Psy są super, ale… Koty są super, ale…

Psy i koty są super, ale decyzja o zwierzaku w domu nie jest łatwa. Zobacz plusy i minusy posiadania psa i kota w wyjątkowych książkach dla dzieci!

Psy są super, ale… Koty są super, ale…

Zastanawiasz się jak to jest mieć w domu psa lub kota? Mam dla Ciebie dwie nowości od wydawnictwa Zielona Sowa, które pokażą Ci jakie plusy, ale także minusy niesie ze sobą posiadanie zwierzaka. Wiele dzieci marzy o psie lub kocie. Sama mam w domu takie dziecko. Choć wiem, że posiadanie w domu zwierzaka jest dobre dla dziecka, a często zwierzak staje się kolejnym członkiem rodziny bez którego nie wyobrażamy sobie życia to wiem, że decyzja o psie czy kocie powinna być przemyślana.

I o tym właśnie są te książki, w których znajdziecie całe mnóstwo konkretnych informacji o psach i kotach. Znajdziecie w nich plusy posiadania milutkiego kota, czy przytulaśnego psa, ale też odkryjecie jak dużym obowiązkiem jest posiadanie zwierzaka w domu.

I właśnie to “ale” w tytułach tych książek jest bardzo ważne! Wiele dzieci słyszy je, gdy prosi rodziców o swojego wymarzonego futrzaka. Dzieci zazwyczaj widzą w zwierzętach same plusy i idealizują sobie posiadanie zwierzaka. Mają te poczucie, że część obowiązków może spaść na rodziców czy starsze rodzeństwo, a im pozostanie samo tulenie i zabawa.

W tych książkach zobaczycie czarno na białym, że posiadanie zwierzaka jest super, ale to również obowiązek, zmiana przyzwyczajeń, ale też poniszczone meble, pogryzione zabawki, dodatkowe obowiązki, czy choroby.

I bardzo mi się to w tych książkach podoba, bo w sposób ciekawy i zrozumiały dla dzieci pokazuje plusy i minusy posiadania zwierząt. W środku znajdziecie ciekawe ilustracje, infografiki i ciekawie rozłożony tekst, które sprawiają, że ta książka mimo ważnych i konkretnych treści jest bardzo ciekawa dla dzieci.

Co znajdziesz w książkach:

  • plusy i minusy posiadania kota i psa,
  • informacje i wskazówki o opiece nad psem i kotem,
  • wskazówki o czym warto pomyśleć zanim zdecydujemy się na zwierzaka.

Informacje o książce: Psy są super, ale…

Liczba stron: 48
Wiek: 4+
Wydawnictwo: Zielona Sowa

Książkę możesz kupić tutaj: Psy są super, ale…

Psy są super, ale… – zdjęcia książki dla dzieci

Informacje o książce: Koty są super, ale…

Liczba stron: 48
Wiek: 4+
Wydawnictwo: Zielona Sowa

Książkę możesz kupić tutaj: Koty są super, ale…

Koty są super, ale… – zdjęcia książki dla dzieci

Zobacz inne książki dla dzieci na moim blogu:

Miłego czytania!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem Wilga. Wpis zawiera linki afiliacyjne.

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Dinozaury – wielka encyklopedia dla dzieci
Psy są super, ale… Koty są super, ale…