DIY: Jak zrobić pojemniki z gwiazdkami?

Jak zrobić pojemniki z gwiazdkami wykorzystując kuchenne pojemniki Ikea Sunnersta? Sprawdź mój Ikea hack jak zmienić zwykłe białe pojemniki w designerski dodatek do pokoju dziecka.

W pokoju mojego synka znaleźć można dużo motywów gwiazdek, chmurek, nie brakuje też kolorów. Pokój ten zmienia się ciągle. Dorasta wraz z moim dzieckiem. Teraz jest to pokój dwulatka, który stara się być we wszystkim bardzo samodzielny, wszystko próbuje robić sam, a na chęć jakiejkolwiek pomocy reaguje mówiąc „ja”.

DIY: pojemniki z gwiazdkami

Nie wiem czy wiecie, ale wiele dodatków i ozdób w pokoju mojego syna zrobiłam samodzielnie. Chyba od zawsze była ze mnie taka „Zosia samosia”. Sama uszyłam zasłony z robotami, girlandy czy poduszki. Może nie są idealne, ale sprawia mi wiele radości, gdy mój synek pokazuje na nie i mówi mama. Razem z synkiem zrobiliśmy filcową chmurkę z kolorowymi kropelkami.DIY: pojemniki z gwiazdkami

DIY: pojemniki z gwiazdkami

Sama też zrobiłam pojemniki z gwiazdkami, które znajdują się w pokoju syna nad stolikiem. Ich wykonanie to był chyba najszybszy hand made jaki kiedykolwiek robiłam. No oczywiście jeśli nie będę brała pod uwagę czasu, który minął zanim mój mąż zawiesił szynę na ścianę, bo wtedy mógłby to być jednak mój najdłuższy hand made 🙂

O nasze pojemniki z gwiazdką zawieszone nad stolikiem zabaw w kreatywnym kąciku bardzo często mnie dopytujecie, dlatego pokaże Wam jak można je zrobić samodzielnie, a jest to banalnie proste.

DIY: pojemniki z gwiazdkami

Jak zrobić pojemniki z gwiazdkami?

Potrzebujesz:

  • 4 x pojemniki Ikea SUNNERSTA (2 zł/sztuka)
  • 1 x szyna Ikea SUNNERSTA (6 zł)
  • 4 x naklejki w kształcie gwiazdek
DIY: pojemniki z gwiazdkami
DIY: pojemniki z gwiazdkami

Nasze gwiazdkowe pojemniki to po prostu 4 kuchenne pojemniki Sunnersta z Ikea zawieszone na szynie z tej samej serii. Na pojemniki nakleiłam szare naklejki w kształcie gwiazdek i ta mała zmiana spowodowała, że prezentują się zupełnie inaczej.

Wykorzystałam naklejki gwiazdki, którymi wcześniej ozdabiałam już ścianę (zwykłe naklejki na ścianę z foli oracle). Są na tyle uniwersalne, że można szybko i efektownie ozdobić nimi różne rzeczy. U nas znajdują się jeszcze na białych doniczkach i białych segregatorach, które są doskonałym miejscem do przechowywania kolorowanek w pokoju dziecka. Oczywiście możecie wykorzystać naklejki o dowolnym kształcie i kolorze. W pojemnikach przechowujemy różne drobiazgi np. małe puzzle, pieczątki, czy akcesoria do ciastoliny.

Co sądzicie o naszych pojemnikach z gwiazdkami? Ja lubię takie małe zmiany, które zmieniają zwykłe rzeczy w niezwykłe.

Chcesz otrzymywać informację o nowych darmowych plakatach i wpisach?
Polub lecibocian na Faceebok’u, Instagramie lub dołącz do newslettera. Dzięki temu otrzymasz informację o nowych darmowych plakatach na leci bocian, które pojawiają się u mnie co najmniej raz w tygodniu! 🙂

Miłego dnia!

Klaudia

Previous
Plakaty dla dziadków – pobierz i wydrukuj
DIY: Jak zrobić pojemniki z gwiazdkami?