Kiedy nadchodzi smutek – książka o dziecięcych emocjach

Kiedy nadchodzi smutek to kolejna książka o dziecięcych emocjach. Tym razem jest poświęcona jednej z nich: smutkowi, z którym nie zawsze dzieci potrafią sobie poradzić. Zapraszam na recenzję tej wyjątkowej książki!

Kiedy nadchodzi smutek – recenzja książki dla dzieci

Ostatnio na blogu pojawiło się sporo książek poruszających tematykę dziecięcych uczuć i emocji. To bardzo ważny temat, a rozmowy o emocjach z dziećmi nie zawsze są łatwe, bo emocje to coś czego nie widać.

Dziś mam dla Was bardzo fajną propozycję od wydawnictwa Mamania. Kiedy nadchodzi smutek to książka o smutku, ale od razu powiem Wam, że zdecydowanie nie jest smutna, a raczej nawet nieco optymistyczna, bo pokazuje dzieciom, że nawet ze smutkiem można się oswoić, a jeśli postaramy się go zrozumieć i lepiej poznać to może szybko odejść.

Kiedy nadchodzi smutek - zdjęcia książki
Kiedy nadchodzi smutek – zdjęcia książki

Kiedy nadchodzi smutek – książka dla dzieci o emocjach

Bohaterem książki jest mały chłopiec do którego niespodziewanie przyszedł smutek, podąża za nim, siada tak blisko, że aż trudno oddychać. Chłopiec nie wie jak sobie z nim poradzić. Próbuje go ukryć, ale prze to sam staje się smutny. Postanawia się go nie bać. Nadaje mu imię i próbuje go lepiej poznać. Szuka rzeczy, które smutek może polubić. Postanawia z nim wyjść na dwór, posłuchać szumu drzew. Postanawia go lepiej poznać. Dzięki temu odkrywa, że nie warto udawać, że jest się smutnym, ani próbować tego ukryć. Smutek to uczucie, które czasami towarzyszy każdemu z nas. Smutek można przeczekać i następnego dnia możemy obudzić się szczęśliwi i radośni.

Kiedy nadchodzi smutek to pięknie wydany picturebook, które autorka w prosty i zrozumiały dla najmłodszych sposób próbuje wytłumaczyć dzieciom czym jest smutek i jak się wtedy czujemy.

Kiedy nadchodzi smutek już mamy w naszej domowej biblioteczce, a Ty możesz ją kupić tutaj. Jeśli chcecie ją mieć to zdecydowanie kupujcie ją jak najszybciej, bo jej nakłady są już na wyczerpaniu i wkrótce może być niedostępna.

Na moim blogu znajdziesz dużo różnych propozycji na fajne książki dla dzieci. Prezentuję tylko te książki, które polubiłam ja, a przede wszystkim moje dzieci. Wszystkie książkowe wpisy znajdziesz tutaj – książki dla dzieci. Wiele książek pokazuję również na moim Instagramie w formie filmów i wpisów. Będzie mi bardzo miło mnie zaobserwujesz Instagramie. Nie ominą Cię wtedy ciekawe propozycje książkowe. Zapraszam Cię serdecznie! ❤

Kiedy nadchodzi smutek - zdjęcia książki
Kiedy nadchodzi smutek - zdjęcia książki
Kiedy nadchodzi smutek - zdjęcia książki

Miłego czytania!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Jak kupować rośliny domowe?
Kiedy nadchodzi smutek – książka o dziecięcych emocjach