Zabawka, która zachwyciła moje dzieci – Mozaika Peg Brite

Mozaika Peg Brite to zabawka, która zachwyciła moje dzieci – malucha i starszaka. Dlaczego moje dzieci tak bardzo polubiły tą mozaikę?

Mozaika Peg Brite, która zachwyciła moje dzieci

Moi chłopcy zazwyczaj dzielą się zabawkami. Oczywiście bywają i takie momenty, w którym obaj nagle mają ochotę bawić się taką samą zabawką. Bywają też takie zabawki, o które trwa nieustanna walka. Staram się nie kupować jednak zabawek podwójnie – zwłaszcza, że między moimi synami jest 4 lata różnicy, więc interesują się zazwyczaj różnymi zabawkami.

Są jednak takie zabawki, po które obaj sięgają z takim samym entuzjazmem. Takie, które już interesują dwulatka, a jeszcze nie nudzą sześciolatka. Chłopcy razem bawią się autami – małymi resorakami, dużymi koparami i wszystkim co ma przynajmniej dwa kółka. Uwielbiają wspólne zabawy ciastoliną i układanie klocków.

Od dwóch tygodni walczą jednak o jedną zabawkę, którą wybrałam z myślą o Filipie, a okazało się, że zachwyciła moje dzieci tak samo. To świecąca mozaika Peg Brite. Jeśli podglądacie mnie na Instagramie to widzicie jak moje dzieci często się nią bawią.

Podświetlana moziaka dla malucha i starszaka

Peg Brite to mozaika zupełnie inna niż wszystkie. Sama zabawa polega na układaniu różnych obrazków z kolorowych kołeczków w kształcie grzybków. Cały bajer i najlepsza zabawa ukryta jest jednak w pudełku, bo skrywa ono w sobie lampkę. Jeśli ją włączymy cały obrazek zaczyna świecić. Kolorowe kołeczki są przeźroczyste dziecko trzymając je w ręce widzi kawałek kolorowego plastiku. Umieszczając je w mozaice kołeczki zaczynają świecić jak małe kolorowe lampki. Mój Igor jest tym zafascynowany. Ogląda je zawsze z każdej strony i cieszy się jak ogromnie, gdy zmieniają się w lampki.

Samą mozaiką można bawić się na różne sposoby. W środku znajdziecie 12 propozycji ułożenia mozaiki w kształcie motyla, kotka czy domku. Można układać ją kolorystycznie ucząc przy tym dziecko rozróżniania kolorów, ale przede wszystkim można rozwijać swoją kreatywność tworząc swoje własne obrazki. Chyba właśnie dlatego ta zabawka jest taka uniwersalna i zaciekawi zarówno malucha i starszaka.

Mozaika, która uczy precyzji i kolorów

Mozaika uczy nie tylko kolorów, ale jest również świetnym treningiem sprawności małych paluszków, uczy koncentracji, logicznego myślenia i precyzji. Jest świetnym treningiem motoryki małej. Sama zabawka jest precyzyjnie wykonana – mój dwulatek sam buduje swoje obrazki i nie ma problemu z wkładaniem i wyciąganiem kolorowych kołeczków.

W zestawie znajdziecie podświetlaną mozaikę do układania, 122 kolorowe kołeczki umieszczone w pudełku, a także instrukcję z 20 obrazkami do układania.

Gdzie kupić?

Mozaikę Peg Brite możesz kupić tutaj.

Mozaika Peg Brite - recenzja i opinia
Mozaika Peg Brite - recenzja i opinia
Mozaika Peg Brite - recenzja i opinia
Mozaika Peg Brite - recenzja i opinia
Mozaika Peg Brite - recenzja i opinia
Mozaika Peg Brite - recenzja i opinia
Mozaika Peg Brite - recenzja i opinia
Mozaika Peg Brite - recenzja i opinia

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Obserwuj mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z moimi synami, moją miłość do roślin i roślinne wnętrza w naszym domu. Baw się z dziećmi w domu kreatywnie ❤

Miłego dnia!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Jak dobrać doniczkę do rośliny?
Zabawka, która zachwyciła moje dzieci – Mozaika Peg Brite