Kreatywne zadania do kalendarza adwentowego dla dzieci!

Co włożyć do kalendarza adwentowego dla dzieci? Jakie zadania znajdą się w naszym kalendarzu adwentowym? Poznaj moje pomysły na kreatywne zadania adwentowe!

Kreatywne zadania do kalendarza adwentowego – do druku

Kalendarz adwentowy dla dzieci można przygotować na różne sposoby. Można kupić kalendarz z czekoladkami, których co roku przed Świętami w sklepach jest całe mnóstwo. Można wybrać kalendarze, w których zamiast czekoladek pojawią się klocki Lego, ozdoby do włosów czy inne drobiazgi dla dzieci. W tamtym roku pokazywałam Wam, aż 29 takich kalendarzy dla dzieci.

Jeśli czytacie mojego bloga regularnie to wiecie, że listopad od wielu lat jest dla mnie miesiącem, w którym zaczynam tworzyć kalendarz adwentowy dla dzieci. Swój pierwszy kalendarz tworzyłam ostatniego dnia listopada i zdecydowanie był to kiepski moment, bo tworzenie fajnego kalendarza adwentowego dla dzieci zdecydowanie warto zacząć wcześniej.

W ciągu kilku lat na blogu nazbierało się mnóstwo pomysłów i pomocnych rzeczy do tworzenia kalendarzy adwentowych z zadaniami i upominkami. Co roku pokazywałam Wam jak wyglądają przygotowania naszych kalendarzy. W tym roku również będziecie mogli podglądać na Instagramie (@lecibocianpl), a dokładniej na Instastory jak tworzę go krok po kroku.

Moje kreatywne kalendarze adwentowe

Tworzyłam kalendarz w formie memory w którym razem z małym Filipem odliczaliśmy kolejne numerki, kalendarz z kolorowankami i kalendarz z świąteczną układanką i drobiazgami. Na blogu znajdziecie 5 różnych darmowych wersji numerków do kalendarza, a także 48 pomysłów na zadania do kalendarza! Do tworzenia kalendarzy można wykorzystać tak naprawdę wszystko począwszy od rolek po papierze toaletowym po torebki śniadaniowe. Każdy kalendarz zrobiony przez Was własnoręcznie będzie piękny i wyjątkowy. Pamiętajcie, że w kalendarzu chodzi o to, aby ten radosny przedświąteczny czas spędzić razem z dziećmi, a wspólne rozwiązywanie kalendarzowych zadań jest doskonałym sposobem na wspólne chwile.

Co włożę do kalendarza adwentowego?

Nie wiem jeszcze jak ostatecznie będzie wyglądać mój kalendarz adwentowy w tym roku, ale wiem co znajdziecie się w środku. Będą to moje autorskie kreatywne zadania, które przygotowałam z myślą o moim młodszym i starszym synku. Będziemy malować świąteczne kolorowanki, wyklejać plasteliną, rozwiązywać zadania, przyklejać bombki na choince, obserwować jak zbliżają się Święta wraz z zapalającymi się kolejnymi lampkami na świątecznej choince, ale także stworzymy świąteczną girlandę.

Wy również możecie wykorzystać te zadania i z ich pomocą stworzyć kalendarze adwentowe. Są one świetnym pomysłem na spędzenie świątecznego czasu rodzinnie i kreatywnie. Moje autorskie pomysł na kalendarze adwentowe możecie pobrać i wydrukować tutaj.

Razem z moimi dziećmi codziennie będzie rozwiązywać zadania z kreatywnego kalendarza adwentowego. Będziemy kolorować świąteczne kolorowanki. Starszy syn będzie rozwiązywał świąteczne zadania i codziennie znajdzie w kalendarzu kolejną bombkę, którą wytnie i przyklei na świątecznej choince. Na młodszego czekają jego ulubione wyklejanki z wyjątkowo świątecznymi motywami. Razem stworzymy wyjątkową świąteczną girlandę, której kolejne elementy będziemy odnajdywać codziennie w kalendarzu.

Powiem Wam szczerze już nie mogę doczekać się grudnia. Ten świąteczny radosny i magiczny czas jest nam bardzo teraz wszystkim potrzebny!

W naszym kalendarzu adwentowym znajdą się kreatywne zadania dla dzieci
W naszym kalendarzu adwentowym znajdą się kreatywne zadania dla dzieci
Będą świąteczne kolorowanki, wyklejanki z zadania!
Będą świąteczne kolorowanki, wyklejanki z zadania!
Starszy syn będzie zbierał codziennie i przyklejał kolejną bombkę na choince
Starszy syn będzie zbierał codziennie i przyklejał kolejną bombkę na choince
Z młodszym synem stworzymy świąteczną girlandę, której kolejne elementy znajdą się w kalendarzu!
Z młodszym synem stworzymy świąteczną girlandę, której kolejne elementy znajdą się w kalendarzu!
Z kolejnymi zapalonymi lampkami będziemy odliczać dni do Świąt
Z kolejnymi zapalonymi lampkami będziemy odliczać dni do Świąt
Będą też świąteczne kolorowanki!
Będą też świąteczne kolorowanki!
Do stworzenia kalendarza adwentowego wykorzystam moje autorskie numerki!

Masz ochotę na kreatywny kalendarz adwentowy?

Pobierz go, wydrukuj i wykorzystaj do stworzenia wyjątkowego kalendarza adwentowego dla Twoich dzieci. Wybierz wersję dla przedszkolaka lub malucha.

Kreatywny kalendarz adwentowy dla dzieci

Zaskocz swoje dziecko niezwykłym listem od Mikołaja

Chcesz w te Święta zaskoczyć swoje dziecko? Mam dla Ciebie wyjątkowy pomysł. Co byś powiedziała na to żeby w tym roku Mikołaj napisał list dla Twojego dziecka? W tym roku Mikołaj może również zaskoczyć Twoje dziecko listem napisanym specjalnie dla niego lub niezwykłym wideo od Mikołaja.

Jeśli chcesz żeby Twoje dziecko też otrzymało list od Świętego Mikołaja daj znać Mikołajowi i jego elfom – możesz to zrobić tutaj:

Odbierz niezwykły list od Mikołaja dla Twojego dziecka ->

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

 • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
 • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 komentarze
 • AQUAEL
  8 listopada 2020

  Bardzo ciekawy pomysł! Ja planuję też przygotować w tym roku coś innego. Czekoladki i słodycze dzieci mają na co dzień, więc chciałabym ich zaskoczyć. Zastanawiam się nad zadaniami związanymi z przygotowaniami do świąt, np. robienie dekoracji, pomoc w pieczeniu pierników itp. Mam nadzieję, że dzieci będą zadowolone 🙂

  • Klaudia
   8 listopada 2020

   Tak zadania są super. W tamtym roku stworzyłam 48 pomysłów na zadania. Znajdziesz je na blogu. Może coś Cię zainspiruje!

Poprzedni
Najlepsze promocje na Black Friday dla dzieci i dorosłych
Kreatywne zadania do kalendarza adwentowego dla dzieci!