7 prostych sposobów na przygotowanie zdjęć do druku

Zrobiłeś idealny portret, uchwyciłeś najwspanialszy zachód słońca i pstryknąłeś kilka genialnych zdjęć akcji. Teraz wystarczy je tylko wydrukować. Najpierw jednak musisz wiedzieć, jak przygotować swoje zdjęcia do druku. Większość użytkowników komputerów ma dziś dostęp do drukarek i może drukować zdjęcia w domu, kiedy tylko zechce. Jednak ze względu na jakość cyfrowych obrazów na ekranie, jest kilka rzeczy, które należy zrobić przed drukowaniem plików graficznych. Oczywiście, w dzisiejszych czasach istnieje wiele sposobów na drukowanie zdjęć cyfrowych. Możesz wysłać je pocztą elektroniczną lub opublikować w Internecie. Można nawet tworzyć kalendarze z ulubionymi zdjęciami i dawać je jako prezenty. Ale jeśli chcesz udostępnić swoje zdjęcia w formacie do druku, jest kilka rzeczy, które musisz zrobić przed drukowaniem, aby wyglądały najlepiej po wydrukowaniu, wskazówki przygotowane dla Ciebie przez https://pl.depositphotos.com/upscaler.html.

Ustaw prawidłowy typ pliku przed wydrukiem

Przed drukowaniem należy sprawdzić, czy typ pliku jest prawidłowy. Jeśli na przykład wybierzesz do drukowania plik jpg, obraz zostanie skompresowany, a jakość obrazu zostanie obniżona. Może to spowodować, że po wydrukowaniu zdjęcie będzie wyglądało na rozmyte lub rozpikselowane. Jeśli przed drukowaniem wybierzesz plik tiff lub raw, zdjęcie będzie wyglądać świetnie w formacie do druku. Pamiętaj, że rozmiar typu pliku jest również ważny. Na przykład plik jpg o rozmiarze 5 MB prawdopodobnie spowoduje spowolnienie komputera podczas drukowania. Jeśli drukujesz dużą liczbę zdjęć, najlepiej użyć pliku tiff lub raw. Jeśli drukujesz małą liczbę zdjęć, plik jpg jest ogólnie w porządku.

Sprawdź jakość

Przed drukowaniem upewnij się, że jakość zdjęcia jest dobra. Jeśli wykonałeś zdjęcie przy użyciu ustawień automatycznych, możliwe, że jakość obrazu nie jest zbyt dobra. Możesz dokonać regulacji, aby poprawić jakość obrazu, ale jeśli obraz od początku jest niskiej jakości, nie da się go poprawić. Dlatego należy sprawdzić jakość obrazu przed jego wydrukowaniem. Jeśli jakość obrazu jest niska, spróbuj ponownie wykonać zdjęcie. Jeśli jakość obrazu jest dobra, ale nie jesteś z niego zadowolony, spróbuj go dostosować, aby wyglądał dokładnie tak, jak chcesz. Na przykład, jeśli ekspozycja obrazu jest zbyt niska, spróbuj dostosować ustawienia ekspozycji. Jeśli na obrazie jest dużo szumów, spróbuj je poprawić.

Obróć swoje zdjęcie, jeśli to konieczne

Jeśli do wykonania zdjęcia użyłeś aparatu cyfrowego, a obraz nie jest prosty, musisz obrócić zdjęcie przed jego wydrukowaniem. Jeśli obraz jest obrócony, osoby na zdjęciu będą wyglądać dziwnie po wydrukowaniu. Dlatego przed wydrukowaniem upewnij się, że obraz nie jest obrócony. Obraz można obrócić, klikając przycisk obrotu w programie do edycji obrazu. Jeśli obraz jest już obrócony, kliknij przycisk ponownie, aby cofnąć obrót.

W razie potrzeby przyciąć zdjęcie

Jeśli chcesz wydrukować zdjęcie o określonym rozmiarze i kształcie, musisz najpierw przyciąć zdjęcie przed jego wydrukowaniem. Jeśli do wykonania zdjęcia użyto aparatu cyfrowego, rozmiar i kształt zdjęcia może nie być dokładnie taki, jak chcesz. Dlatego musisz przyciąć zdjęcie i przyciąć je do rozmiaru i kształtu, który chcesz, zanim je wydrukujesz. Możesz użyć oprogramowania do edycji obrazu, aby przyciąć zdjęcie.

W razie potrzeby zmień rozdzielczość

Jeśli zrobiłeś zdjęcie za pomocą wysokiej klasy aparatu cyfrowego, możesz je wydrukować bez problemu. Jeśli jednak użyłeś tańszego aparatu cyfrowego i chcesz wydrukować zdjęcie, musisz zmienić jego rozdzielczość. Jeśli nie zmienisz rozdzielczości, obraz stanie się niewyraźny po wydrukowaniu. Dlatego należy zmienić rozdzielczość obrazu, aby wyglądał on dobrze po wydrukowaniu. Możesz zmienić rozdzielczość obrazu, klikając oprogramowanie do edycji obrazu.

Wydrukuj swoje zdjęcie z czarnym tłem

Możesz wydrukować swoje zdjęcie z czarnym tłem, jeśli chcesz nadać zdjęciu artystyczny charakter. Możesz również użyć tej metody, aby ukryć skazy i zarysowania na papierze podczas drukowania zdjęcia. Jeśli chcesz wydrukować zdjęcie z czarnym tłem, najpierw musisz wybrać czarny papier do drukowania. Następnie należy wybrać opcję czarnego tła w programie do edycji zdjęć. Dzięki temu zdjęcie zostanie wydrukowane z czarnym tłem.

Drukuj z białym tłem

Możesz również wydrukować swoje zdjęcie z białym tłem. Wygląda to świetnie, jeśli chcesz coś napisać na zdjęciu. Możesz na przykład napisać na zdjęciu wiadomość lub pozdrowienie za pomocą markera lub długopisu, a następnie wydrukować zdjęcie z białym tłem. Gdy zdjęcie zostanie wydrukowane, tło będzie białe.

Zakończenie

Po przejściu przez te kroki możesz wydrukować swoje zdjęcia. Jeśli wydrukowałeś dużą liczbę zdjęć, możesz je przechowywać w albumie, oprawić w ramki, dodać podpis lub zapakować na prezent i podarować osobom, które kochasz. Możesz również przechowywać je na komputerze lub urządzeniu zewnętrznym, aby były bezpieczne i łatwo dostępne, gdy będziesz chciał je ponownie obejrzeć.

Miłego dnia!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Matematyczne klocki Nemi do nauki liczenia
7 prostych sposobów na przygotowanie zdjęć do druku