Dinozaury – wielka encyklopedia dla dzieci

Dinozaury – wielka encyklopedia dla dzieci to ilustrowany przewodnik po świecie prehistorycznych zwierząt. Zobacz recenzję książki dla dzieci o dinozaurach!

Dinozaury – wielka encyklopedia dla dzieci

Wielka encyklopedia Dinozaury wydana przez Zieloną Sowę robi wrażenie już od samego początku. Duży format, twarda okładka i aż 160 stron, na których znajdziecie dinozaury i pradawne zwierzęta żyjące nawet 250 milionów lat przed naszą erą.

Od pierwszej strony uwagę zwracają realistyczne ilustracje pokazujące zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Nie lada gratką będzie to, że te ilustracje nigdzie wcześniej nie były publikowane. Jestem pewna, że będzie to wspaniała książka dla każdego małego i dużego fana dinozaurów i innych prehistorycznych zwierząt.

Dinozaury fascynują nie tylko dzieci. Chyba każdy z nas choć raz zastanawiał się jak na prawdę wyglądały. Zachwycamy się ich rozmiarem i umiejętnościami.

Ta książka to podróż w różne prehistoryczne ery. Poznacie tu dinozaury z okresów Triasu, Jury, Kredy, aż po Erę Kenozoiczną. Czasy prehistoryczne zamieszkiwały nie tylko dinozaury. Dlatego w książce poznacie również wymarłe płazy, bezkręgowce, a nawet węże, rekiny, ptaki i ssaki, które zamieszkały na Ziemi po wymarciu dinozaurów.

Na każdej stronie znajdziecie szczegółowy dinozaura, realistyczną ilustrację, znaczenie jego nazwy, miejsce i czas występowania, miejsce odkrycia, masę, a także informację o tym czym się odżywiał. Nie zabrakło również ciekawostek o danym gatunku. Przy każdym gatunku dziecko może również zobaczyć jak wieki był dinozaur względem człowieka.

Słownik i skorowidz na końcu książki pomagają sprawnie się po niej poruszać i znaleźć to czego potrzebujemy, a informacji tutaj zdecydowanie nie brakuje!

Co znajdziesz w książce Dinozaury – wielka encyklopedia :

  • informacje o dinozaurach i zwierzętach prehistorycznych,
  • realistyczne ilustracje pokazujące dinozaury w ich naturalnym środowisku,
  • dane i ciekawostki o danym gatunku.

Informacje o książce: Dinozaury – wielka encyklopedia

Liczba stron: 160
Wiek: 9+
Wydawnictwo: Zielona Sowa

Książkę możesz kupić tutaj: Dinozaury – wielka encyklopedia

Dinozaury – wielka encyklopedia – zdjęcia książki dla dzieci

Zobacz inne książki dla dzieci na moim blogu:

Miłego czytania!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem Zielona Sowa. Wpis zawiera linki afiliacyjne.

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Jak zrobić kwiatek z rolki po papierze toaletowym?
Dinozaury – wielka encyklopedia dla dzieci