Encyklopedie obrazkowe dla dzieci z realistycznymi ilustracjami

Encyklopedie obrazkowe dla dzieci z realnymi ilustracjami i ponad 1000 haseł. Poznaj wodny świat i odkryj kulinarne przysmaki z różnych zakątków świata!

Encyklopedie obrazkowe dla dzieci

To nie pierwszy raz kiedy encyklopedie obrazkowe dla dzieci pojawiają się na moim blogu. Pisałam Wam o nich już tutaj i cieszę się ogromnie, że w serii ukazały się dwie nowości.

Tym razem encyklopedie obrazkowe dla dzieci zapraszają małych czytelników w podwodny świat i świat smaków i zapachów, czyli jedzenia. W środku znajdziecie piękne realistyczne ilustracje przedstawiające przedmioty w sposób rzeczywisty. Nie ma tu uśmiechniętych zwierzątek, czy turkawki z oczami. Dzięki ten encyklopedii obrazkowej dziecko zobaczy jak dane przedmioty czy zwierzęta wyglądają w rzeczywistości.

W tych encyklopediach nie znajdziecie opisów. Treści jest dokładnie tyle samo co rysunków. Każda ilustracja jest podpisana. Każda z książek zaprasza nas do zupełnie innego świata.

Encyklopedia obrazkowa – Wodny Świat

Pierwsza pokaże Wam jak wygląda życie pod wodą. Przyznam się, że ta książka to dla mnie strzał w dziesiątkę. Mój mąż większość swojego życia nurkuje. I moje dzieci z dużym zainteresowaniem słuchają jego podwodnych opowieści. Dzięki tej książce dużo łatwiej jest pokazać co tata widział pod wodą. Jeśli dla Was i Waszych dzieci ten podwodny świat nie jest tak dobrze znany to tym bardziej sięgnijcie po tę książkę. Dzięki niej zobaczycie jak różnorodny jest świat pod wodą. Zobaczycie tu 1000 organizmów i obiektów, które można spotkać pod wodą, od barwnych ryb i koralowców po okręty podwodne i wraki statków pirackich. Poznacie węże i żółwie morskie, świat meduz, lasy brunatnic czy kałuże pływowe. Dowiecie się co ubiera na siebie nurek i co to jest akwalung. Po zobaczeniu tej encyklopedii wodny świat nie będzie miał przed Wami tajemnic.

Encyklopedię obrazkową Wody świat najtaniej kupisz tutaj. Znajdziesz ją te na Allegro – o tu.

Encyklopedia obrazkowa - Wodny Świat
Encyklopedia obrazkowa - Wodny Świat
Encyklopedia obrazkowa - Wodny Świat
Encyklopedia obrazkowa - Wodny Świat
Encyklopedia obrazkowa - Wodny Świat

Encyklopedia obrazkowa – Jedzenie

Druga z z encyklopedii jest bardziej przyziemna, bo pokazuje to co otacza codziennie każdego z nas, czyli jedzenie. Możecie pomyśleć, że nie ma w tym nic ciekawego, ale ta książka zaskoczy Was kulinarnie. Dzięki niej dzieci poznają jak różnorodna i ciekawa jest kuchnia na świecie. Jak w różnych regionach świata przygotowuje się różne dania i co trafia na talerze. Dzieci poznają różne sposoby przygotowania potraw, najlepsze ciasta i wypieki, ale także poznają kuchnię włoską, hiszpańską czy meksykańską. Dowiedzą się co to jest caimito, rambutan czy tamaryndowiec. Znajdą tu całe dania, ale też podstawowe składniki. Wierzcie mi można zgłodnieć przeglądając tą encyklopedię!

Encyklopedię obrazkową Jedzenie najtaniej kupisz tutaj. Znajdziesz ją te na Allegro – o tu.

Encyklopedia obrazkowa - Jedzenie
Encyklopedia obrazkowa - Jedzenie
Encyklopedia obrazkowa - Jedzenie
Encyklopedia obrazkowa - Jedzenie
Encyklopedia obrazkowa - Jedzenie

Masz ochotę na więcej fajnych i wartościowych książek dla dzieci? Wejdź do naszej naszej biblioteczki z książkami i zobacz jakie książki czytam z moimi dziećmi. Dołącz do mnie na Instagramie – zobacz jeszcze więcej książkowych inspiracji i odkryj moje roślinne wnętrza ❤

Miłego czytania!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Walentynki prace plastyczne dla dzieci – Kartka zrób to sam
Encyklopedie obrazkowe dla dzieci z realistycznymi ilustracjami