Kalendarz adwentowy z kolorowankami + numerki do druku

Dziś pokaże Ci nasz kalendarz adwentowy, który pozwoli nam odliczać dni do Świąt kreatywnie i rodzinnie. Zobacz jaki fajny kalendarz przygotowałam dla naszej rodziny.

W tym roku cieszę się z kalendarza adwentowego bardziej niż zwykle. Dla mojego starszego syna (i dla nas) przygotowałam niezwykły kalendarz adwentowy z plastycznymi pracami, które ostatnio uwielbia. Z magicznymi listami od elfa. To będzie niezwykły grudzień już to czuję!Kreatywny kalendarz adwentowy

W tym roku zależało mi, żeby nasz kalendarz adwentowy był taki z prawdziwego zdarzenia. Chcę by dał nam dodatkową możliwość spędzenia czasu rodzinnie i kreatywnie. Nie chciałam przyzwyczajać mojego dziecka do codziennej porcji słodyczy i wyrabiać w nim takiego nawyku. Pomyślałam, że stworzę kalendarz kreatywny z plastyczni pracami i już nie umiem doczekać się 1 grudnia.

Co kryje nasz kalendarz adwentowy?

Na każdy dzień przygotowałam świąteczne wyklejanki i kolorowanki, które będziemy razem kolorować i wyklejać. Nie zabraknie również dodatkowych świątecznych zadań, które będą pojawiały się w wybranych dniach. Będziemy piec razem świąteczne pierniki, przygotowywać ozdoby i robić różne zadania, które przygotuje dla Filipa świąteczny elf. Tak! Elf. Oczywiście z małą pomocą mamy. Elf wieczorami będzie się skradać do naszego domu i zostawiać listy ze świątecznymi zadaniami. Zostawi również niezbędne rzeczy do ich wykonania.

Kalendarz adwentowy z kolorowankami

Kalendarz adwentowy z kolorowankami

Listy od Elfa

Cały kalendarz rozpocznie się od listu od Elfa, który jest pomocnikiem Świętego Mikołaja i który doda coś magicznego do naszego kalendarza. Ten nie zwykły pomysł z Elfem obserwuję od lat u Natalii. Chyba nie ma drugiego tak niezwykłego kalendarza adwentowego. W tym roku postanowiłam, że Elf pojawi się również u nas w trochę innej formie, ale myślę, że równie fajnej i magicznej.

Odwiedziny Elfa

Nasz elf nie będzie zostawiał nam dodatkowych zadań każdego wieczoru. Dodatkowe zadania pojawią się w wybrane dni. Codziennie zostawi jednak mała niespodziankę dla Filipka – nową kredkę. W czasie 24 dni Adwentu Filip zbierze całą nową kolekcję kredek, które co dziennie będzie wkładał do magicznego pudełka. Kredki również będą odliczać dni do Świąt.

Kalendarz adwentowy z kolorowankami

Kalendarz adwentowy z kolorowankami

Kalendarz adwentowy z kolorowankami

Jak zrobiłam kalendarz adwentowy?

Jeśli podglądacie mnie na Instagramie to wiecie już mniej więcej jak będzie wyglądać nasz kalendarz, bo zdradziłam Wam nieco na Insta story.

Nasze adwentowe zadania przyczepiłam do drewnianej choinki. Możecie taką dostać w różnych sklepach. Można ją również zrobić samodzielnie z kilku listewek.

Drukowałam po 2 kolorowanka lub wyklejanki na 1 stronie A4. Każda z nich po wycięciu ma rozmiar A5. Wszystkie kolorowanki zawinęłam w rulonik, zawiązałam sznurkiem, przykleiłam do nich gwiazdkowe numerki (możecie je pobrać na dole wpisu) i przywiązałam do choinki. A tu i tu znajdziecie numerki z poprzednich lat.

Kalendarz adwentowy z kolorowankami

Kalendarz adwentowy z kolorowankami

Kalendarz adwentowy z kolorowankami

Kalendarz adwentowy z kolorowankami

Adwentowe zadania

W swoim kalendarzu wykorzystałam świąteczne kolorowanki, które możecie znaleźć w Internecie. Wrzuciłam Wam różne przykładowe na Pinteresta. Znajdziecie je tutaj. Marzy mi się, żeby za rok przygotować taki kalendarz z własnoręcznie namalowanymi kolorowankami, ale jak co roku trochę za późno się do tego zabrałam.

Świąteczne wyklejanki

Udało mi się przygotować kilka świątecznych wyklejanek, które w naszym kalendarzu przeplatają się z kolorowankami. Pojawią się na blogu w najbliższych dniach. Jak będziemy wykonywać zadania z kalendarza i co kryje się w środku możesz śledzić na naszym lecibocianowym Instagramie:

Przygotowujecie kalendarz adwentowy? Koniecznie pochwalcie się swoimi kreatywnymi pomysłami!

Zaskocz swoje dziecko niezwykłym listem od Mikołaja

Chcesz w te Święta zaskoczyć swoje dziecko? Mam dla Ciebie wyjątkowy pomysł. Co byś powiedziała na to żeby w tym roku Mikołaj napisał list dla Twojego dziecka? W tym roku Mikołaj może również zaskoczyć Twoje dziecko listem napisanym specjalnie dla niego lub niezwykłym wideo od Mikołaja.

Jeśli chcesz żeby Twoje dziecko też otrzymało list od Świętego Mikołaja daj znać Mikołajowi i jego elfom – możesz to zrobić tutaj:

Odbierz niezwykły list od Mikołaja dla Twojego dziecka ->

Leci bocian przyleci do Ciebie! Jeśli nie chcesz żeby ominęły Cię moje kolejne plakaty i kreatywne pomysły to koniecznie polub lecibocian na Facebook’u. Obserwuj mnie również na Instagramie. Tam znajdziesz więcej naszych codziennych kadrów, zobaczysz jak rodzinnie spędzamy wspólnie czas i szalejemy z moimi chłopakami!Jeśli udostępniasz zdjęcia z moimi grafikami to oznacz mnie #lecibocianpl, wtedy zobaczę co fajnego wymyśliłaś! 🙂

Numerki do kalendarza adwentowego do druku

Numerki do kalendarza adwentowego do wydrukowania

Podobają Ci się moje świąteczne inspiracje? Będzie mi bardzo miło, jeśli docenisz moją pracę i dołączysz do mnie na Instagramie albo polecisz mnie swoim znajomym ❤ Zerknij również na moje inne świąteczne pomysły.

Pobieram do użytku prywatnego

Jak można korzystać z moich grafik?

– Kalendarz adwentowy możesz wydrukować na domowej drukarce nawet na zwykłym papierze „ksero”. Najlepiej wydrukować na sztywnym papierze o większej gramaturze ustawiając przy tym drukarkę na najlepszą jakość. Moje projekty drukuję na drukarce Epson L310

– Kalendarz adwentowy dostosowany jest do wydruku w rozmiarze A4. Zapisany jest w .jpg

– Kalendarz adwentowy udostępniam wyłącznie do użytku prywatnego. Nie wyrażam zgody na ich komercyjne wykorzystanie. Nie możesz ich sprzedawać, używać w projektach komercyjnych lub modyfikować. Szanuj moją pracę.

Kalendarz adwentowy z kolorowankami

Miłego dnia!

Klaudia

Leave a Reply

No Comments Yet.

Previous
Prezenty dla niemowlaka – 97 najlepszych pomysłów
Kalendarz adwentowy z kolorowankami + numerki do druku