Karty kontrastowe dla niemowląt do druku

Karty kontrastowe dla niemowląt do druku, czyli 6 czarno-białych kart do wydrukowania, które pobudzą i rozwijają wzrok i wyobraźnię maluszka. Pobierz 6 darmowych kart.

Karty kontrastowe dla niemowląt do druku

Dziś mam dla Was karty kontrastowe dla niemowląt do druku. Zestaw 6 kart do wydrukowania, dzięki, którym możesz wspierać rozwój swojego maluszka już od pierwszych tygodni. Na kartach dla niemowląt umieściłam 6 prostych ilustracji, które dzięki kontrastowym barwom i mocnym konturom sprawdzają się u najmłodszych maluchów.

Dlaczego czarno-białe karty wzbudzają zainteresowanie niemowlaka?

To co nam wydaje się piękne nie zawsze zachwyca maluszka. Wiele kolorowych zabawek, które maluszek dostaje bardziej zachwyca rodziców, a nie noworodka. Dlaczego? Bo dziecko po urodzeniu nie widzi tak jak dorosły człowiek, dlatego jego uwagę zwracają proste kontrastowe przedmioty, na których potrafi skupić swoją uwagę.

Jak bawić się kartami z niemowlakiem?

Karty kontrastowe pokazujemy niemowlakowi w odpowiedniej odległości, czyli ok. 30 cm. Karty możemy pokazywać, przybliżać oddalać, a przy okazji opowiadać co na nich widzimy. Najlepiej pokazywać je maluszkom wtedy kiedy są w dobrym humorze, czyli najedzone i wyspane. Najlepiej pokazywać je niemowlakom od 4-5 tygodnia życia.

Darmowe karty kontrastowe możesz dać swojemu maluchowi do rączki, łóżeczka czy zrobić z nich karuzelę. Ja wykorzystuję je w asymetrii ułożeniowej żeby zachęcić mojego młodszego synka do obracania główki i patrzenia w drugą stronę.

Wydrukuj 6 kontrastowych kart dla niemowlaka

Przygotowałam dla Was 6 kontrastowych kart, które mieszczą się na kartce A4. Możecie wykorzystywać je w formie 1 obrazka lub 6 osobnych. Na kartach znalazły się proste motywy w kolorach czarnym i białym pasujące zarówno dla chłopczyka jak i dziewczynki.

Jeśli zastanawiasz się, czy karty kontrastowe zaciekawią Twoje dziecko wydrukuj je za darmo i sprawdź. Może zainteresują Twojego maluszka bardziej niż inne kolorowe zabawki czy pluszami. I koniecznie powiedź o nim mamom niemowlaków. Niech też mają możliwość je wypróbować! 🙂

Karty kontrastowe dla niemowląt do druku

Karty kontrastowe dla niemowląt do druku

Pobieram do użytku prywatnego

Jak można korzystać z moich grafik?

– Karty kontrastowe do druku możesz wydrukować na domowej drukarce nawet na zwykłym papierze „ksero”. Najlepiej wydrukować na sztywny papierze o większej gramaturze ustawiając przy tym drukarkę na najlepszą jakość. Moje projekty drukuję na drukarce Epson L310

– Karty kontrastowe do druku dostosowane są do wydruku w rozmiarze A4. Zapisane są w .jpg

– Darmowe karty kontrastowe udostępniam wyłącznie do użytku prywatnego. Nie wyrażam zgody na ich komercyjne wykorzystanie. Nie możesz ich sprzedawać, używać w projektach komercyjnych lub modyfikować. Szanuj moją pracę.

Pobierz letnie karty pracy!

Pobierz i wydrukuj letnie karty pracy. Wybierz zadania dla swojego dziecka: zadania i łamigłówki, letnią matematykę, letnie zadania dla maluchaletnie wyklejanki czy wakacyjny lapbook.


Letnie karty pracy do druku

Miłego dnia!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

 • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
 • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 komentarze
 • Kasia
  17 lipca 2018

  Świetne! Ja jestem w 8 miesiącu ciąży i na pewno wykorzystam. Tzn. o ile mój synek będzie nimi zainteresowany! 🙂

 • Ania
  17 lipca 2018

  U nas z tymi kontrastowymi rzeczami szału nie było, ale z każdym dzieckiem jest inaczej i przy kolejnym tez spróbuje je pokazywać 🙂

 • PaulinaWu - Lemonade St.
  21 lipca 2018

  Również używaliśmy kart kontrastowych, nasz Syn je uwielbiał

Poprzedni
Wakacyjne zakładki do książek do wydrukowania
Karty kontrastowe dla niemowląt do druku

Letnie zadania dla dzieci

Pobierz ponad 100 letnich kart pracy i zabierz je ze sobą na wakacje!