Jak wybrać najlepsze prezenty świąteczne dla dzieci?

Prezentowe szaleństwo trwa. Przed nami Mikołajki, Święta, a u nas jeszcze dodatkowo urodziny siedmiolatka. To wiele różnych okazji do kupowania świątecznych prezentów. Jak wybrać je najlepiej?

Z roku na rok wybór prezentów na święta dla moich dzieci jest coraz trudniejszy. Przy dwójce dzieci ilość zabawek w domu mam wrażenie, że powoli zbliża się do maksimum. Czasami mam wrażenie, że chłopcy mają już wszystko i nic nie jest w stanie ich zaskoczyć. Po drugie są już coraz starsi, więc nie wystarczy im kupić przypadkowej zabawki, bo ta nie zawsze będzie dla nich fajna, albo szybko trafi nieużywana na półkę.

Mam jednak kilka pomysłów na to żeby zabawki dla dzieci były trafione i sprawiały radość zamiast rozczarowania. Znam swoje dzieci, więc co mniej więcej chciałyby dostać, ale dzięki tym 3 prostym sposobom razem możemy wybrać najlepsze prezenty pod choinkę.

Dziecko samo Ci powie co mu się podoba!

Po pierwsze podpytuję dzieci podczas zabawy lub gdy jesteśmy razem w sklepie co chciałyby dostać od Mikołaja. Gdy dzieci wymieniają wszystko co możliwe pytam, który prezent podobałby im się najbardziej. Moi synowie, nigdy nie przechodzili fascynacji jakąś konkretną bajką czy postacią. Zazwyczaj jednak łatwo mogę się domyślić co mniej więcej wybiorą, bo ich ulubionymi zabawkami są klocki i autka.

Napiszcie list do Mikołaja

Po drugie co roku tworzymy z dziećmi list do Mikołaja. Pamiętajcie, że na blogu znajdziecie różne darmowe szablony takich listów, które Wam się do tego przydają. Mój starszy syn pisze już go samodzielnie z czego jest bardzo dumny. Wcześniej, gdy nie radził sobie jeszcze tak dobrze z pisaniem tworzyliśmy go wspólnie, tak jak robię to obecnie z młodszym synkiem. Czasami dzieci spisują na listach konkretne zabawki, czasami rysują to co chciałyby dostać, a zadaniem Mikołaja jest odgadnąć co ten rysunek oznacza. Nie ukrywam, że mamo-Mikołaj często musi wspiąć się na wyżyny swojej kreatywności, żeby zgadnąć co te artystyczne dziecięce rysunki przedstawiają. Na liście do Świętego Mikołaja dzieci mogą przykleić również zdjęcia wybranych prezentów. Takie zdjęcia można wydrukować umieszczając na kartce miniaturki różnych produktów, ale też do przygotowania takich listów świetnie nadają się świąteczne katalogi.

Przejrzycie świąteczne katalogi!

Świąteczne katalogi pełne są prezentów na Mikołaja czy pod choinkę. Dzieci mogą je przeglądać i wybrać to co chciałby znaleźć pod choinką. Znajdziecie w nich dużo pomysłów na świąteczne prezenty w jednym miejscu. Mają jeszcze jedną wielką zaletę wiemy do jakiego sklepu mamy wybrać się po konkretne zabawki i ile za nie zapłacimy. Moje dzieci z każdego sklepu zabierają ze sobą gazetki i katalogi. Tak też było ze świątecznym katalogiem PEPCO. W jego środku znajdziecie dużo świątecznych inspiracji od zabawek, po świąteczne ubrania i dekoracje.

W sklepach PEPCO znajdziecie prezenty zarówno dla niemowlaków jak i starszych dzieci. Jest uroczy miś z projektorem, drewniane tory z kolejką (u nas to jedna z 3 ulubionych zabawek od 5 lat), są maskotki, autka, klocki, ale też lalki i domki dla lalek. Nie zabrakło też zabawek znanych marek takich jak Lego i Hot Wheels. I to właśnie w ich kierunku od razu po otworzeniu gazetki skierował się wzrok moich chłopców. Jednoznacznie wskazali Lego – Technic dla starszaka, Duplo – dla młodszego i tor wyścigowy Hot Wheels.

A co wybrali moi chłopcy z katalogu?

Chłopcy już od dawna zagadywali mnie przy różnych okazjach o nowy tor dla resoraków, dlatego ich wybór padł jednogłośnie na Hot Wheels Action Balance Breakout. Ten tor znajdziecie tylko w ofercie PEPCO! Nie jest to tylko tor, na którym autka jeżdżą tylko w kółko, ale to tak naprawdę tor wyścigowy, w którym zabawę wygrywa ta osoba, która szybkiej załaduję swoją część wagi resorakami. Szybko się okazało, że Filip świetnie sobie radzi z tą zabawką i wygrywa z nami wszystkimi. Trafić autkiem nie zawsze jest tak łatwo, bo każde autko ma inną wagę i trzeba ocenić czy uderzyć lekko czy słabo. Poza tym chłopcy wybrali małe zestawy Lego. Znajdziecie je w PEPCO za 35 zł. Zestawy są różne (Lego City, Technic, albo Duplo), więc można znaleźć coś dla malucha, dziewczynki i chłopaka. Nie znam dziecka, które nie lubi Lego. Cieszę się, że w końcu można je kupić w sklepie, który każdy z nas ma blisko siebie.

Świąteczne prezenty w PEPCO!

Warto wybrać się po świąteczne zakupy do PEPCO, bo znajdziecie tam po prostu zabawki dla każdego dziecka. Nie mogę Wam tylko obiecać, że przy tych zakupach nie kupicie jeszcze czego innego, bo ja nigdy nie wychodzę z PEPCO tylko z tym po co do niego weszłam. Przed zakupami zerknijcie koniecznie do świątecznego katalogu, w którym znajdziecie nie tylko zabawki, ale również pomysły na inne świąteczne prezenty.

Miłego dnia!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Wpis powstał we współpracy z PEPCO

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Planer grudzień 2021 – do druku za darmo
Jak wybrać najlepsze prezenty świąteczne dla dzieci?