodszych lat. Dowiadujemy się jak dorastał, co lubił i jakie było jego dzieciństwo. Następnie dowiadujemy się co robił w dorosłym życiu i za co otrzymał nagrodę Nobla. Każdą historię kończy puenta, która pokazuje, że mimo przeciwności i trudności warto robić to co lubimy i w czym jesteśmy dobrzy.

Wyjątkowe polskie Noblistki!

W książce nie zabrakło polskich akcentów. Autorzy przybliżają nam dwie polskie noblistki. Pierwsza z nich od najmłodszych lat czytała wszystko co wpadło jej w ręce. Miała wielką biblioteczkę. W wieku 5 lat napisała swój pierwszy wiersz i odkryła, wtedy, że chce zostać poetką. Została nią i właśnie za swoją twórczość otrzymała literacką nagrodę Nobla, a nazwisko Szymborska już zawsze będzie nam się kojarzyć z Wisławą Szymborską. Druga miała nieco inne zainteresowania. Choć łączy ją również coś z Wisławą Szymborską, bo Maria od najmłodszych lat szukała odpowiedzi na nurtujące ją pytania w książkach swojego taty – nauczyciela fizyki i matematyki. Wyjechała na studia do Francji, bo w Polsce kobiety nie mogły wtedy studiować. Tam poznała swojego męża, z którym wspólnie otrzymała nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki. Po jego śmierci Maria Skłodowska-Curie kontynuowała swoje badania i odkryła dwa pierwiastki: Rad i Polon. Za swoje odkrycie otrzymała kolejną nagrodę nobla tym razem w dziedzinie Chemii. Obie te nagrody przyniosły jej nie tylko nagrody, ale również korzyści finansowe. Maria postanowiła je jednak przekazać na badania naukowe, bo wiedza była dla niej zawsze najważniejsza. W książce znajdziecie jeszcze 30 takich niezwykłych biografii, które przyznam się Wam szczerze sama czytałam z dużym zainteresowaniem.

Wyjątkowa książka o pasji i marzeniach – dla każdego!

Wszyscy jesteśmy geniuszami to bardzo ciekawa książka nie tylko dla dzieci. Pokazuje co w życiu jest ważne. Dzięki niej odkryjemy, że zamiast odkładać swoje marzenia później warto zacząć je realizować. Pełna jest emocji i niezwykłych historii. udowadnia, że każdy z nas może zostać geniuszem. Ja, Ty i Twoje dziecko, bo wszyscy jesteśmy geniuszami!

Książkę Wszyscy jesteśmy geniuszami możesz kupić tutaj.

Masz ochotę na więcej fajnych i wartościowych książek dla dzieci? Wejdź do naszej naszej biblioteczki z książkami i zobacz jakie książki czytam z moimi dziećmi. Dołącz do mnie na Instagramie – zobacz jeszcze więcej książkowych inspiracji i odkryj moje roślinne wnętrza ❤

Miłego czytania!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Jesienne drzewo malowane patyczkami – szablon do druku
Wszyscy jesteśmy geniuszami – książka która pokazuje, że warto marzyć