Za dużo – Jak uratować trudny dzień

Za dużo, czyli jak uratować trudny dzień to książka o dziecięcej wrażliwości, przebodźcowaniu i problemach sensorycznych. Książka o tym jak świat odbiera dziecko z zaburzeniami integracji sensorycznej.

Za dużo – Jak uratować trudny dzień

Przeszkadzające metki, za głośna muzyka, zbyt mocne przytulanie, grudki w jedzeniu. Kurtka, która jest “za ciasna” tak, że aż zgniata małego człowieka od środka. Smutek, wściekłość i przytłoczenie, które towarzyszy dziecku, gdy uczuje za mocno i wszystko je przytłacza! Znasz to? Jeśli tak to wiesz, że Twoje dziecko ma zaburzenia integracji sensorycznej. I ta książka jest właśnie o tym!

Brakowało mi takiej książki dla dzieci, która w tak prosty sposób pokaże jak małe rzeczy, które dla wielu ludzi nie mają żadnego znaczenia mogą przytłoczyć dziecko z problemami integracji sensorycznej. W środku znajdziecie historię dziewczynki, która jest przebodzćowana. Próbuje się wyciszyć, uspokoić i znaleźć bezpieczną przestrzeń. Z pomocą przychodzi jej mama, która doskonale rozumie córkę i wie czego potrzebuje. Otula ją spokojem i miękkim kocykiem. Nie ma nic złego w tym, że nasze zmysły nie radzą sobie z odbiorem tego co jest wokół nas. Przytłoczyć może nas wszystko: jaskrawe światło, nadmiar bodzców, ścisk w windzie, czy intensywny zapach. Nie ma w tym nic złego. Ważne jest jednak żeby wiedzieć jak poradzić sobie z tą sytuacją. Zwłaszcza jeśli te sensoryczne problemy dotyczą dziecka.

Książka została stworzona przez bibliotekarkę w szkole integracyjnej, która pracowała z dziećmi ze spektrum autyzmu i zaburzeniami integracji sensorycznej. Znajdziecie w niej nie tylko historię, ale również wskazówki jak pomóc dzieciom nadwrażliwym i na co warto zwrócić uwagę.

Co znajdziesz w książce Za dużo – Jak uratować trudny dzień

  • historię o dziewczynce z zaburzeniami integracji sensorycznej,
  • historię o emocjach i wrażliwości,
  • opowieść o tym, że nie każde dziecko jest takie same i odbiera świat tak samo,
  • wskazówki dla rodziców.

Informacje o książce: Za dużo – Jak uratować trudny dzień

Liczba stron: 32
Wiek: 3+
Wydawnictwo: Wilga

Książkę możesz kupić tutaj: Za dużo – Jak uratować trudny dzień

Za dużo – Jak uratować trudny dzień – zdjęcia książki dla dzieci

Zobacz inne książki dla dzieci na moim blogu:

Miłego czytania!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Wpis powstał we współpracy z Harper Kids. Wpis zawiera linki afiliacyjne.

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Cuda w ciele – Opowieści 5 minut przed snem
Za dużo – Jak uratować trudny dzień