Karty kontrastowe dla niemowląt do druku

Karty kontrastowe dla niemowląt do druku

Karty kontrastowe dla niemowląt, czyli 6 czarno-białych kart do wydrukowania, które pobudzą i rozwijają wzrok i wyobraźnię maluszka. Pobierz 6 darmowych kart.

Dziś mam dla Was karty kontrastowe dla niemowląt do druku. Zestaw 6 kart do wydrukowania, dzięki, którym możesz wspierać rozwój swojego maluszka już od pierwszych tygodni. Na kartach dla niemowląt umieściłam 6 prostych ilustracji, które dzięki kontrastowym barwom i mocnym konturom sprawdzają się u najmłodszych maluchów.Dlaczego czarno-białe karty wzbudzają zainteresowanie niemowlaka?

To co nam wydaje się piękne nie zawsze zachwyca maluszka. Wiele kolorowych zabawek, które maluszek dostaje bardziej zachwyca rodziców, a nie noworodka. Dlaczego? Bo dziecko po urodzeniu nie widzi tak jak dorosły człowiek, dlatego jego uwagę zwracają proste kontrastowe przedmioty, na których potrafi skupić swoją uwagę.

Jak bawić się kartami z niemowlakiem?

Karty kontrastowe pokazujemy niemowlakowi w odpowiedniej odległości, czyli ok. 30 cm. Karty możemy pokazywać, przybliżać oddalać, a przy okazji opowiadać co na nich widzimy. Najlepiej pokazywać je maluszkom wtedy kiedy są w dobrym humorze, czyli najedzone i wyspane. Najlepiej pokazywać je niemowlakom od 4-5 tygodnia życia.

Darmowe karty kontrastowe możesz dać swojemu maluchowi do rączki, łóżeczka czy zrobić z nich karuzelę. Ja wykorzystuję je w asymetrii ułożeniowej żeby zachęcić mojego młodszego synka do obracania główki i patrzenia w drugą stronę.

Wydrukuj 6 kontrastowych kart dla niemowlaka

Przygotowałam dla Was 6 kontrastowych kart, które mieszczą się na kartce A4. Możecie wykorzystywać je w formie 1 obrazka lub 6 osobnych. Na kartach znalazły się proste motywy w kolorach czarnym i białym pasujące zarówno dla chłopczyka jak i dziewczynki.

Jeśli zastanawiasz się, czy karty kontrastowe zaciekawią Twoje dziecko wydrukuj je za darmo i sprawdź. Może zainteresują Twojego maluszka bardziej niż inne kolorowe zabawki czy pluszami. I koniecznie powiedź o nim mamom niemowlaków. Niech też mają możliwość je wypróbować! 🙂

Zerknij również na inne karty kontrastowe!


Leci bocian przyleci do Ciebie! Jeśli nie chcesz żeby ominęły Cię moje kolejne plakaty i kreatywne pomysły to koniecznie polub lecibocian na Facebook’u. Obserwuj mnie również na Instagramie. Tam znajdziesz więcej naszych codziennych kadrów, zobaczysz jak rodzinnie spędzamy wspólnie czas i szalejemy z moimi chłopakami!

Jeśli udostępniasz zdjęcia z moimi grafikami to oznacz mnie #lecibocianpl, wtedy zobaczę co fajnego wymyśliłaś! 🙂

Karty kontrastowe dla niemowląt do druku

Karty kontrastowe dla niemowląt do druku

Pobieram do użytku prywatnegoJak można korzystać z moich grafik?

– Karty kontrastowe do druku możesz wydrukować na domowej drukarce nawet na zwykłym papierze „ksero”. Najlepiej wydrukować na sztywny papierze o większej gramaturze ustawiając przy tym drukarkę na najlepszą jakość. Moje projekty drukuję na drukarce Epson L310

– Karty kontrastowe do druku dostosowane są do wydruku w rozmiarze A4. Zapisane są w .jpg

– Darmowe karty kontrastowe udostępniam wyłącznie do użytku prywatnego. Nie wyrażam zgody na ich komercyjne wykorzystanie. Nie możesz ich sprzedawać, używać w projektach komercyjnych lub modyfikować. Szanuj moją pracę.

Tutaj znajdziesz wszystkie moje: darmowe plakaty do druku.

Miłego dnia!

Klaudia

o Autorze

Klaudia

Mama dwójki chłopców: szalonego 4 latka i rocznego malucha. Mama grafik. Lubię ładne rzeczy i dobry design.

4 komentarze

  1. Kasia pisze:

    Świetne! Ja jestem w 8 miesiącu ciąży i na pewno wykorzystam. Tzn. o ile mój synek będzie nimi zainteresowany! 🙂

  2. Ania pisze:

    U nas z tymi kontrastowymi rzeczami szału nie było, ale z każdym dzieckiem jest inaczej i przy kolejnym tez spróbuje je pokazywać 🙂

  3. PaulinaWu - Lemonade St. pisze:

    Również używaliśmy kart kontrastowych, nasz Syn je uwielbiał

Dodaj komentarz