Audiobajki Disney Magia Słuchania – czy warto?

Audiobajki Disney Magia Słuchani od Deagostini! Audiobajki z figurkami z bajek Disneya. Kolekcja 100 najlepszych bajek Disneya na jednym głośniku!

Audiobajki Disney Magia słuchania

Mało rzeczy pamiętam ze swojego dzieciństwa. Pamiętam, że dostałam kiedyś na święta kamper dla Barbie i byłam, wtedy bardzo szczęśliwa. Pamiętam, że większość czasu spędzam z koleżankami na dworze. Guma do skakania, kreda, czy patyki i kamienie to były pomysły na fajną kreatywną zabawę. Nie było Internetu, telefonów komórkowych, czy kanałów z bajkami. Muzyka leciała z radia, albo z kasety. Z dzieciństwem kojarzy mi się magnetowid i kasety, które pożyczaliśmy sobie wzajemnie. Kasety z bajkami Disneya. Pamiętam do dziś wzruszającą historię Króla Lwa. Pamiętam bajkę o 101 dalmatyńczykach, która sprawiała, że każdy chciał mieć jednego z 101 dalmatyńczyków w swoim domu. Pamiętam Królewnę Śnieżkę, Piękna i Bestię i Zakochanego Kundla. I mimo, że te kasety często się zacinały to do dziś dobrze pamiętam jak razem z siostrą je oglądałyśmy. Do dziś pamiętam wzruszające momenty z tych bajek i piękną muzykę, która na długo pozostawała w pamięci.

Ponad 80 audiobajek Disney na 1 głośniku!

Nie wiem czemu, ale w biblioteczce moich synów nie było dotąd żadnych książek Walta Disneya. Mimo, że książek zgromadziliśmy już całkiem sporą kolekcję. Zmieniło się to za sprawą nowej kolekcji Magia Słuchania De Agostini, w której znajdziecie nie tylko książki z bajkami Disneya, ale także audiobajki Disney. Cała kolekcja to zbiór bajek Walta Disneya – wydana w wyjątkowej i innowacyjnej formie. Po raz pierwszy w Polsce bajki Disneya możecie zdobyć nie tylko w formie papierowej, ale i dźwiękowej.

Audiobajki Magia słuchania
Audiobajki Magia słuchania
Audiobajki Magia słuchania
Audiobajki Magia słuchania

Kolekcja bajek od De Agostini

Magia słuchania to kolekcja bajek na licencji Disneya wydana przez De Agostini. Kolekcja dostępna jest w formie prenumeraty, ale także jej kolejne numery możecie dostać w kioskach i puntach prasy. To wyjątkowa kolekcja dla całej rodziny, dzięki której dzieci będą mogły poznać klasyczne bajki Disneya, a także posłuchać opowieści o swoich ulubionych bohaterach znanych z ekranu kin czy telewizora. To nie lada gratka dla dużych i małych fanów wyjątkowych bajek Disneya, możliwość odkrycia na nowo i pokazania swoich dzieciom bajek z naszego dzieciństwa.

Co znajdę w kolekcji?

W każdym numerze kolekcji znajdziesz audiofigurkę z bajkowym bohaterem oraz książkę. Figurkę wystarczy umieścić na specjalnym głośniczku (jest dołączony do 2-go numeru kolekcji) żeby posłuchać bajki. Z głośnika usłyszycie audiobajkę, która zaczyna się muzycznym wstępem. Po podniesieniu figurki bajka zatrzymuje się, jeśli położysz ją ponownie jest odtwarza od przerwanego momentu. Na głośniku można regulować głośność, dzięki czemu możemy słuchać jej głośno podczas zabawy, albo cicho podczas zasypiania.

Każdy numer z kolekcji poświęcony jest jednej bajce Disneya. Znajdziecie tu klasyki z własnego dzieciństwa takie jak Mała syrenka, Bambi, Pinokio, Pocahontas czy Aladyn, ale także ulubione bajki naszych dzieci takie jak Kraina Lodu, Auta, Toy Story, Samoloty, czy Gdzie jest Nemo. Zastanawiałam się czy te audiobajki spodobają się moim dzieciom, bo są przyzwyczajenie, że bajki czytają im my rodzice. Nawet nasz starszy syn mimo, że od 5 roku życia czyta samodzielnie codziennie wieczorem lubi, gdy czytamy mu książki.

Reakcja dzieci była jednak bardzo pozytywna, ale nie jestem tym zdziwiona, bo okazało się, że z bajki czyta ciepły i przyjemny kobiecy głos, podkreślając i intonując najważniejsze momenty. Bardzo przyjemnie się tego słucha! W połączeniu z muzyką jest to udane słuchowisko, przyjemne dla ucha nie tylko dziecka, ale i rodzica. Moje dzieci same sięgają po głośniczek i umieszczają na nim postacie. To właśnie kolejny plus tego niepozornego głośniczka. Jest tak prosty w obsłudze, że dziecko potrafi samo włączyć sobie bajkę. Gdy nasza kolekcja powiększy się o kolejne numery wybór będzie jeszcze większy i jestem pewna, że każdy z moich synów znajdzie wśród figurek swoich ulubieńców.

Audiobajki Magia słuchania
Audiobajki Magia słuchania
Audiobajki Magia słuchania
Audiobajki Magia słuchania

Kiedy można słuchać audiobajki Disney?

Magię słuchania można wykorzystać na różne sposoby. Sprawdzą się do wieczornego czytania, albo po wieczornym czytaniu, kiedy dziecko chce żebyśmy mu przeczytali 5 książkę (znacie to pewnie doskonale). Można je wykorzystać, gdy musimy coś zrobić i trudno w tym samym czasie robić dwie rzeczy na raz – zrobić obiad i bawić się z dzieckiem. Dziecko może się chwilę pobawić obok nas słuchając bajki, a my obserwując je z boku i możemy w przyspieszonym tempie ogarnąć dom czy pracę. Audiobajki to zdecydowanie dużo lepszy pomysł niż bajka w telewizji.

Mały głośnik i figurki są bardzo praktyczne i można je ze sobą wszędzie zabrać. Ja pomyślałam od razu, że świetnie sprawdzą się podczas podróży. Audioobooki podczas jazdy to u nas coś co ułatwia nam dłuższą jazdę samochodem z dziećmi. Niestety ze względu na chorobę lokomocyjną nie jestem w stanie czytać książek podczas jazdy, więc nagrania ratują sytuację, bo chłopcy podczas jazdy uwielbiają słuchać bajek. Mam nadzieję, że w tym roku uda nam się je przetestować podczas wakacyjnych wyjazdów.

Audiobajki czytane są przez kobietę o bardzo ciepłym i przyjemnym głośnie w połączeniu z muzyką znaną z bajek i muzycznymi akcentami bardzo przyjemnie się ich słucha. Zaskakuje też głośnik – mały i niepozorny, ale dźwięki są bardzo czyste i dobrej jakości. Sama bajka trwa od 8 do 10 minut, czyli nie za krótko nie za długo. Ja bardzo się cieszę, że ta kolekcja zawiera właśnie bajki Disneya, bo te bajki to nie jest tylko zwykła opowieść to pouczająca historia, w której nie brakuje ważnych tematów, emocji i w której zawsze morał. To bardzo dobry wstęp do rozmowy z dziećmi o wartościach, empatii i o tym co w życiu ważne.

Wiecie, że czytanie książek to dla dziecka same pozytywne wartości. Czytanie uczy, rozwija wyobraźnię, poszerza słownictwo. Audiobajki to inny pomysł na czytanie książek, ale to również czytanie. Razem z audiobajkami można jednocześnie czytać książkę, bo w każdym numerze kolekcji znajdziecie również papierową książkę. W środku piękne ilustracje znane z bajek Disneya, ale też taki sam tekst jak w słuchowisku. Dziecko może śledzić tekst w książce, co jest bardzo pomocne przy nauce czytania. Dla dzieci, które jeszcze nie czytają samodzielnie pomocny jest sygnał dzwoneczka, który pojawia się w audiobajkach i oznacza, że należy przewrócić stronę.

Obsługa bajek i głośnika jest bardzo prosta. Mój prawie 3-latek sam włącza i wyłącza sobie bajki, a z umieszczeniem figurki na głośniczku poradzą sobie nawet małe dzieci. Sam głośnik posiada jeden przycisk (pokrętło) za pomocą, którego go włączamy, a także regulujemy jego głośność. Ładuje się go za pomocą kabla USB, który jest dołączony w zestawie.

Posłuchaj bajek i zobacz jak działa głośnik na moim Instagramie w wyróżnionej relacji Audiobajki.

Najważniejsze informacje o kolekcji:

  • każdy numer poświęcony jest innej bajce Disneya. Znajdziecie w nim książkę w twardej okładce i audiofigurkę, dzięki której osłuchacie bajkę,
  • kolekcję można zamówić w formie prenumeraty lub kupić pojedynczo w punktach prasy,
  • kolejne numery w prenumeracie są wysyłane bezpłatnie do domu, opłata następuje po otrzymaniu przesyłki, masz możliwość odstąpienia od umowy po otrzymaniu przesyłki i przerwania prenumeraty w dowolnym momencie,
  • dzięki prenumeracie kolekcję kupisz taniej, a dodatkowo Twoje dziecko otrzyma dodatkowe prezenty: puzzle z bohaterami bajek (już z 1 numerem), kubek, bidon, czy plecak.

Jak Wam się podobają audiobajki? Co sądzicie o takich książkach dla dzieci w formie audio? Jeśli macie jeszcze jakieś pytania odnośnie kolekcji Magia Słuchania odpowiedzi znajdziecie na stronie kolekcji.

Audiobajki Magia słuchania
Audiobajki Magia słuchania
Audiobajki Magia słuchania
Audiobajki Magia słuchania
Audiobajki Magia słuchania

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 komentarze
Poprzedni
Encyklopedie obrazkowe dla dzieci z realistycznymi ilustracjami
Audiobajki Disney Magia Słuchania – czy warto?