Książki w pokoju dziecka – 8 pomysłów na przechowywanie książek

Twoje dziecko ma mnóstwo książek i książeczek, a Ty nie masz pomysłu jak przechowywać je w pokoju dziecka? Sprawdź kreatywne pomysły na przechowywanie książek w dziecięcym pokoju!

Biblioteczka moje malucha powiększa się z każdym dniem. Są w niej książki które uwielbia, te do których zagląda od czasu do czasu i takie, którymi się już w ogóle nie interesuje. Postanowiłam uporządkować jego biblioteczkę i znaleźć sposoby żeby książeczki w pokoju mojego synka nie tylko były, ale też fajnie wyglądały.Obecnie książki trzymamy w regale Kallax i w półkach na ścianie. Do książek w regale synek ma swobodny dostęp (czasami zbyt swobodny), może samodzielnie wyciągać i wkładać książki. Do książek, które znajdują się na ścianie nie dosięga, ale znajdują się tam książki, które czytamy razem i te, które mają miękkie kartki i łatwiej je zniszczyć.

Poniżej znajdziecie 8 pomysłów na przechowywanie książek w dziecięcych pokojach. Nie zabraknie pomysłów kreatywnych i tych z pokoju mojego dwulatka. Są również te, które wykorzystują różne przedmioty z popularnej szwedzkiej sieciówki. Wiem, że bardzo je lubicie, bo są łatwo dostępne dla każdego. Sprawdź co dla Was przygotowałam tym razem!

1. Półka domek na książki

Motyw domku pojawia się często w dziecięcych pokojach. Domki mogą być również doskonałym miejscem na przechowywanie dziecięcych książeczek. Można je zrobić w różnych wielkościach i kolorach.

Półka na książki w pokoju dziecka
Półka na książki w pokoju dziecka / lovecreatecelebrate.com/house-bookshelf

2. Półka BEKVÄM na przyprawy z Ikea

Moim zdaniem te półki są prawdziwym hitem. Mamy je w pokoju syna i są bardzo praktyczne. Dzięki nim ładnie można wyeksponować ulubione książeczki. Potrafią pomieścić całkiem sporo książek. Można je malować lub ozdobić dodając im bardziej indywidualnego charakteru. U nas ciągle wiszą niepomalowane i ciągle zastanawiam się, czy je przemalować. Naturalne drewno bardzo fajnie ociepla wnętrze i fajnie komponuje się z białymi meblami.

Pokój dwulatka - chmurki, gwiazdki i kolory

Półka na książki w pokoju dziecka
Półka na książki w pokoju dziecka / ababyonboard.com

3. Stojak na książki ala gazetownik

Ten stojak na książki chodzi mi po głowie od dłuższego czasu. Gdyby w pokoju mojego dwulatka było więcej miejsca na pewno, by się u nas pojawił. Daje on dziecku swobodny dostęp do książek.

Półka na książki w pokoju dziecka
Półka na książki w pokoju dziecka / Photo: babble.com

4. Półki na zdjęcia z Ikea

Kolejny hit na książki z Ikea. Choć w oryginalne raczej stworzony do przechowywanie zdjęć lub obrazków. Na książki można wykorzystać półkę KNOPPÄNG lub MOSSLANDA.

Półka na książki w pokoju dziecka
Półka na książki w pokoju dziecka / thebooandtheboy.com
Półka na książki w pokoju dziecka
Półka na książki w pokoju dziecka / ministyleblog.com

5. Skrzynki na książki

Skrzynki, kiedyś kojarzyły się wyłącznie z warzywniakiem. Obecnie wraz z paletami wkraczają w nasze domy. Pojawiają się też często w pokojach dziecięcych. Można je ze sobą łączyć i tworzyć z nich regały. Można je zawiesić na ścianie. Kolorowe czy z „surowego drewna” są fajnym miejscem do przechowywania książek i ozdobą pokoju dziecka.

Półka na książki w pokoju dziecka
Półka na książki w pokoju dziecka / Maison de Pax
Półka na książki w pokoju dziecka
Półka na książki w pokoju dziecka / momsters.in
Półka na książki w pokoju dziecka
Półka na książki w pokoju dziecka / mommo design

6. Regały na książki

Regały i półki zawsze będą i były dobrym miejscem na przechowywanie nie tylko zabawek, ale i dziecięcych książek. Można wybrać klasyczny regał Kallax albo zaszaleć i odnowić stary regał, który kurzy się na strychu lub znaleziony na targu staroci lub olx.

Półka na książki w pokoju dziecka
Półka na książki w pokoju dziecka / brit.co

Pokój dwulatka - chmurki, gwiazdki i kolory

7. Kosze na książki

Druciane kosze pojawiają się w dziecięcych pokojach w różnych formach. Często są miejscem przechowywania dziecięcych zabawek. Ja proponuje Wam dzisiaj zawiesić je na ścianie i trzymać w nich książki.

Półka na książki w pokoju dziecka
Półka na książki w pokoju dziecka / blogs.babycenter.com
Półka na książki w pokoju dziecka
Półka na książki w pokoju dziecka / projectnursery.com

8. Wózek na książki, czyli Ikea RÅSKOG

Kolejny pomysł wprost z Ikea. Tym razem wózek na kółkach. Stworzony z myślą o kuchni, ale jest na tyle uniwersalny, że można go wykorzystać praktycznie wszędzie. Jest na kółkach, więc możemy go łatwo przestawiać. Sprawdza się jako miejsce do przechowywania pieluszek i artykułów pielęgnacyjnych dla noworodka. Sprawdza się też idealnie jako wózek na książki. Dodatkowo możemy na nim zawiesić pojemniczki.

Półka na książki w pokoju dziecka
Półka na książki w pokoju dziecka / kitchen-all.blog.jp

Miłego dnia!

Klaudia

***

Cieszę się, że do mnie zaglądasz! Jeśli spodobały Ci się moje plakaty zostaw komentarz lub daj im lajka, dzięki temu trafi do większej liczby osób, a mi sprawisz dużo radości! Będzie mi bardzo miło jeśli zdecydujesz się zostać ze mną na dłużej!

Aby żaden wpis Cię nie ominął możesz dołączyć do mnie na Faceebooku lub obserwować na Instagramie. Poczuj się jak u siebie i odkrywaj ze mną jak fajnie być mamą!

Previous
Plakaty z polskimi napisami do druku
Książki w pokoju dziecka – 8 pomysłów na przechowywanie książek