Loteryjka Kapitan Nauka, czyli pierwsza gra dla najmłodszych

Dziś mam dla Was grę obrazkową dla dzieci. Gra loteryjka Kapitana Nauki spodoba się małym fanom puzzli i układanek, ale nie tylko.

Mój syn od początku bardzo lubił wszelkiego rodzaju układanki i puzzle. Mamy ich całkiem sporo i zdecydowanie nie kurzą się w kącie tylko są codziennie układane. Pomyślałam, że to najwyższy czas, żeby pojawiły się u nas pierwsze gry planszowe dla najmłodszych. I tak oto trafiła do nas Loteryjka Kapitana Nauki, czyli pierwsza gra planszowa dla mojego 2,5 latka.

Dla kogo?

Loteryjka Świat przeznaczona jest dla dzieci od 3-ciego roku życia, ale dla mojego 2,5 latka jest idealna. Odkąd pojawiła się u nas w domu codziennie ją wyciąga i w nią gra. W grę można grać samodzielnie, ale także z innymi dziećmi czy rodzicami. A na czym polega gra?

Co znajdziesz w pudełku?

Loteryjka Kapitana Nauki składa się z 6 plansz i 36 żetonów. Każda plansza to inny obrazek. Jest kosmos, są zabawy na śniegu, jest i podwodny świat. Do każdej planszy dostajemy 6 żetonów z obrazkami, które pojawiają się na poszczególnych planszach. Grać możemy na różne sposoby, jednak zawsze chodzi o to, żeby znaleźć powtarzające się obrazki i ułożyć żetony na planszach w odpowiednich miejscach.

Loteryjka wykonana jest z grubej, sztywnej tektury. Żetony znajdują się w tekturowych blistrach. Wyciąganie i wkładanie ich z powrotem bardzo spodobało się mojemu synowi, a przy okazji ćwiczy sprawność manualną. Cała gra mieści się w poręcznym pudełku, które wygląda jak mała walizeczka i wszędzie można je ze sobą zabrać.

Loteryjka Kapitan Nauka, czyli pierwsza gra dla najmłodszych
W pudełku znajdziecie 6 plansz i 36 żetonów

Jak grać?

W zależności od spostrzegawczości dziecka możemy zmieniać poziomy trudności gry. Najprostszy sposób to danie dziecku 1 planszy i 6 pasujących do niej żetonów. Trudniej robi się jeśli dziecko ma przed sobą wszystkie plansze i wymieszane żetony. Choć mój 2,5 latek od razu bawił się wszystkimi planszami i żetonami i taka zabawa sprawia mu najwięcej frajdy. Uważam, że dużym plusem tej gry jest to, że możemy ją dostosować do obecnych umiejętności dziecka, a z czasem wymyślać jej trudniejsze warianty, dzięki czemu gra daje nam dużo różnych możliwości zabawy.

Loteryjka Kapitan Nauka, czyli pierwsza gra dla najmłodszych

Loteryjka Kapitan Nauka, czyli pierwsza gra dla najmłodszych

Fajna gra dla malucha

Dla mnie to gra, która uczy spostrzegawczości i logicznego myślenia. Różnorodne plansze przybliżają codzienne sytuacje i uczą tego co dzieje się w podwodnym świecie czy kosmosie. Są również dobrą zachętą do poszerzania słownictwa i nauki nowych słów (co dla mnie jest dużym plusem).

Loteryjka Kapitan Nauka, czyli pierwsza gra dla najmłodszych
Wyjmowanie żetonów i wkładanie ich to dodatkowa atrakcja dla malucha
Loteryjka Kapitan Nauka, czyli pierwsza gra dla najmłodszych
Morze, kosmos, zabawy na śniegu – różnorodnie i kolorowo

Polubiłam loteryjkę Kapitana Nauki, bo można ją zabrać ze sobą wszędzie. Sprawdzi się u nas idealnie na wycieczce, czy po prostu na kocu w ogrodzie. Kapitan Nauka na prawdę miał bardzo fajny pomysł na grę. Bardzo spodobała się mojemu synowi, a ja jako grafik zachwycam się pięknymi ilustracjami. Myślę, że to nie ostatnia gra, z tej serii która się u nas pojawi.

Gdzie kupić? Grę możecie kupić np. tutaj. A tutaj znajdziecie inne gry z tej serii.

Miłej zabawy!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

 • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
 • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • Monika
  5 kwietnia 2017

  Ja bardzo lubię wszelkie puzzle i układanki dla dzieci. Myślę, że mojej córce by się taka gra spodobała.

  • Klaudia
   5 kwietnia 2017

   Sprawdź koniecznie. Mój puzzlo-maniak bardzo ją polubił!

 • Tesia
  5 kwietnia 2017

  Moja córka uwielbia wszelkiego rodzaju puzzle. Mamy tego całą szafę. Kapitana Nauki nie znam, ale chyba najwyższy czas, żeby go poznać 🙂

 • Agnieszka
  8 kwietnia 2017

  Mamy podobną grę z Djeco – Cztery pory roku – Grześ super się nią bawi – myślę więc, że i z tej byłby zadowolony 🙂

 • Daga
  8 kwietnia 2017

  Fajna ta gra. Myślę, że spodobała by się mojej córeczce. Właśnie się rozglądam za jakimiś grami dla niej, więc trafiłam do Ciebie w idealnym momencie.

  • Klaudia
   8 kwietnia 2017

   Koniecznie sprawdź. U nas się bardzo spodobała synkowi.

Poprzedni
Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli jak ćwiczyć mowę
Loteryjka Kapitan Nauka, czyli pierwsza gra dla najmłodszych