Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli jak ćwiczyć mowę

Z muchą na luzie ćwiczymy buzie to zabawy logopedyczne dla dzieci, czyli książka, która pomoże ćwiczyć sprawność buzi i języka. A jej bohaterką jest niezwykła mucha!

Zabawna historia małej Fefe

Czy książka o małej muszce może być fajna? Tak! I to nawet bardzo. Z muchą na luzie ćwiczymy buzie to książka o niezwykłej musze. Ma na imię Fefe. W przeciwieństwie do innych much, które latają często w mało atrakcyjnych okolicznościach Fefe jest dzielną strażaczką, ma samochód, jest zakochana i chodzi do kina. A tak na prawdę ta mała mucha w niezwykły sposób pomaga dzieciom. Pomaga dzieciom nauczyć się mówić wyraźnie i poprawnie.

Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli jak ćwiczyć mowęĆwiczenia…

Kiedyś myślałam, że książki logopedyczne są nudne. Teraz wiem jak bardzo się myliłam. Książka Marty Galewskiej-Kustry (logopeda i pedagog dziecięcy) na pewno nie jest nudna. To książka, która zachwyca treścią, ale też pięknymi ilustracjami. Na kolejnych stronach poznajemy różne oblicza muchy Fefe, a wraz z mini mucha zachęca najmłodszych do różnych logopedycznych ćwiczeń. Mucha wciąga dziecko do wspólnej zabawy. Razem z nią naśladujemy dźwięk wozu strażackiego “i-o i-o”, wydajemy dźwięk zachwytu “uuuu”, czy głośno się śmiejemy. Ta zabawa to przy okazji ćwiczenia logopedyczny, które pomagają najmłodszych ćwiczyć sprawność buzi i języka.

Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli jak ćwiczyć mowę

… i zabawa

Zabawna historia i zabawy dźwiękonaśladowcze sprawiają, że to nie tylko dobra propozycja dla dzieci mających problem z wymową, ale myślę, że każde dziecko polubi tą małą muchę i jej przygody. A naśladowanie różnych dźwięków i czynności będzie doskonałą zabawą dla dziecka i rodziców. Książkę możecie kupić tutaj. A jeśli szukacie innych książek do ćwiczenia wymowy to sprawdźcie również Pucia, albo pełną dźwięków Księgę Dźwięków.

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Autor: Marta Galewska-Kustra

Miłego czytania!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

 • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
 • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 komentarze
 • hai
  31 marca 2017

  Ciekawe ilustracje ^^ z chęcią przejrzę, jak tylko trafię na nią gdzieś stacjonarnie.

  Pozdrawiam

 • Zacisze Lenki
  31 marca 2017

  Super recenzja. Nigdy bym nie pomyślała, że książka z ćwiczeniami logopedycznymi może być tak fajna i atrakcyjna graficznie.

  • Klaudia
   1 kwietnia 2017

   Dokładnie. Też zawsze książki logopedyczne kojarzyły mi się z nudnymi ćwiczeniami, a tu fajna książka nie tylko do nauki 🙂

Poprzedni
Fasolka po bretońsku
Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli jak ćwiczyć mowę