Klocki dla rocznego dziecka, czyli jakie klocki wybrać dla malucha

Roczek to okres, w którym dziecko często dostaje swoje pierwsze klocki. Zaczyna odkrywać, że można je łączyć, a nie tylko gryźć. Jakie klocki możemy kupić dla rocznego dziecka? Oto mój przegląd klocków dla roczniaka!

Będąc dzieckiem bardzo lubiłam bawić się klockami. Czekałam na moment kiedy klocki będą w stanie zainteresować mojego syna. Filip jak na razie najczęściej bawi się klockami na swój sposób. Lubi je przekładać do miseczek, układać na meblach, ale udaje mu się również je łączyć. Za to sztukę rozwalania klockowych konstrukcji przygotowanych przez rodziców opanował do perfekcji. O jakiegoś czasu łączy ze sobą klocki, a kilka dni temu zbudował swoją pierwszą wieżę z klocków.Klocki to tak na prawdę zabawa na długie lata. Jeśli kupimy je dla rocznego dziecka spokojnie posłużą mu przez kilka lat. Zmieni się nieco podejście do klocków i sposób zabawy. Na początku zabawy sukcesem będzie ułożenie 2 klockowej wieży. Z biegiem lat wieża zmieni się w zamek ze zwodzonym mostem. Klocki zachęcają do zabawy, uczą kreatywności, a przypadku roczniaka precyzji. Ja cieszyłam się strasznie, gdy syn zaczął łączyć ze sobą pierwsze klocki i bił sobie brawo. W przyszłości klocki dają mu jeszcze więcej radości!

Jakie klocki dla rocznego dziecka wybrać?

Wybór klocków dla roczniaka jest całkiem spory. Są klocki plastikowe duże i mniejsze, klasyczne klocki drewniane i klocki wafle. Warto wybrać duże i kolorowe klocki stworzone z myślą o małych rączkach. Klocki powinny łatwo się ze sobą łączyć zachęcając tym samym małego konstruktora do zabawy. Na początek najlepiej kupić zestaw klocków o klasycznym kształcie. Wybierzcie takie klocki, do których w późniejszym czasie można dokupić inne elementy i rozbudować je, dzięki temu zapewnicie maluchowi zabawę na długie lata.

Klocki dla rocznego dziecka

Przegląd klocków dla roczniaka

1. Mega blocks

Popularne klocki firmy Fisher Price. Można je kupić w różnych zestawach zróżnicowanych pod względem ilości, kształtów, a nawet kolorystyki. Na początek warto wybrać klocki w torbie, która dobrze sprawdza się do ich przechowywania. Mega blocks możecie kupić w 2 wersjach kolorystycznych: klasycznej czerwono-niebiesko-zielono-żółtej lub w wersji różowo-fioletowej skierowanej dla dziewczynek. Klocki łatwo się łączy. Są wygodne dla dziecięcych rączek. Do podstawowych kształtów można dokupić różne zestawy, które w przyszłości urozmaicą i odmienią zabawę. W zestawach znajduje się również podstawa z kołami, która pozwala na budowanie różnorodnych pojazdów.

Cena: za zestaw 80 klocków w pudełku zapłacicie ok. 50 zł, za zestaw w worku ok. 80 zł.

2. Clemmy Baby

Clemmy to miękkie klocki idealne dla najmłodszych. Klocki łatwo się układa. Są miękkie i kolorowe. Żałuję, że nie znałam tych klocków wcześniej, bo byłby idealne dla mojego syna już wcześniej. Podejrzewam, że we wcześniejszym okresie służą maluczką również jako gryzaki!

Cena: woreczek z 24 klockami zapłacicie ok. 55 zł

3. Middle Blocks Super Big

Middle Blocks Super Big to duże kolorowe klocki o rożnych kształtach. Są bardzo duże, dlatego idealnie sprawdzają się dla dzieci już od 1 roku życia. Różne kształty klocków dają dziecku różnorodną zabawę. Można budować z nich budowle czy pojazdy (dzięki dołączonym do zestawów kołom). To pierwsze klocki, które dostał nasz syn. Początkowo zabawa nimi polegała na wrzucaniu ich w różne miejsca. Po skończeniu przez małego roczku zaczęły powstawać z nich różne budowle. Klocki łatwo się ze sobą łączą, a naszemu maluchowi dają sporo radości. Niestety nie można dokupić do nich dodatkowych zestawów.

Cena: za zestaw 70 klocków zapłacicie ok. 50 zł

4. Klocki wafle konstrukcyjne

Klocki konstrukcyjne, czyli coraz bardziej popularne klocki wafle. Z tych niepozornych klocków przypominających z wyglądu wafle można budować rożne konstrukcje. Klocki są bardzo lekkie. Łatwo łączą się ze sobą. Dla starszego dziecka można dokupić również inne waflowe elementy, które urozmaicą zabawę.

Cena: za zestaw klocków zapłacicie ok. 25 zł

5. Boikido zestaw klocków drewnianych

Jestem z pokolenia dzieci, które bawiły się drewnianymi klockami. Drewnianych klocków nie mogło zabraknąć w zabawkach mojego syna. Klocki boikido to kolorowe klocki o różnych kształtach. Można z nich budować różne budowle. Nasz syn jak na razie zainteresowany jest burzeniem wszelkich budowli powstałych z drewnianych klocków, ale myślę, że  z biegiem czasu zacznie się nimi bawić bardziej kreatywnie.

Cena: klocki drewniane kupicie za ok. 110 zł

A jakie klocki sprawdziły się u Was? Czekam na Wasze komentarze!

Miłego dnia!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
DIY: zawieszki etykiety na prezenty do wydruku
Klocki dla rocznego dziecka, czyli jakie klocki wybrać dla malucha