Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli jak ćwiczyć mowę

Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli jak ćwiczyć mowę

Z muchą na luzie ćwiczymy buzie to zabawy logopedyczne dla dzieci, czyli książka, która pomoże ćwiczyć sprawność buzi i języka. A jej bohaterką jest niezwykła mucha!

Zabawna historia małej Fefe

Czy książka o małej muszce może być fajna? Tak! I to nawet bardzo. Z muchą na luzie ćwiczymy buzie to książka o niezwykłej musze. Ma na imię Fefe. W przeciwieństwie do innych much, które latają często w mało atrakcyjnych okolicznościach Fefe jest dzielną strażaczką, ma samochód, jest zakochana i chodzi do kina. A tak na prawdę ta mała mucha w niezwykły sposób pomaga dzieciom. Pomaga dzieciom nauczyć się mówić wyraźnie i poprawnie.

Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli jak ćwiczyć mowęĆwiczenia…

Kiedyś myślałam, że książki logopedyczne są nudne. Teraz wiem jak bardzo się myliłam. Książka Marty Galewskiej-Kustry (logopeda i pedagog dziecięcy) na pewno nie jest nudna. To książka, która zachwyca treścią, ale też pięknymi ilustracjami. Na kolejnych stronach poznajemy różne oblicza muchy Fefe, a wraz z mini mucha zachęca najmłodszych do różnych logopedycznych ćwiczeń. Mucha wciąga dziecko do wspólnej zabawy. Razem z nią naśladujemy dźwięk wozu strażackiego „i-o i-o”, wydajemy dźwięk zachwytu „uuuu”, czy głośno się śmiejemy. Ta zabawa to przy okazji ćwiczenia logopedyczny, które pomagają najmłodszych ćwiczyć sprawność buzi i języka.

Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli jak ćwiczyć mowę

… i zabawa

Zabawna historia i zabawy dźwiękonaśladowcze sprawiają, że to nie tylko dobra propozycja dla dzieci mających problem z wymową, ale myślę, że każde dziecko polubi tą małą muchę i jej przygody. A naśladowanie różnych dźwięków i czynności będzie doskonałą zabawą dla dziecka i rodziców. Książkę możecie kupić tutaj. A jeśli szukacie innych książek do ćwiczenia wymowy to sprawdźcie również Pucia, albo pełną dźwięków Księgę Dźwięków.

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Autor: Marta Galewska-Kustra

Miłego czytania!

Klaudia

o Autorze

Klaudia

Mama dwójki chłopców: szalonego 4 latka i rocznego malucha. Mama grafik. Lubię ładne rzeczy i dobry design.

3 komentarze

  1. hai pisze:

    Ciekawe ilustracje ^^ z chęcią przejrzę, jak tylko trafię na nią gdzieś stacjonarnie.

    Pozdrawiam

  2. Super recenzja. Nigdy bym nie pomyślała, że książka z ćwiczeniami logopedycznymi może być tak fajna i atrakcyjna graficznie.

Dodaj komentarz