Łajka kosmiczny pies – książka o kosmosie

Dziś mam dla Was książkę, która przeniesie Wasze dzieci w kosmiczną podróż. Nie zabraknie w niej kosmicznych ciekawostek o układzie słonecznym, kometach i lotach kosmicznych, ale nie tylko, bo kosmiczna historia przeplata się tu z ważnymi, bardziej przyziemnymi tematami.Łajka, czyli kosmiczny pies

Nie zabraknie w niej problemu bezwzględnego traktowania zwierząt i wykorzystywania ich w celach naukowych, ale przede wszystkim jest bardzo ciekawą i przystępną dla dzieci lekcją asertywności, dbania o swoje uczucia i odwagi mówienia “nie”. Bardzo lubię takie książki, w którymi znajdziemy coś więcej niż tylko ciekawą historię. I taka właśnie jest ta książka. Sama książka wydana została w dużym formacie i w formie komiksowej formie. Mój starszy syn bardzo ją polubił!

Łajka kosmiczny pies - recenzja, zdjęcia książki

Łajka, czyli historia kosmicznego psa

Łajka kosmiczny pies to zdecydowanie książka dla małych fanów kosmosu, ale nie tylko. W tą niezwykłą podróż zabiera nas Łajka – pierwszy pies, który poleciał w kosmos i krążył po orbicie Ziemi. Wraz z Łajką poznajemy innych kandydatów na Kosmopsa: wyszczekaną Muszkę i Albinę z malutkim pecherzem. Po kosmicznym szkoleniu to jednak ona zostaje wybrana jako najlepsza kandydatka. Razem z Łajką udamy się w niezwykłą kosmiczną podróż. Zobaczymy jak wyglądają przygotowania do startu, lotu i sama podróż na orbitę. W książce nie zabrakło kosmicznych ciekawostek. Poznacie tu wszystkie planety układu słonecznego, odkryjecie, że w kosmosie nie ma dźwięków, dowiecie się czym jest kosmiczny śnieg. Nie zabrakło tu również dużej dawki psiego humoru i rosyjskich słówek wtrącanych przez Łajkę.

Większość z nas zna Łajkę i wie, że to pierwszy pies, który poleciał w Kosmos. Niestety nie każdy jest świadomy, że ten pies pozostał już w tym Kosmosie na zawsze i jego podróż nie zakończyła się szczęśliwie. Najsmutniejsze jest to, że taki właśnie był cel tej wyprawy, wyprawy w jedną stronę.

Bohaterski pies i niezwykłe uczucia

Historia Łajki poruszając temat wykorzystywania zwierząt do celów naukowych skłania do refleksji i porusza. Mnóstwo w niej emocji i uczuć, i dobry pomysł na dyskusję z dzieckiem o tych bardziej wrażliwych tematach.

Mimo wszystko jest to książka stworzona z myślą o najmłodszych, a każde dziecko chciałoby, żeby bohaterska historia Łajki zakończyła się pozytywnie. I to właśnie dziecko może wybrać tu jedno z 3 bardziej szczęśliwych dla kosmicznego pieska zakończeń! Książkę Łajka, kosmiczny pies możesz kupić tutaj.

Łajka kosmiczny pies - recenzja, zdjęcia książki
Łajka kosmiczny pies - recenzja, zdjęcia książki
Łajka kosmiczny pies - recenzja, zdjęcia książki
Łajka kosmiczny pies - recenzja, zdjęcia książki
Leci bocian przyleci do Ciebie! Jeśli nie chcesz żeby ominęły Cię moje kolejne książkowe wpisy i kreatywne pomysły to koniecznie polub lecibocian na Facebook’u. Obserwuj mnie również na Instagramie. Tam znajdziesz więcej naszych codziennych kadrów, zobaczysz jak rodzinnie spędzamy wspólnie czas i szalejemy z moimi chłopakami!

Miłego czytania!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Tęczowa rybka – wyklejanka dla dzieci do druku
Łajka kosmiczny pies – książka o kosmosie