Pomysły na zadania do kalendarza adwentowego

Jak zrobić kalendarz adwentowy dla dziecka? Co włożyć do środka zamiast słodyczy? Co można włożyć do środka? Sprawdź moje pomysły na zadania do kalendarza adwentowego!

Pomysły na zadania do kalendarza adwentowego

Zbliża się koniec roku i grudzień. To magiczny czas, na który czekam z utęsknieniem. Uwielbiam wybierać prezenty, stroić dom na święta, przygotowywać pierniczki z moimi synami. Grudzień jest dla nas wyjątkowy, bo co roku tworze dla moich dzieci kalendarz adwentowy pełen kreatywnych zadań i drobnych niespodzianek. Ten kalendarz to nie tylko prezenty i zadania to rodzinny, wartościowy czas spędzony razem. To świąteczne odliczanie i wiele dziecięcej radości! Już nie umiem się doczekać!

Co włożyć do kalendarza adwentowego dla dzieci?

To będzie już 5 kalendarz adwentowy stworzony dla moich chłopców i tak jak co roku nie będzie on wypchany zabawkami, słodyczami czy prezentami. W naszym domu nie brakuje prezentowych okazji w końcówce roku. Święta, Mikołajki i jeszcze urodziny Filipka, dlatego nie chcę żeby w kalendarzu było ich jeszcze więcej. Stawiam więc na jakieś drobiazgi, często praktyczne, które i tak kupiłabym moim chłopcom, a podstawą kalendarza są u nas zadania. Zależy mi na tym, aby w kalendarzu znajdowały się głównie zadania, te kreatywne, które dzieci mogą rozwiązać i te rodzinne, które podpowiedzą nam jak możemy spędzać fajnie i rodzinnie czas np. odwiedzenie świątecznego jarmarku, stworzenie świątecznej girlandy, zaśpiewanie kolędy.

48 pomysłów na różne zadania do kalendarza znajdziecie tutaj, a ja już pokazuję Wam jakie kreatywne zadania trafią w tym roku do kalendarza adwentowego moich dzieci. Tylko Pamiętajcie, że to tajemnica! 🙂

Jakie zadania wybrać do kalendarza adwentowego?

Od wielu lat pomagam Wam stworzyć kalendarze adwentowe. Blog przepełniony jest różnymi pomysłami i materiałami do druku, które co roku wykorzystujecie w swoich kalendarzach. I W tym roku mam dla Was kilka nowych propozycji. Stworzyłam dla Was i dla siebie dwa nowe zestawy kreatywnych zadań. W pierwszym znajdziecie kreatywne zadania i kolorowanki, w drugim świąteczne domino i kolorowanki z grubym obrysem. Mam dla Was jeszcze coś super! Stworzyłam dla Was zestaw świątecznych kopert ze zwierzakami, które pomogą Wam stworzyć najpiękniejsze kalendarze adwentowe dla Waszych dzieci! No to lecimy z zadaniami. Pokaże Wam co mam fajnego!

Zadania do kalendarza adwentowego – zadania i kolorowanki

Zadania do kalendarza adwentowego do druku to zestaw 24 z świątecznymi zadaniami dla dzieci. W zestawie znajdziesz 24 karty z zadaniami, numerki do kalendarza adwentowego i świąteczną układankę z brodą Mikołaja. W zestawie znajdziesz:

 • 24 kreatywne zadania na każdy dzień adwentu,
 • 24 świąteczne kolorowanki,
 • lampki odliczające dni do świąt,
 • kartkę z kalendarza,
 • numerki do kalendarza adwentowego,
 • plakat z Brodą Mikołaja, na którym dziecko codziennie nakleja kolejne elementy znalezione w Kalendarzu Adwentowym.

Pobierz i wydrukuj kalendarz adwentowy z zadaniami i kolorowankami

Zadania do kalendarza adwentowego – domino i kolorowanki

Kalendarz adwentowy dla dzieci do druku to zestaw 24 kart z świątecznymi zadaniami dla dzieci. W zestawie znajdziesz 24 karty z zadaniami, świąteczne domino, numerki do kalendarza adwentowego i świąteczną układankę z brodą Mikołaja.

 • 48 elementów świątecznego domina – 2 na każdy dzień,
 • 24 świąteczne kolorowanki z grubym obrysem,
 • lampki odliczające dni do świąt,
 • kartkę z kalendarza,
 • numerki do kalendarza adwentowego,
 • plakat z Brodą Mikołaja, na którym dziecko codziennie nakleja kolejne elementy znalezione w Kalendarzu Adwentowym.

Pobierz i wydrukuj kalendarz adwentowy z kolorowankami i domino

Jaki macie pomysł na kalendarz adwentowy dla Waszych dzieci? Co włożycie do środka? Zerknijcie na wszystkie moje wcześniejsze kalendarzowe wpisy. Sporo się tego nazbierało przez ostatnie lata. Znajdziecie je tutaj.

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Miłego dnia!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

 • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
 • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Najlepsze ciasto na pizzę
Pomysły na zadania do kalendarza adwentowego