Nowe opowieści z Doliny Muminków

Opowieści z Doliny Muminków to mój powrót do dzieciństwa i fascynacja niezwykłym magicznym światem z której chyba nigdy nie wyrosnę. Kiedyś jako dziecko z uwagą śledziłam przygody Muminków, małej Mi i Włóczykija.

Teraz odkrywam je na nowo z moim synami i doceniam je jeszcze mocniej, bo to niezwykle zabawne, ale też wzruszające i pouczające historie, które nie raz skłaniają do refleksji i rozmowy z dzieckiem.

Opowieści z Doliny Muminków

Opowieści z Doliny Muminków to pierwszy to z serii wydanej przez wydawnictwo Harper Kids. Historie te zostały napisane na podstawie oryginalnych opowiadań Tove Jansson przez jej bratanicę Sophia Jansson. W opowieściach z Doliny Muminków znajdziecie aż 5 opowiadań:

 • Droga do Doliny,
 • Muminki i zaczarowany kapelusz,
 • Muminki na wyspie Hatifnatów,
 • Muminki i niewidzialny gość,
 • Wigilia w Dolinie Muminków

Książkę rozpoczyna mapa Doliny Muminków, na której dzieci mogą poznać jak ta niezwykła kraina wygląda latem, a także krótki opis postaci. W pierwszy opowiadaniu odkryjecie jak powstała Dolina Muminków i jak długo zajęło Muminkom znalezienie swojego ukochanego miejsca na ziemi. Historia ta doskonale pokazuje, że nie wszystko w życiu przychodzi od razu i czasami warto na coś poczekać. W kolejnych opowiadaniach zobaczycie ile zamieszania może przysporzyć jeden kapelusz. Poznacie Hatifnatów i ich wyspę, a także zobaczycie jak Muminki przygotowują się na Wigilię i dlaczego się jej obawiają.

Książkę możesz kupić tutaj: Opowieści z Doliny Muminków (zobacz również na stronie wydawnictwa)

Nowe opowieści z Doliny Muminków

Nowe opowieści z Doliny Muminków to druga część przygód mieszkańców Doliny Muminków, których uwielbiają dzieci i dorośli. W książce znalazły się 4 zupełnie nieopublikowane wcześniej w Polsce opowiadania:

 • Morska wyprawa Muminka,
 • Muminek i pierwszy śnieg,
 • Muminek i ostatni smok,
 • Topik i Topcia przybywają do Doliny Muminków.

Książkę rozpoczyna krótka charakterystyka postaci, która pomaga młodym czytelnikom lepiej poznać jej bohaterów i zrozumieć ich zachowania. W środku znajdziecie opowiadania o niezwykłych przygodach. Jednak skrywają one w sobie mnóstwo wartości. Pokazują czym są lęki, własne słabości, odmienność i rodzinne relacje. Myślę, że każdy z nas znajdzie w Dolinie Muminków swojego ulubionego bohatera. Może będzie to ciekawski świata Muminek, opiekuńcza i troskliwa mama Muminka, mała Mi, którą rozpiera energia i zawsze mówi to co myśli, a może wolny duchem Włóczykij, który ceni sobie przyjaźń, ale też wolność. W tej książce Muminek niespodziewanie wybudzi się z zimowego snu i odkryje jak wygląda śnieg. Spróbuje oswoić małego smoka, jednak czy mu się uda?

Opowieści zostały przepięknie zilustrowane. Minimalistyczne ilustracje pobudzają wyobraźnię dziecka i pozwalają jeszcze bardziej zagłębić się w tym magicznym świecie Muminków.

Książkę możesz kupić tutaj: Nowe opowieści z Doliny Muminków (zobacz również na stronie wydawnictwa)

Miłego czytania!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Wpis powstał we współpracy z Harperkids. Wpis zawiera linki afiliacyjne.

Bądź na bieżąco!

 • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
 • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Wyjątkowe klocki magnetyczne idealne na świąteczne prezenty!
Nowe opowieści z Doliny Muminków