Karty matematyczne do druku – Zadania klamerkowe do liczenia

Karty matematyczne do druku, czyli zadania klamerkowe do liczenia to świetny sposób na naukę liczenia dla dzieci. Naukę liczenia od 1 do 10 poprzez zabawę.

Karty matematyczne do druku

Dziś zapraszam Was na kolejny wpis z serii matematyka dla dzieci. Mam dla Was prostą zabawę matematyczną, która oswoi dzieci z cyframi od 1 do 10. Pobierz i wydrukuj karty matematyczne dla dzieci i policzcie ile kopek ma biedronka!

Matematyka poprzez zabawę zdecydowanie jest najlepszą formą oswajania dzieci z liczbami, dodawaniem czy odejmowaniem. Matematyczne zabawy sprawiają, że sama matematyka nie jest już taka trudna i niedostępna, a staje się przyjemna, normalna i całkiem zabawna.

Warto zachęcać dziecko do liczenia. Pokazywać mu, że cyfry są fajne. Że liczenie schodów czy kroków to dobra zabawa. Dzięki temu samo zapamięta liczy. Będzie z ciekawością odkrywać kolejne. Matematyka nie będzie dla niego koniecznością tylko czymś co towarzyszy mu od małego.

Miałam kiedyś kolegę, który znał perfekcyjnie angielski. Nauczył się go z bajek, które puszczała mu mama, gdy był mały. Nie znał zupełnie gramatyki, ale po prostu wiedział jak to trzeba powiedzieć. Na matematyce żartował często: szkoda, że mama nie puszczała mi bajek matematycznych.

Zadania klamerkowe do liczenia, czyli matematyka dla dzieci

Po kartach do nauki cyferek czas na pierwszą matematyczną zabawę dla dzieci. Jesteście gotowi? Będziemy liczyć kropki biedronki, a to przecież fajna zabawa nie nauka 🙂

Policz kropki biedronki - karty matematyczne do druku
Policz kropki biedronki - karty matematyczne do druku
Policz kropki biedronki - karty matematyczne do druku

Policz kropki biedronki, czyli matematyka dla dzieci

Dziś mam dla Was pierwszą matematyczną zabawę. Przygotowałam dla Was 12 kart matematycznych. Na każdej z nich biedronka ma inną liczbę kropek. Kropki trzeba policzyć i zaznaczyć odpowiednią cyfrę. Zaznaczyć prawidłową odpowiedź można mazakiem czy kredką, ale żeby karty posłużyły na dłużej prawidłowe odpowiedzi można zaznaczać na różne kreatywne sposoby.

My do zabawy użyliśmy drewnianych spinaczy i przy okazji poćwiczyliśmy również motorykę małą. Do tej matematycznej zabawy możecie również wykorzystać guziczki, małe figurki czy spinacze.

To prosta matematyczna zabawa, którą bawić można się na różne sposoby. Idealna na coraz dłuższe jesienne wieczory. A przy okazji fajnej zabawy dzieci nauczą się cyfr od 1 do 10.

Policz kropki biedronki - karty matematyczne do druku
Policz kropki biedronki - karty matematyczne do druku

Karty matematyczne z biedronką do druku

Karty matematyczne z biedronką do druku

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Obserwuj mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z moimi synami. Zostań w domu i baw się z dziećmi kreatywnie ❤

Pobieram do użytku prywatnego

Pobierz wiosenne zadania dla dzieci!

Pobierz i wydrukuj wiosenne karty pracy z zadaniami do rozwiązywania, wycinania, wyklejania i liczenia. Ucz dziecko liter i liczenia podczas dobrej zabawy. Wybierz zadania dla swojego dziecka: wiosenne wyklejanki, wiosenne zadania do rozwiązywania, wiosna dla malucha, wiosenna matematyka


Wiosenne karty pracy do druku

Jak można korzystać z moich grafik?

– Karty matematyczne możesz wydrukować na domowej drukarce nawet na zwykłym papierze “ksero”. Najlepiej wydrukować na sztywnym papierze o większej gramaturze ustawiając przy tym drukarkę na najlepszą jakość. Moje projekty drukuję na drukarce Epson L310

– Karty matematyczne dostosowane są do wydruku w rozmiarze A4. Zapisane są w .jpg i umieszczone w folderze skompresowanym .zip. Przed ich wydrukiem musisz je rozpakować do klasycznego folderu.

– Karty matematyczne udostępniam wyłącznie do użytku prywatnego. Nie wyrażam zgody na ich komercyjne wykorzystanie. Nie możesz ich sprzedawać, używać w projektach komercyjnych lub modyfikować. Szanuj moją pracę.

Policz kropki biedronki - karty matematyczne do druku

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Karty do nauki cyferek – do druku
Karty matematyczne do druku – Zadania klamerkowe do liczenia