Kalendarz adwentowy DIY + pomysły na zadania i numerki

Jak zrobić kalendarz adwentowy DIY? Pomysły na zadania i numerki do druku, które pomogą Ci zrobić kalendarz adwentowy DIY dla Twojego dziecka!

Kalendarz adwentowy DIY

W tym roku cieszę się z kalendarza adwentowego DIY bardziej niż zwykle. Dla mojego starszego syna (i dla nas) przygotowałam niezwykły kalendarz adwentowy DIY z plastycznymi pracami, które ostatnio uwielbia. Z magicznymi listami od elfa. To będzie niezwykły grudzień już to czuję!

Kreatywny kalendarz adwentowy DIY

W tym roku zależało mi, żeby nasz kalendarz adwentowy DIY był taki z prawdziwego zdarzenia. Chcę by dał nam dodatkową możliwość spędzenia czasu rodzinnie i kreatywnie. Nie chciałam przyzwyczajać mojego dziecka do codziennej porcji słodyczy i wyrabiać w nim takiego nawyku. Pomyślałam, że stworzę kalendarz kreatywny z plastyczni pracami i już nie umiem doczekać się 1 grudnia.

Co kryje nasz kalendarz adwentowy?

Na każdy dzień przygotowałam świąteczne wyklejanki i kolorowanki, które będziemy razem kolorować i wyklejać. Nie zabraknie również dodatkowych świątecznych zadań, które będą pojawiały się w wybranych dniach. Będziemy piec razem świąteczne pierniki, przygotowywać ozdoby i robić różne zadania, które przygotuje dla Filipa świąteczny elf. Tak! Elf. Oczywiście z małą pomocą mamy. Elf wieczorami będzie się skradać do naszego domu i zostawiać listy ze świątecznymi zadaniami. Zostawi również niezbędne rzeczy do ich wykonania.

Kalendarz adwentowy z kolorowankami
Kalendarz adwentowy z kolorowankami

Listy od Elfa

Cały kalendarz rozpocznie się od listu od Elfa, który jest pomocnikiem Świętego Mikołaja i który doda coś magicznego do naszego kalendarza. Ten nie zwykły pomysł z Elfem obserwuję od lat u Natalii. Chyba nie ma drugiego tak niezwykłego kalendarza adwentowego. W tym roku postanowiłam, że Elf pojawi się również u nas w trochę innej formie, ale myślę, że równie fajnej i magicznej.

Odwiedziny Elfa

Nasz elf nie będzie zostawiał nam dodatkowych zadań każdego wieczoru. Dodatkowe zadania pojawią się w wybrane dni. Codziennie zostawi jednak mała niespodziankę dla Filipka – nową kredkę. W czasie 24 dni Adwentu Filip zbierze całą nową kolekcję kredek, które co dziennie będzie wkładał do magicznego pudełka. Kredki również będą odliczać dni do Świąt.

Kalendarz adwentowy z kolorowankami
Kalendarz adwentowy z kolorowankami
Kalendarz adwentowy z kolorowankami

Jak zrobiłam kalendarz adwentowy?

Jeśli podglądacie mnie na Instagramie to wiecie już mniej więcej jak będzie wyglądać nasz kalendarz, bo zdradziłam Wam nieco na Insta story.

Nasze adwentowe zadania przyczepiłam do drewnianej choinki. Możecie taką dostać w różnych sklepach. Można ją również zrobić samodzielnie z kilku listewek.

Drukowałam po 2 kolorowanka lub wyklejanki na 1 stronie A4. Każda z nich po wycięciu ma rozmiar A5. Wszystkie kolorowanki zawinęłam w rulonik, zawiązałam sznurkiem, przykleiłam do nich gwiazdkowe numerki (możecie je pobrać na dole wpisu) i przywiązałam do choinki. A tu i tu znajdziecie numerki z poprzednich lat.

Kalendarz adwentowy z kolorowankami
Kalendarz adwentowy z kolorowankami
Kalendarz adwentowy z kolorowankami
Kalendarz adwentowy z kolorowankami

Adwentowe zadania

W swoim kalendarzu wykorzystałam świąteczne kolorowanki, które możecie znaleźć w Internecie. Wrzuciłam Wam różne przykładowe na Pinteresta. Znajdziecie je tutaj. Marzy mi się, żeby za rok przygotować taki kalendarz z własnoręcznie namalowanymi kolorowankami, ale jak co roku trochę za późno się do tego zabrałam.

Numerki do kalendarza adwentowego do druku

Numerki do kalendarza adwentowego do wydrukowania

Podobają Ci się moje świąteczne inspiracje? Będzie mi bardzo miło, jeśli docenisz moją pracę i dołączysz do mnie na Instagramie albo polecisz mnie swoim znajomym ❤ Zerknij również na moje inne świąteczne pomysły.

Pobieram do użytku prywatnego

Pobierz wiosenne zadania dla dzieci!

Pobierz i wydrukuj wiosenne karty pracy z zadaniami do rozwiązywania, wycinania, wyklejania i liczenia. Ucz dziecko liter i liczenia podczas dobrej zabawy. Wybierz zadania dla swojego dziecka: wiosenne wyklejanki, wiosenne zadania do rozwiązywania, wiosna dla malucha, wiosenna matematyka


Wiosenne karty pracy do druku

Jak można korzystać z moich grafik?

– Kalendarz adwentowy możesz wydrukować na domowej drukarce nawet na zwykłym papierze “ksero”. Najlepiej wydrukować na sztywnym papierze o większej gramaturze ustawiając przy tym drukarkę na najlepszą jakość. Moje projekty drukuję na drukarce Epson L310

– Kalendarz adwentowy dostosowany jest do wydruku w rozmiarze A4. Zapisany jest w .jpg

– Kalendarz adwentowy udostępniam wyłącznie do użytku prywatnego. Nie wyrażam zgody na ich komercyjne wykorzystanie. Nie możesz ich sprzedawać, używać w projektach komercyjnych lub modyfikować. Szanuj moją pracę.

Kalendarz adwentowy z kolorowankami

Miłego dnia!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Prezenty dla niemowlaka – 97 najlepszych pomysłów
Kalendarz adwentowy DIY + pomysły na zadania i numerki