Lato karty pracy do druku – 92 letnie zadania

Lato karty pracy do druku to zestaw 92 letnich kart pracy z zadaniami do druku. Pobierz letnie karty pracy z letnimi motywami i symbolami. Wydrukuj, baw się i ucz!

Lato karty pracy do druku

Stworzenie dla Was letnich kart pracy przyniosło mi dużo frajdy. Letnie, kolorowe motywy kojarzące się z wakacjami uświadomiły mi, że już nie długo coraz więcej czasu będziemy spędzać w ogrodzie. Długie ciepłe wieczory będą codziennością. Wyskoczymy z chłopakami na pyszne lody. Zaliczymy rożne rodzinne wycieczki. Może uda nam się zdobyć kilka szczytów i zobaczyć ukochane przez mojego młodszego syna Pandy na żywo. Te lato nadal będzie inne niż te sprzed kilku lat. Inne, bo trudno je zaplanować z dużym wyprzedzeniem, ale i tak będzie pięknie!

92 letnich zadań do druku

Na zbliżające się letnie dni przygotowałam dla Was nowe karty pracy w letnim klimacie. Mam dla Was 92 letnie karty pracy do druku z zadaniami związanymi z latem. Karty pracy łączy letnia i radosna kolorystyka i piękne ilustracje. Znajdziecie tu wiele kolorowych ilustracji, które sprawiają, że zadania są jeszcze bardziej atrakcyjne dla dzieci. Na kartach znalazły się letnie krajobrazy. Są góry, morze, latarnia morska, letnie owoce, latawiec czy rajska plaża z palmami.

W letnich zestawach znajdziecie karty pracy, które ćwiczą różne umiejętności dzieci w wieku przedszkolnym. Są karty z zadaniami do rozwiązywania, liczenia, wycinania i rysowania. Dziecko podczas zabawy uczy się logicznego myślenia i spostrzegawczości. Wycinanie i wyklejanie to nie tylko dobra zabawa, ale także świetny trening sprawności rączek i motoryki małej. Letnie karty pracy uczą kolorów, liczenia i alfabetu, ale też są świetnym pomysłem na kreatywne spędzanie czasu razem z dzieckiem.

Dlaczego dzieci lubią moje karty pracy?

  • karty zawierają nie tylko ciekawe zadania, ale również piękne ilustracje,
  • zadania są różnorodne,
  • karty łączą naukę z dobrą zabawą,
  • dziecko rozwija różne umiejętności: wykleja plasteliną, wycina nożyczkami, przykleja czy rysuje,
  • są świetnym pomysłem na kreatywną zabawę, rozwijają spostrzegawczość i ćwiczą precyzję,
  • ulubione zadania dzieci możesz wydrukować wiele razy!

Karty pracy idealne na lato!

Gotowi na letnie zabawy w ciepłe dni? Poznajcie moje nowe letnie karty pracy! Zerknijcie również na letnie zabawy, które pojawiły się na blogu:

Letnie karty pracy z zadaniami

Letnie karty pracy z zadaniami

To zestaw 26 kart do zabawy z letnimi zadaniami do rozwiązywania, liczenia, wycinania, wyklejania i rysowania. Dziecko rozwiązując zadania poznaje letnie symbole, uczy się rozróżniać kolory i liczyć do 10. Każda karta to zupełnie inna zabawa. Zadaniem dziecka np. ułożenie gałek lodów w odpowiedniej kolejności, wklejenie wiaderek obok łopatki w tych samych kolorach.

Letnie karty z zadaniami możesz pobrać tutaj.

Letnie symbole do wyklejania

Letnie symbole do wyklejania

To zestaw 22 letnich kart pracy z symbolami do wyklejania. Każda karta zawiera letni symbol, litery alfabetu i pisownię symbolu. Zadaniem dziecka jest wyklejenie dziurek na obrazku tak, aby zakryć wszystkie białe pola. Można użyć do tego plasteliny, kulek z bibuły, pomalować je farbami, mazakami czy posypać kolorowymi brokatami. Można bawić się nimi na różne sposoby. Symbole idealnie nadają się do zabawy nawet z maluchami!

Letnie symbole do wyklejania możesz pobrać tutaj.

Letnie wyklejanki

Letnie wyklejanki
Letnie wyklejanki

To zestaw 22 letnich wyklejanek, na których znajdziesz kolorowe wyklejanki związane z wiosną. Zestaw jest bardzo różnorodny. Znajdziesz tu zarówno zwierzęta kojarzące się z wiosną – bocian, pszczoła, czy żaba. Są rzeczy związane z pracą w ogrodzie, kwitnące drzewa, czy wiosenne warzywa i owoce.

Letnie wyklejanki możesz pobrać tutaj.

Letnia matematyka, czyli matematyczne karty pracy

Letnia matematyka

To zestaw 22 matematycznych kart pracy, które poprzez zabawę uczą dzieci liczenia. W tym zestawie znajdziesz zimowe zadania klamerkowe, matematyczne puzzle, matematyczne wyklejanki i wyszukiwarkę cyfr.

Letnią matematykę możesz pobrać tutaj.

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Obserwuj mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z moimi synami, moją miłość do roślin i roślinne wnętrza w naszym domu. Baw się z dziećmi w domu kreatywnie ❤

Letnie karty pracy do druku – 92 letnie zadania

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku – dodaję tam linki do nowych wpisów i swoje przemyślenia,
  • dołącz do grupy Kreatywna Kwarantanna i poznaj pomysły na zabawę z dziećmi w domu

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię  skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych wpisów! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Książeczki kontrastowe Akuku – nowa seria dla maluchów
Lato karty pracy do druku – 92 letnie zadania