Zabawa z rolek po papierze – papierowy fryzjer

Zabawa z rolek po papierze może być fajna i kreatywna. Nie wiesz co zrobić z rolek po papierze? Zrób papierowego fryzjera i ćwicz z dzieckiem wycinanie!

Zabawa z rolek po papierze

Czasami do kreatywnej zabawy z dzieckiem potrzeba na prawdę nie wiele. Od jakiegoś czasu zbieram rolki po papierze toaletowym i papierowych ręcznikach. Nie miałam jakiegoś większego celu co z nimi zrobić, ale zbieram. Powoli zaczynają wychodzić mi z pudła, więc to najwyższy czas żeby coś z nimi zrobić

Papierowe rolki z papieru można wykorzystać na wiele różnych sposobów i wymyślić różne zabawy z rolek po papierze. Bardzo lubię tworzyć razem z moimi chłopcami zabawki w których wykorzystujemy różne rzeczy, które mamy w domu. Pamiętacie nasz wielki parking z kartonu, który powstał z kartonu po meblach? Chłopcy ciągle uwielbiają się nim bawić! I ciągle dorysowują w nim jakieś nowe elementy, a był to tylko zwykły karton.

Co zrobić z rolek po papierze?

Rolki po papierze toaletowym możesz wykorzystać na różne sposoby. Dziś mam dla Was pomysł na fajną naukę wycinania dla dzieci właśnie z wykorzystaniem rolek to zabawa w fryzjera. Z rolki i kolorowego papieru stworzyłam 2 stworki z bujnymi fryzurami, dziecko z pomocą nożyczek może poczuć się jak prawdziwy fryzjer i stworzyć wyjątkowe fryzury.

Uczymy się wycinania z rolkami po papierze

Chyba każde dziecko chętnie sięga po nożyczki. Umiejętność posługiwania się nożyczkami to ważny element w rozwoju dziecka, który doskonali motorykę małą oraz koordynację ręka – oko. Zanim dziecko nauczy się precyzyjnie posługiwać nożyczkami zwykle potrzebuje trochę poćwiczyć tą umiejętność. Zabawa w papierowego fryzjera to świetny sposób na pierwsze zabawy z wycinaniem. Nie ma tu precyzyjnych cięć, a każde dziecko może stworzyć taką fryzurę na jaką pozwalają mu jego umiejętności. Mój pięciolatek też bardzo chętnie wziął nożyczki do ręki żeby stworzyć swoje fryzury, więc to również zabawa dla nieco starszych dzieci. Zadaniem dziecka jest skrócenie kolorowych “włosów” i stworzenie stworkowi wyjątkowej fryzury.

Podoba Ci się ta kreatywna zabawa z rolek po papierze? To kto bawi się z nami w papierowego fryzjera?

Podobają Ci się moje kreatywne wpisy? Dołączysz do mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z dziećmi ❤

Zabawy z rolek po papierze
Pomysły na zabawy z rolek po papierze – Fryzjer
Zabawy z rolek po papierze

Do stworzenia papierowego fryzjera potrzebujesz:

  • rolki po papierze toaletowym,
  • kolorowe papiery,
  • klej,
  • nożyczki,
  • flamastry.

Jak go zrobić?

Kartkę kolorowego papieru przetnij mniej więcej co 1 cm zostawiając na dole ok. 3 cm nieprzeciętego papieru. Przyklej kolorową fryzurkę do rolki papieru za pomocą kleju. Namaluj buzię i oczy, i niech Twoje dziecko poczuje się jak prawdziwy fryzjer i obcina zbyt długie włosy papierowego stworka. Bawić możecie się też w inny sposób: na rolkę papieru przyklej kolorowy papier, który nie będzie pocięty – zadaniem dziecka będzie stworzenie włosów i pocięcie kolorowej kartki.

Zabawy z rolek po papierze
Co zrobić z rolek po papierze toaletowym? Może fryzjera?
Zabawy z rolek po papierze
Zabawy z rolek po papierze

Miłej zabawy!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Jak podlewać rośliny doniczkowe?
Zabawa z rolek po papierze – papierowy fryzjer