Lato karty pracy do druku – 92 letnie zadania

Lato karty pracy do druku to ponad 90 letnich kart pracy z zadaniami do druku. Pobierz letnie karty pracy z letnimi motywami i symbolami. Wydrukuj, baw się i ucz!

Lato karty pracy do druku

Stworzenie dla Was letnich kart pracy przyniosło mi dużo frajdy. Letnie, kolorowe motywy kojarzące się z wakacjami uświadomiły mi, że już nie długo coraz więcej czasu będziemy spędzać w ogrodzie. Długie ciepłe wieczory będą codziennością. Wyskoczymy z chłopakami na pyszne lody. Zaliczymy rożne rodzinne wycieczki. Może uda nam się zdobyć kilka szczytów i zobaczyć ukochane przez mojego młodszego syna Pandy na żywo. Te lato nadal będzie inne niż te sprzed kilku lat. Inne, bo trudno je zaplanować z dużym wyprzedzeniem, ale i tak będzie pięknie!

Ponad 90 letnich kart do druku

Na zbliżające się letnie dni przygotowałam dla Was nowe karty pracy w letnim klimacie. Mam dla Was 92 letnie karty pracy do druku z zadaniami związanymi z latem. Karty pracy łączy letnia i radosna kolorystyka i piękne ilustracje. Znajdziecie tu wiele kolorowych ilustracji, które sprawiają, że zadania są jeszcze bardziej atrakcyjne dla dzieci. Na kartach znalazły się letnie krajobrazy. Są góry, morze, latarnia morska, letnie owoce, latawiec czy rajska plaża z palmami.

W letnich zestawach znajdziecie karty pracy, które ćwiczą różne umiejętności dzieci w wieku przedszkolnym. Są karty z zadaniami do rozwiązywania, liczenia, wycinania i rysowania. Dziecko podczas zabawy uczy się logicznego myślenia i spostrzegawczości. Wycinanie i wyklejanie to nie tylko dobra zabawa, ale także świetny trening sprawności rączek i motoryki małej. Letnie karty pracy uczą kolorów, liczenia i alfabetu, ale też są świetnym pomysłem na kreatywne spędzanie czasu razem z dzieckiem. Zobacz również wakacyjne karty pracy!

Dlaczego dzieci lubią moje karty pracy?

 • karty zawierają nie tylko ciekawe zadania, ale również piękne ilustracje,
 • zadania są różnorodne,
 • karty łączą naukę z dobrą zabawą,
 • dziecko rozwija różne umiejętności: wykleja plasteliną, wycina nożyczkami, przykleja czy rysuje,
 • są świetnym pomysłem na kreatywną zabawę, rozwijają spostrzegawczość i ćwiczą precyzję,
 • ulubione zadania dzieci możesz wydrukować wiele razy!

Karty pracy idealne na lato!

Gotowi na letnie zabawy w ciepłe dni? Poznajcie moje nowe letnie karty pracy! Zerknijcie również na letnie zabawy, które pojawiły się na blogu:

Letnie karty pracy z zadaniami

Letnie karty pracy z zadaniami

To zestaw 26 kart do zabawy z letnimi zadaniami do rozwiązywania, liczenia, wycinania, wyklejania i rysowania. Dziecko rozwiązując zadania poznaje letnie symbole, uczy się rozróżniać kolory i liczyć do 10. Każda karta to zupełnie inna zabawa. Zadaniem dziecka np. ułożenie gałek lodów w odpowiedniej kolejności, wklejenie wiaderek obok łopatki w tych samych kolorach.

Letnie karty z zadaniami możesz pobrać tutaj.

Letnie symbole do wyklejania

Letnie symbole do wyklejania

To zestaw 22 letnich kart pracy z symbolami do wyklejania. Każda karta zawiera letni symbol, litery alfabetu i pisownię symbolu. Zadaniem dziecka jest wyklejenie dziurek na obrazku tak, aby zakryć wszystkie białe pola. Można użyć do tego plasteliny, kulek z bibuły, pomalować je farbami, mazakami czy posypać kolorowymi brokatami. Można bawić się nimi na różne sposoby. Symbole idealnie nadają się do zabawy nawet z maluchami!

Letnie symbole do wyklejania możesz pobrać tutaj.

Letnie wyklejanki

Letnie wyklejanki
Letnie wyklejanki

To zestaw 22 letnich wyklejanek, na których znajdziesz kolorowe wyklejanki związane z wiosną. Zestaw jest bardzo różnorodny. Znajdziesz tu zarówno zwierzęta kojarzące się z wiosną – bocian, pszczoła, czy żaba. Są rzeczy związane z pracą w ogrodzie, kwitnące drzewa, czy wiosenne warzywa i owoce.

Letnie wyklejanki możesz pobrać tutaj.

Letnia matematyka, czyli matematyczne karty pracy

Letnia matematyka

To zestaw 22 matematycznych kart pracy, które poprzez zabawę uczą dzieci liczenia. W tym zestawie znajdziesz zimowe zadania klamerkowe, matematyczne puzzle, matematyczne wyklejanki i wyszukiwarkę cyfr.

Letnią matematykę możesz pobrać tutaj.

Lato dla malucha

To zestaw 26 letnich kart pracy dla malucha. W tym zestawie znajdziesz zadania do liczenia, rozwiązywania, wyklejania stworzone z myślą o najmłodszych dzieciach.

Pobierz lato dla malucha

Wakacyjne zadania dla dzieci

To zestaw 25 kart pracy z wakacyjnymi zadaniami dla dzieci. W tym zestawie znajdziesz zadania do rozwiązywania, liczenia, wyklejania, rysowania i wycinania w wakacyjnym klimacie.

Pobierz wakacyjne karty pracy

Morza i oceany

To zestaw 25 kart pracy związanych z morzami i oceanami. Znajdziesz na nich morskie zadania do rozwiązywania, liczenia, wyklejania, rysowania i wycinania.

Pobierz karty pracy morza i oceany

Wakacyjny lapbook

Wakacyjny lapbook to doskonały pomysł na pamiątkę z wakacji. Możesz w nim umieścić wakacyjne plany lub wspomnienia. W zestawie znajdziesz 12 kart z grafikami, z którymi możesz stworzyć wakacyjny lapbook w kształcie walizki na różne sposoby.

Pobierz wakacyjny lapbook

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Obserwuj mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z moimi synami, moją miłość do roślin i roślinne wnętrza w naszym domu. Baw się z dziećmi w domu kreatywnie ❤

Letnie karty pracy do druku – 92 letnie zadania

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

 • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
 • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 komentarze
 • Czcionki
  10 lipca 2022

  Czy posiada Pani licencję na używanie czcionki Alfabet Szkolny / Elementarz?

  • Klaudia
   11 lipca 2022

   Oczywiście mam wykupioną licencję czcionki Elementarz Pro

 • Czcionki
  10 lipca 2022

  Mój poprzedni komentarz został usunięty? Czy posiada pani licencję do używania czcionki Elementarz / Alfabet szkolny?

  • Klaudia
   11 lipca 2022

   Komentarz nie został usunięty. Nie zdążyłam go jeszcze zatwierdzić. Teraz zatwierdziłam i odpowiedziałam.

Poprzedni
Książeczki kontrastowe Akuku – nowa seria dla maluchów
Lato karty pracy do druku – 92 letnie zadania